Jak opanować puszące się włosy?

Jak opanować puszące się włosy?

Twoje włosy wymykają się spod kontroli. Mamy kilka wskazówek, jak je okiełznać.


Obudziłaś się dziś rano z puszącymi się włosami i totalnym bałaganem na głowie? Doceniamy naturalne piękno Twoich włosów, ale zdarzają się dni, kiedy całkowicie wymykają się one spod kontroli! Oto wskazówki, co robić a czego unikać, by ujarzmić niesforną czuprynę i nadać włosom wspaniały wygląd.

Co robić w Dniu niesfornych, puszących się włosów:

 • Przede wszystkim pokochaj swoje włosy. Wiele osób z zazdrością spogląda na te królewskie loki lub szlachetne fale!
 • Zamiast szamponu wmasuj w skórę głowy i we włosy odżywkę. Naturalne olejki pozostaną na nich zmiękczając i wygładzając kłopotliwe pukle. Pantene ® Anti-Frizz Curl Creme to doskonały wybór.
 • Podczas suszenia wygładzaj włosy dużą, okrągłą szczotką. Dzięki aluminiowym szczotkom, których wnętrze nagrzewa się od ciepła suszarki, jednocześnie wysuszysz i ułożysz swoje włosy.
 • Susz włosy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, kierując strumień powietrza do dołu. Zmiana kierunku uniemożliwia domykanie łusek i powoduje ich rozdwajanie. Podziel włosy na kilka partii, upnij je i osuszaj po kolei. Wypróbuj produkt chroniący włosy przed wysoką temperaturą; Pantene ® Heat Protection Spray to doskonały wybór.

Czego unikać w Dniu niesfornych, puszących się włosów:

 • Nie nadużywaj suszarki, prostownicy ani lokówki. Im więcej kontaktu z nagrzanymi urządzeniami lub gorącym powietrzem będą miały Twoje włosy, tym bardziej suche się staną. Używając suszarki lub lokówki, wybierz najniższą możliwą temperaturę i przed rozpoczęciem pielęgnacji nałóż produkt chroniący przed gorącem.
 • Nie spłukuj włosów ciepłą wodą. Wybierz najchłodniejszą, jaką jesteś w stanie zaakceptować, ponieważ zimna woda domknie łuski sprawiając, że włosy staną się gładsze i mniej napuszone.
 • Unikaj energicznego wycierania włosów. Owiń je ręcznikiem na 10 minut tak, by wchłonął nadmiar wody. Następnie użyj małego ręcznika, by od końcówek aż po nasadę, delikatnie naciskając, osuszyć włosy .
 • Nie dotykaj włosów zbyt często.
 • Nie używaj grzebieni z drobnym rozstawem zębów i gęstych szczotek.
 • Nie używaj produktów do włosów z wysoką zawartością alkoholu lub szamponów z siarczanami.

Co najgorszego przydarzyło ci się w Dniu niesfornych i puszących się włosów?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
 • Pokaż komentarze

szczotka prostująca

09.02.2017

Ja teraz zawszee rano używam szczotki prostującej i szybko mam wygładzone włosy. Mój babyliss czarny szybszy jest od prostownicy, raz pociągnę i gotowe

prostownica jednak

26.10.2016

MNie pomaga w tym moja niezawodna prostownica z funkcją pary, spokojnie ujarzmiam moje niesforne loki tym babylisem bo raz pociągnę i sa gładkie, dobry sprzęt na takie sprawy

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B