Jak bezpiecznie się opalać?

Jak bezpiecznie się opalać?

Jak uzyskać piękny, muśnięty słońcem kolor skóry bez ryzyka.


Każda z nas uwielbia skórę muśniętą słońcem. Możesz pomyśleć, że skoro wygląda zdrowo, to jest zdrowa. Niestety, prawda jest inna. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że Twoja skóra nie jest poparzona, to zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do poważnych problemów ze skórą w późniejszych latach. Oto wady i zalety letniej opalenizny.


„Czy naprawdę muszę się teraz o to martwić? Wciąż jestem młoda.”

Nawet jedno poważne poparzenie słoneczne w dzieciństwie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry. Najbardziej narażone są osoby o jasnej karnacji, ale ciemniejsza skóra też musi być chroniona!


„Czy solarium nie jest lepsze dla skóry od bezpośredniego kontaktu ze słońcem?”

W żadnym razie! To zupełny mit, że solarium nie jest szkodliwe dla skóry. Znajdziesz tam promienie ultrafioletowe, które uszkadzają skórę, podobnie jak słońce.


„Nie lubię być taka blada. Czy nie ma bezpiecznego sposobu na opalanie?”

Użyj samoopalacza lub bronzera, aby uzyskać efekt opalonej skóry. Są one o wiele bezpieczniejsze niż smażenie się na słońcu, a dają podobny, i znacznie szybszy efekt. Niektóre solaria oferują także opalanie natryskowe, jeżeli chcesz pokryć opalenizną całe ciało.


„Czy muszę używać kremu z filtrem, jeżeli mam na sobie kapelusz i okulary przeciwsłoneczne?”

Kapelusze z szerokim rondem i okulary z filtrem UV zapewniają ochronę, podobnie jak ubrania w ciemnych lub jaskrawych kolorach. Jednak nie zastępują kremu z filtrem. Wybierz wodoodporne kosmetyki z filtrem SPF 15 lub wyższym. Nałóż grubą warstwę preparatu na pół godziny przed wyjściem z domu i powtarzaj aplikację co dwie godziny, gdy wyjdziesz z wody lub gdy się spocisz. Pamiętaj smarować uszy, szyję i stopy!


„Czy nie mogę po prostu siedzieć pod drzewem lub parasolem? Lubię cień.”

Podobnie jak w przypadku noszenia kapeluszy i okularów, siedzenie w cieniu zapewnia Ci dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem słońca. Jednak wciąż musisz pamiętać o użyciu kremu z filtrem, ponieważ promienie słoneczne odbijają się od powierzchni.


„Nie znoszę słońca! Razi mnie w oczy i parzy. Pomocy!”

Wypróbuj kremy z filtrem przeznaczone dla dzieci. Nie podrażniają oczu i są łagodne dla skóry, w przeciwieństwie do innych kosmetyków, a mają równie doskonałe działanie. Bonus: idealnie się nadają, jeżeli po zwykłym kremie zauważyłaś na skórze wypryski.


Staramy się, jak możemy, ale poparzenia słoneczne wciąż się nam przytrafiają. Opowiedz nam o swojej najgorszej przygodzie ze słońcem i o tym, jak sobie wtedy z nim poradziłaś (a także jak od tamtej pory chronisz swoją skórę!).

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o włosy

Bad hair day? Nie przejmuj się :) Carpe diem!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Dobro jest zaraźliwe

Wysyłaj pozytywne wibracje wszędzie tam, gdzie powiesisz ten plakat.

Dowiedz się wiecej

Secret