Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Skurcze. Wszystkie ich nienawidzimy! Czym są i jak sobie z nimi radzić?

Skurcze tak strasznie bolą! Co więc można z nimi zrobić? Otóż najpierw trzeba je zrozumieć. Oto kilka porad, jak przynieść trochę upragnionej ulgi!

Możliwa przyczyna skurczy

Jeśli kobieta nie zajdzie w ciążę podczas cyklu miesiączkowego, to wyściółka macicy (endometrium) rozpada się i uwalniane są hormony. Hormony te, prostaglandyny, wysyłają sygnał do mięśni macicy, aby „wycisnąć” wyściółkę na zewnątrz. Są to te same mięśnie, które wypychają dziecko podczas porodu, tak więc są one bardzo silne. Niektóre kobiety mogą mieć dużo prostaglandyny, która powoduje, że ich mięśnie kurczą się szybciej i mocniej. Uważa się, że dlatego właśnie mamy skurcze.


Łagodzenie bóli miesiączkowych

Większość dziewcząt radzi sobie ze skurczami za pomocą leków przeciwbólowych sprzedawanych bez recepty, stosując rozciąganie, rozgrzewając miejsca bólu za pomocą ciepłych okładów i dużo odpoczywając. W niektórych przypadkach, skurcze mogą być bardzo intensywne. Zapewne nie musisz iść do lekarza z powodu bóli miesiączkowych, ale jeśli wydają się one nieznośne, powiedz to mamie i może ona razem z Twoim lekarzem zaproponują coś z poniższych terapii.

  • Terapia hormonalna.

    Niektórzy lekarze przepisują pacjentkom pigułki antykoncepcyjne, które zapobiegają owulacji. Bez owulacji zapewne nie będziesz mieć skurczy. Problem rozwiązany!

  • Anty-prostaglandyny.

    Są to leki zmniejszające wpływ prostaglandyn (hormonów opisanych powyżej). Lekarz może Ci je przepisać.

  • Zabieg.

    W bardzo skrajnym przypadku lekarz może wykonać niewielki zabieg laserowy.

A Ty jak radzisz sobie ze skurczami miesiączkowymi?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak wygląda okres?

Dowiedz się, dlaczego miesiączkujesz, jak wygląda okres i poznaj odpowiedzi na typowe pytania dotyczące cyklu miesiączkowego.

Dowiedz się wiecej

Always

Co ile zmieniać tampon?

Dowiesz się najważniejszej rzeczy na temat tamponów: jak i jak często należy je zmieniać.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Przyczyny nieświeżego oddechu

Dowiedz się, co powoduje nieświeży (fe!) oddech i jak się go pozbyć na zawsze.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!