Jak sprawić, by domowy manicure wyglądał profesjonalnie

Jak sprawić, by domowy manicure wyglądał profesjonalnie

Nie wydawaj pieniędzy na kosmetyczkę. Opanuj sztukę domowego manicure.

Przygotuj się na sukces.

Zanim zaczniesz, zbierz wszystkie przybory na stole lub na wygodnej płaskiej powierzchni. Co będzie Ci potrzebne? Miseczka z wodą z mydłem, zmywacz do paznokci, waciki kosmetyczne, blok do paznokci, pilnik, krem do skórek, cążki, preparat nawilżający i - co najważniejsze - zachwycająca kolekcja kolorowych lakierów do paznokci. Nie zapomnij o starym ręczniku lub gazecie, które położysz na podłodze – żebyś nie musiała tłumaczyć się mamie z plam na dywanie.

Przygotuj ręce.

Usuń resztki starego lakieru z paznokci (najlepiej to zrobić, zanim zamoczysz ręce). Pamiętaj, że najlepszy domowy manicure zaczyna się od nieskazitelnie czystych rąk.

Wygładź płytkę.

Wymoczyłaś już ręce w wodzie z mydłem. Teraz czas je wysuszyć i wygładzić płytkę paznokcia przy pomocy bloku do paznokci, aby żadne nierówności nie zepsuły efektu końcowego.

Nadaj im odpowiedni kształt.

Gdy już wygładzisz płytkę, nałóż na ręce krem nawilżający. Niewielka ilość kremu na paznokciach pomoże odsunąć skórki. Użyj cążków, by wyciąć odstające i poszarpane fragmenty paznokci, ale nie rób tego ze skórkami, jeśli nie jesteś profesjonalistką – możesz się skaleczyć. Następnie nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Krótkie paznokcie wyglądają lepiej, gdy są lekko kwadratowe. Jeśli masz dłuższe paznokcie, dla lepszego efektu nadaj im zaokrąglony kształt.

Nie zapomnij o bazie.

Baza pod lakier gwarantuje wspaniałe efekty, a zatem nie pomijaj tego kroku! Pomoże równo rozprowadzić lakier na płytce. Cienka warstewka wystarczy. Bierz się do malowania!

Podwójne malowanie.

Gdy wybierzesz kolor (na krótkich paznokciach ciemniejsze kolory wyglądają ładniej), nakładaj lakier szybkimi, gładkimi pociągnięciami. Pozwól pierwszej warstwie wyschnąć, zanim zaczniesz nakładać drugą (to naprawdę bardzo istotne).

Niech lśnią.

Topcoat zwieńczy dzieło – zabezpieczy kolor, doda paznokciom połysku i sprawi, że lakier nie będzie odpryskiwał.


Zdjęcie: Nicole Kucera/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Powody, dla których potrzebujemy hobby

Wypełnij swój czas czymś, co naprawdę może zmienić Twoje życie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny