4 mity o ciałach nastolatek

4 mity o ciałach nastolatek

Obalamy najczęstsze błędne wyobrażenia i mity dotyczące zmian, jakie zachodzą w ciałach nastolatek.


Mogą naprawdę wprowadzać w błąd. Tu słyszysz jedno, w innym miejscu słyszysz co innego i w co tak naprawdę masz wierzyć? Oto kilka mitów na temat trądziku, masy ciała i opalania. Na początek uporządkujmy fakty. Przeczytaj, aby być mądrą i zdrową nastolatką.


MIT nr 1: Czekolada i napoje gazowane są przyczyną trądziku.

FAKT: Gdyby tylko pielęgnacja skóry była taka prosta... Prawda jest taka, że to Twoje hormony wywołują trądzik. Nie oznacza to jednak, że teraz możesz bez wyrzutów sumienia zajadać się śmieciowym jedzeniem!

MIT NR 2: Tabletki na odchudzanie są doskonałym sposobem na schudnięcie.

FAKT: Tabletki na odchudzanie działają tylko wtedy, gdy je bierzesz, a wiele z nich ma efekty uboczne. Odchudzanie w okresie dojrzewania może być szkodliwe zarówno dla Twojego ciała, jak i umysłu. Najlepszym rozwiązaniem jest zdrowa, zbilansowana dieta i odpowiednie ćwiczenia i sporty przeznaczone dla dziewcząt.

MIT NR 3: Jeśli ćwiczysz, możesz jeść, ile chcesz i nie przybierzesz na wadze.

FAKT: Mhm... to nieprawda. Jeśli napychasz się chipsami, czekoladą i pizzą, przybierzesz na wadze niezależnie od tego, czy ćwiczysz regularnie, czy nie. Powinnaś się zdrowo odżywiać, dostarczając organizmowi odpowiednią ilość białka, tłuszczy i węglowodanów, a także znaczne ilości warzyw i owoców.

MIT NR 4: Jeśli jesteś już lekko opalona, nie potrzebujesz używać filtrów słonecznych.

FAKT: Wiemy, że chciałabyś pochwalić się swoją wspaniałą opalenizną, ale tak poważnie, powinnaś zawsze używać kremu z filtrem (co najmniej 15 SPF). Nie martw się, że słońce się marnuje. Nadal się opalisz, nawet, jeśli nałożysz krem ochronny.


Czy Twoi znajomi wierzą w jakieś mity, o których Ty wiesz, że są nieprawdziwe?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Porady ginekologiczne

Mamy dla Was kilka porad ginekologicznych. Na najczęściej zadawane przez was pytania dotyczące dojrzewania odpowiada lekarz ginekolog, dr Agnieszka Zawadzka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o higienę intymną?

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Ten problem dotyczy większości kobiet. Kliknij i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o higienę intymną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rozwój piersi

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się o zmianach, jakie zachodzą w Twoim ciele podczas dojrzewania. Dowiedz się więcej o rozwoju piersi u dziewczyn.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny