Dowiedz się, jak rozpoznać rodzaj cery

Dowiedz się, jak rozpoznać rodzaj cery

Nie pomogą stosy toników, ani żeli antybakteryjnych, ani kremów. Jeśli nie będziesz wiedziała, jaki posiadasz typ skóry, nie zadbasz o nią prawidłowo.


Nie pomogą stosy toników, ani żeli antybakteryjnych, ani kremów. Jeśli nie będziesz wiedziała, jaki posiadasz typ skóry, nie zadbasz o nią prawidłowo. Wręcz przeciwnie – pogorszysz tylko sprawę.


Jak się dowiedzieć, jakim rodzajem cery obdarzyła Cię Matka Natura? To bardzo proste! zaraz po przebudzeniu odciśnij na twarzy choćby listek papieru śniadaniowego. Nie, to nie żarty! Zobacz pod światłem czy cokolwiek odbiło się na papierze. Jeśli okaże się „tłustawy” to najprawdopodobniej jesteś pechową posiadaczką cery tłustej. Miejscowe plamy będą oznaką cery mieszanej, a brak jakichkolwiek śladów możesz odczytać jako kłopoty z suchą skórą.


Są też bardziej wnikliwe sposoby na określenie rodzaju cery. Zdaj się na swoją spostrzegawczość i niezawodną kobiecą intuicję. Zanalizuj nasze poniższe informacje i sama odpowiedz sobie na pytanie o rodzaj skory i sposób jej pielęgnacji.


TYPY CERY:


Cera normalna –

czyli jesteś szczęściarą! To skóra idealna, bez żadnych defektów, a więc bez żadnych zastrzeżeń. Marzenie każdej kobiety, ot co! U dorosłych jest rzadko spotykana, najczęściej jej radosnymi posiadaczkami są dziewczyny przed okresem pokwitania. A teraz najlepsze! Tan rodzaj cery nie wymaga stosowania żadnych specjalnych preparatów. Podstawowa higiena wystarcza!


Cera sucha –

cienka i delikatna, skłonna do ściągania się, łuszczenia i wszelkich podrażnień. Koszmar! Nie dość, że jej pielęgnacja jest bardzo skomplikowana, to na domiar złego starzeje się znacznie szybciej niż inne typy cer. Łatwo traci wilgoć, z biegiem lat wiotczeje, ale tym na razie nie musimy sobie zawracać głowy :-) Przynajmniej przez kilka lat. Taka skóra wymaga stosowania bardzo łagodnych kosmetyków przeznaczonych do cery suchej.


Cera tłusta –

błyszczy się, ma widoczne, rozszerzone pory i dość gruby płaszcz lipidowy. Nie prezentuje się specjalnie atrakcyjnie... Może mieć szary lub żółtawy odcień, co też nie szczególnie cieszy jej posiadaczki. Na dodatek ma tendencję do wyprysków i wągrów. Horror! Skórę tłustą trzeba często oczyszczać i pielęgnować specjalnymi, beztłuszczowymi preparatami.


Cera mieszana –

charakteryzuje się brakiem równowagi między poszczególnymi partiami twarzy: na policzkach i w okolicach ust jest sucha i napięta, natomiast w strefie T (broda, nos, czoło) błyszczy się, ma rozszerzone pory i zaskórniki jak cera tłusta. Koniecznie musisz się zaopatrzyć w bezalkoholowe specyfiki do pielęgnacji cery mieszanej.


Cera wrażliwa

- to skóra skłonna do podrażnień. Jej bolączką są rozszerzone naczynka, plamki bądź zaczerwienienia. Nie za dobrze. Wymaga stosowania kosmetyków hipoalergicznych, przeznaczonych specjalnie do cery wrażliwej.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak zapewnić sobie paliwo na cały dzień

Odstaw słone chipsy ziemniaczane. Mamy dla Ciebie osiem prostych przekąsek - są syte i dobre dla Ciebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny