Jak dobrać okulary?

Jak dobrać okulary?

Pokaż swoje najlepsze cechy i wybierz najlepsze okulary, które będą idealnie do nich pasować.

Czas na okulary. Chociaż może Ci się to wydawać uciążliwe, para fajnych, stylowych okularów może doskonale uzupełnić poprawić cały Twój strój. Dodatkowo, A w dodatku będziesz mogła lepiej widzieć swojego wymarzonego chłopaka z drugiego końca sali. Niezależnie od tego, czy wybierasz swoje pierwsze czy lub piąte okulary, skorzystaj z poniższych porad, aby dobrać właściwe oprawki.

  • Wybierając się po nowe okulary, uczesz włosy tak jak zwykle i załóż ulubioną koszulkę w neutralnym kolorze. To pomoże Ci skoncentrować się na swojej twarzy i na tym, jakie okulary będą pasowały do Twojego codziennego stroju.
  • Poproś kogoś o opinię. Rodzice mogą Ci pomóc, możesz także zabrać ze sobą przyjaciółkę. Nie zapomnij również poprosić zapytać o radę sprzedawcę. Dobór oprawek to jego praca i na pewno pokaże Ci wszystkie pasujące do ciebie okulary najbardziej odpowiednie dla Ciebie.
  • Wybierz oprawki, które są korzystne dla Twojego kształtu twarzy. Jeżeli Twoja twarz jest kwadratowa, wybierz oprawki owalne lub w kształcie migdałów, które złagodzą jej rysy. Jeżeli Twoja twarz jest okrągła, spróbuj kwadratowych oprawek z wyraźnymi, prostymi liniami. Oprawki nie powinny być szersze niż najszersza część twarzy.
  • Dopasuj górną część oprawek do brwi; powinny mieć podobny łuk. Jeżeli oprawki kończą się pod linią brwi, możesz wyglądać na stale zaskoczoną. Jeżeli znajdują się ponad brwiami, możesz sprawiać wrażenie rozgniewanej lub niezadowolonej.
  • Upewnij się, że oprawki dobrze leżą. Powinnaś patrzeć dokładnie przez środek każdej soczewki. Oprawki nie powinny uciskać nosa ani lub pozostawiać czerwonych śladów, nie powinny być także zbyt luźne i zjeżdżać Ci z nosa.
  • A co z kolorem? Tu zwróć uwagę na typ swojej karnacji. Wybierz odcień oprawek, które go podkreślą. Potrzebujesz pomocy przy określeniu typu swojej cery? Jeżeli żyły, które są widoczna na Twoich nadgarstkach i stopach wydają się zielonkawe, to Twoja skóra ma ciepły odcień. Przewaga niebieskich żył to chłodny odcień skóry! Brązy wyglądają świetnie z ciepłym odcieniem skóry, podobnie jak kolory metaliczne i jaskrawe, np. takie jak turkusowy. Chłodne typy cery lepiej wyglądają z szarościami, srebrem i ze stonowanymi barwami.

Warto poświęcić więcej czasu na przymierzenie kilku oprawek, aby znaleźć idealny dla siebie model. Wybrane okulary będą musiały pasować do wszystkiego, co będziesz nosić przynajmniej przez kilka lat! Jeżeli skorzystasz z tych zasad i swojej oceny, czeka Cię słuchanie wielu komplementów.


Jak się czułaś, kiedy po raz pierwszy przymierzyłaś okulary?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Co zabrać na plażę?

Każdy lubi słońce! Z rozsądnie spakowaną torbą plażową będziesz gotowa na dzień zabawy na słońcu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl