Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Jak złagodzić bóle miesiączkowe?

Skurcze. Wszystkie ich nienawidzimy! Czym są i jak sobie z nimi radzić?

Skurcze tak strasznie bolą! Co więc można z nimi zrobić? Otóż najpierw trzeba je zrozumieć. Oto kilka porad, jak przynieść trochę upragnionej ulgi!

Możliwa przyczyna skurczy

Jeśli kobieta nie zajdzie w ciążę podczas cyklu miesiączkowego, to wyściółka macicy (endometrium) rozpada się i uwalniane są hormony. Hormony te, prostaglandyny, wysyłają sygnał do mięśni macicy, aby „wycisnąć” wyściółkę na zewnątrz. Są to te same mięśnie, które wypychają dziecko podczas porodu, tak więc są one bardzo silne. Niektóre kobiety mogą mieć dużo prostaglandyny, która powoduje, że ich mięśnie kurczą się szybciej i mocniej. Uważa się, że dlatego właśnie mamy skurcze.


Łagodzenie bóli miesiączkowych

Większość dziewcząt radzi sobie ze skurczami za pomocą leków przeciwbólowych sprzedawanych bez recepty, stosując rozciąganie, rozgrzewając miejsca bólu za pomocą ciepłych okładów i dużo odpoczywając. W niektórych przypadkach, skurcze mogą być bardzo intensywne. Zapewne nie musisz iść do lekarza z powodu bóli miesiączkowych, ale jeśli wydają się one nieznośne, powiedz to mamie i może ona razem z Twoim lekarzem zaproponują coś z poniższych terapii.

  • Terapia hormonalna.

    Niektórzy lekarze przepisują pacjentkom pigułki antykoncepcyjne, które zapobiegają owulacji. Bez owulacji zapewne nie będziesz mieć skurczy. Problem rozwiązany!

  • Anty-prostaglandyny.

    Są to leki zmniejszające wpływ prostaglandyn (hormonów opisanych powyżej). Lekarz może Ci je przepisać.

  • Zabieg.

    W bardzo skrajnym przypadku lekarz może wykonać niewielki zabieg laserowy.

A Ty jak radzisz sobie ze skurczami miesiączkowymi?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy masz okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pielęgnacja urody zimą

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą. Ledwo oswoiłyśmy się z nadejściem jesieni a już zawitała zima. Nie dajmy się jej zaskoczyć! Zobacz jak dbać o siebie zimą!

Dowiedz się wiecej

Crest