Co na skurcze miesiączkowe?

Co na skurcze miesiączkowe?

Skurcze. Wszystkie ich nienawidzimy! Czym są i jak sobie z nimi radzić?

Skurcze tak strasznie bolą! Co więc można z nimi zrobić? Otóż najpierw trzeba je zrozumieć. Oto kilka porad, jak przynieść trochę upragnionej ulgi!


Możliwa przyczyna skurczy


Jeśli kobieta nie zajdzie w ciążę podczas cyklu miesiączkowego, to wyściółka macicy (endometrium) rozpada się i uwalniane są hormony. Hormony te, prostaglandyny, wysyłają sygnał do mięśni macicy, aby „wycisnąć” wyściółkę na zewnątrz. Są to te same mięśnie, które wypychają dziecko podczas porodu, tak więc są one bardzo silne. Niektóre kobiety mogą mieć dużo prostaglandyny, która powoduje, że ich mięśnie kurczą się szybciej i mocniej. Uważa się, że dlatego właśnie mamy skurcze.


Łagodzenie bóli miesiączkowych


Większość dziewcząt radzi sobie ze skurczami za pomocą leków przeciwbólowych sprzedawanych bez recepty, stosując rozciąganie, rozgrzewając miejsca bólu za pomocą ciepłych okładów i dużo odpoczywając. W niektórych przypadkach, skurcze mogą być bardzo intensywne. Zapewne nie musisz iść do lekarza z powodu bóli miesiączkowych, ale jeśli wydają się one nieznośne, powiedz to mamie i może ona razem z Twoim lekarzem zaproponują coś z poniższych terapii.

  • Terapia hormonalna.
    Niektórzy lekarze przepisują pacjentkom pigułki antykoncepcyjne, które zapobiegają owulacji. Bez owulacji zapewne nie będziesz mieć skurczy. Problem rozwiązany!
  • Anty-prostaglandyny.
    Są to leki zmniejszające wpływ prostaglandyn (hormonów opisanych powyżej). Lekarz może Ci je przepisać.
  • Zabieg.
    W bardzo skrajnym przypadku lekarz może wykonać niewielki zabieg laserowy.


A Ty jak radzisz sobie ze skurczami miesiączkowymi?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Miesiączka - jak się na nią mówi na świecie?

Dowiedz się, jak w 10 różnych krajach dziewczęta nazywają „te dni”.

Dowiedz się wiecej

Always

Skurcze i bole menstruacyjne

Dokuczają Ci bóle menstruacyjne? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.

Dowiedz się wiecej

Secret

Depilacja okolic bikini

Masz dość owłosionej linii bikini? 6 szybkich porad, jak ją wyrównać.

Dowiedz się wiecej

Venus