Jak dobrać okulary?

Jak dobrać okulary?

Pokaż swoje najlepsze cechy i wybierz najlepsze okulary, które będą idealnie do nich pasować.

Czas na okulary. Chociaż może Ci się to wydawać uciążliwe, para fajnych, stylowych okularów może doskonale uzupełnić poprawić cały Twój strój. Dodatkowo, A w dodatku będziesz mogła lepiej widzieć swojego wymarzonego chłopaka z drugiego końca sali. Niezależnie od tego, czy wybierasz swoje pierwsze czy lub piąte okulary, skorzystaj z poniższych porad, aby dobrać właściwe oprawki.


  • Wybierając się po nowe okulary, uczesz włosy tak jak zwykle i załóż ulubioną koszulkę w neutralnym kolorze. To pomoże Ci skoncentrować się na swojej twarzy i na tym, jakie okulary będą pasowały do Twojego codziennego stroju.

  • Poproś kogoś o opinię. Rodzice mogą Ci pomóc, możesz także zabrać ze sobą przyjaciółkę. Nie zapomnij również poprosić zapytać o radę sprzedawcę. Dobór oprawek to jego praca i na pewno pokaże Ci wszystkie pasujące do ciebie okulary najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

  • Wybierz oprawki, które są korzystne dla Twojego kształtu twarzy. Jeżeli Twoja twarz jest kwadratowa, wybierz oprawki owalne lub w kształcie migdałów, które złagodzą jej rysy. Jeżeli Twoja twarz jest okrągła, spróbuj kwadratowych oprawek z wyraźnymi, prostymi liniami. Oprawki nie powinny być szersze niż najszersza część twarzy.

  • Dopasuj górną część oprawek do brwi; powinny mieć podobny łuk. Jeżeli oprawki kończą się pod linią brwi, możesz wyglądać na stale zaskoczoną. Jeżeli znajdują się ponad brwiami, możesz sprawiać wrażenie rozgniewanej lub niezadowolonej.

  • Upewnij się, że oprawki dobrze leżą. Powinnaś patrzeć dokładnie przez środek każdej soczewki. Oprawki nie powinny uciskać nosa ani lub pozostawiać czerwonych śladów, nie powinny być także zbyt luźne i zjeżdżać Ci z nosa.

  • A co z kolorem? Tu zwróć uwagę na typ swojej karnacji. Wybierz odcień oprawek, które go podkreślą. Potrzebujesz pomocy przy określeniu typu swojej cery? Jeżeli żyły, które są widoczna na Twoich nadgarstkach i stopach wydają się zielonkawe, to Twoja skóra ma ciepły odcień. Przewaga niebieskich żył to chłodny odcień skóry! Brązy wyglądają świetnie z ciepłym odcieniem skóry, podobnie jak kolory metaliczne i jaskrawe, np. takie jak turkusowy. Chłodne typy cery lepiej wyglądają z szarościami, srebrem i ze stonowanymi barwami.

Warto poświęcić więcej czasu na przymierzenie kilku oprawek, aby znaleźć idealny dla siebie model. Wybrane okulary będą musiały pasować do wszystkiego, co będziesz nosić przynajmniej przez kilka lat! Jeżeli skorzystasz z tych zasad i swojej oceny, czeka Cię słuchanie wielu komplementów.


Jak się czułaś, kiedy po raz pierwszy przymierzyłaś okulary?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Powody, dla których potrzebujemy hobby

Wypełnij swój czas czymś, co naprawdę może zmienić Twoje życie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny