Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Piękne włosy to atrybut zadbanej kobiety. Nic dziwnego, że ich wypadanie powoduje panikę i dramat płci pięknej.


Najprawdopodobniej większość z nas zmaga się w obliczu zimy z problemem wypadania włosów. Niestety, winna niekoniecznie jest pora roku. Zatem, co takiego? Najczęściej przyczyny mogą być trzy: stres, nieprawidłowa dieta, zaburzenia hormonalne i łojotok. Cały problem w zdiagnozowaniu tejże niepożądanej przyczyny.

Nie ma co wpadać w panikę! Zwykle intensywne wypadanie włosów jest tylko przejściowe i co najważniejsze – odwracalne. Najprawdopodobniej wystarczy, że poświęcisz im odrobinę swojej uwagi, wykażesz trochę zainteresowania i zafundujesz regenerującą kurację. Wszystko wróci do normy!
Ale pamiętaj! Krok pierwszy: zlokalizuj przyczynę!

Kłopoty hormonalne
To skomplikowana sprawa. Wszystkiemu jest winny nadmiar hormonów, zwanych androgenami. Gruczoły łojowe, wydzielając substancje często się zatykają. Wówczas tworzy się doskonałe miejsce dla rozwoju bakterii, które złośliwie wywołują zapalenie skóry. W efekcie włosy stają słabe, suche i wypadają ;-/

Stres winowajca
W szkole sprawdzian za sprawdzianem? Na dodatek nadmiar obowiązków Cię przytłacza, żyjesz w biegu i na nic nie masz czasu? W takich i podobnych sytuacjach, Twój organizm wytwarza enzym, który min. usztywnia włókna kolagenowe Twoich włosów. Efekt jest ten sam… Włosy stają się coraz cieńsze, łamią się i wypadają.

Dieta nie-cud
Kłopoty ze skórą czy włosami zaczynają się dość często na talerzu. Niedobór witamin, makro - i mikroelementów, czy odpowiedniej ilości składników odżywczych sprawia, że naskórek zaczyna się łuszczyć, traci zdrowy koloryt, często pojawiają się wypryski, paznokcie mają nieciekawe wykwity, są łamliwe a włosy tracą połysk i niestety często się przerzedzają.

Który z czynników zadomowił się u Ciebie? Jeśli nie potrafisz sama odpowiedzieć na to pytanie, udaj się z wizytą do lekarza dermatologa. Nie dość, że zlokalizuje winowajcę, to jeszcze przepisze odpowiednie preparaty, dzięki którym pozbędziesz się kłopotu.

Mydziewczyny poleca: Herbal Essences do włosów suchych lub zniszczonych. Najlepiej stosować w duecie szampon+odżywka.

Głowa do góry!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny