Dowiedz się jaki masz rodzaj cery

Dowiedz się jaki masz rodzaj cery

Nie pomogą stosy toników, ani żeli antybakteryjnych, ani kremów. Jeśli nie będziesz wiedziała, jaki posiadasz typ skóry, nie zadbasz o nią prawidłowo. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak rozpoznać rodzaj cery. Zobaczysz również, jakie właściwie są typy cery.


Jak rozpoznać rodzaj cery, jakim obdarzyła Cię Matka Natura? To bardzo proste! Zaraz po przebudzeniu odciśnij na twarzy arkusik papieru śniadaniowego. Nie, to nie żarty! Zobacz pod światłem czy cokolwiek odbiło się na papierze. Jeśli okaże się „tłustawy” to najprawdopodobniej jesteś pechową posiadaczką cery tłustej. Miejscowe plamy będą oznaką cery mieszanej, a brak jakichkolwiek śladów możesz odczytać jako kłopoty z suchą skórą.

Są też bardziej wnikliwe sposoby na rozpoznanie rodzaju cery. Zdaj się na swoją spostrzegawczość i niezawodną kobiecą intuicję. Zanalizuj poniższe informacje i sama odpowiedz sobie na pytanie o typ cery i sposób jej pielęgnacji.

Typy cery:

Cera normalna – czyli jesteś szczęściarą! To skóra idealna, bez żadnych defektów, a więc bez żadnych zastrzeżeń. Marzenie każdej kobiety, ot co! U dorosłych jest rzadko spotykana, najczęściej radosnymi posiadaczkami tego typu cery są dziewczyny przed okresem pokwitania. A teraz najlepsze! Tan rodzaj cery nie wymaga stosowania żadnych specjalnych preparatów. Podstawowa higiena wystarcza!

Cera sucha – cienka i delikatna, skłonna do ściągania się, łuszczenia i wszelkich podrażnień. Koszmar! Nie dość, że jej pielęgnacja jest bardzo skomplikowana, to na domiar złego starzeje się znacznie szybciej niż inne typy cer. Łatwo traci wilgoć, z biegiem lat wiotczeje, ale tym na razie nie musimy sobie zawracać głowy :-) Przynajmniej przez kilka lat. Taka skóra wymaga stosowania bardzo łagodnych kosmetyków przeznaczonych do cery suchej.

Cera tłusta – błyszczy się, ma widoczne, rozszerzone pory i dość gruby płaszcz lipidowy. Ten typ cery nie prezentuje się specjalnie atrakcyjnie... Może mieć szary lub żółtawy odcień, co też nie szczególnie cieszy jej posiadaczki. Na dodatek ma tendencję do wyprysków i wągrów. Horror! Skórę tłustą trzeba często oczyszczać i pielęgnować specjalnymi, beztłuszczowymi preparatami.

Cera mieszana – charakteryzuje się brakiem równowagi między poszczególnymi partiami twarzy: na policzkach i w okolicach ust jest sucha i napięta, natomiast w strefie T (broda, nos, czoło) błyszczy się, ma rozszerzone pory i zaskórniki jak cera tłusta. Koniecznie musisz się zaopatrzyć w bezalkoholowe specyfiki do pielęgnacji cery mieszanej.

Cera wrażliwa - to skóra skłonna do podrażnień. Jej bolączką są rozszerzone naczynka, plamki bądź zaczerwienienia. Nie za dobrze. Ten typ cery wymaga stosowania kosmetyków hipoalergicznych, przeznaczonych specjalnie do cery wrażliwej.


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Rzuć wyzwanie dręczycielkom

Złóż przyrzeczenie, że nie będziesz dręczyć koleżanek. Dołącz do nas i wspieraj nas w walce o dobro.

Dowiedz się wiecej

Secret

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax