Czym jest wydzielina z pochwy?

0
Czym jest wydzielina z pochwy?Czym jest wydzielina z pochwy?

Czasami jest jej sporo, kiedy indziej niewiele. Zdarza się również, że ma zapach. W każdym razie od razu wyczuwasz ją na bieliźnie. To wydzielina z pochwy, występuje u wszystkich kobiet i nie jest niczym dziwnym. Ale co to właściwie jest? Dlaczego się pojawia?

No i najważniejsze – jak sobie z nią radzić? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Wydzielina powstaje w gruczołach znajdujących się w pochwie i szyjce macicy. Jej rolą jest oczyszczanie pochwy. Podobnie jak łzy wypłukują drażniące substancje z oczu, tak wydzielina utrzymuje prawidłowy stan pochwy. Dzięki niej szkodliwe bakterie nie mogą tak łatwo wywołać podrażnienia lub stanu zapalnego.

Ilość wydzieliny z pochwy i jej rodzaj zależą od naturalnie występujących wahań poziomów hormonów związanych z cyklem. To oznacza, że w czasie owulacji, karmienia piersią albo podczas pobudzenia seksualnego wydzieliny może być więcej. Istnieje wiele rodzajów wydzieliny z pochwy, może ona też mieć różny kolor i konsystencję. Jeśli zastanawiasz się, jak powinna wyglądać, to wiedz, że może być przezroczysta albo mlecznobiała. Może być wodnista albo przypominać konsystencją białko jajka. To wszystko jest normalne. Jednak niektóre formy wydzieliny z pochwy mogą świadczyć o tym, że coś jest nie tak. Na przykład jeżeli wydzielina jest bardzo gęsta, powoduje swędzenie lub jest zabarwiona (na zielono lub żółto), może być oznaką infekcji. Wizyta u lekarza rozwieje wszelkie wątpliwości, więc nie zwlekaj, tylko się umów.

Na szczęście wkładki higieniczne ALWAYS DAILIES zostały tak zaprojektowane, żeby absorbować wydzielinę z pochwy, a tym samym zapewnić Ci uczucie świeżości i pewności przez cały dzień. Wkładki ALWAYS DAILIES występują w różnych kształtach, rozmiarach i stopniach chłonności, więc bez trudu dobierzesz odpowiedni rodzaj. Dzięki wkładkom ALWAYS DAILIES zapewnisz sobie uczucie świeżości na cały dzień.

Misją ALWAYS DAILIES jest obalenie popularnych mitów dotyczących wydzieliny z pochwy. Tak naprawdę wydzielina z pochwy jest całkowicie normalną rzeczą i dotyczy wszystkich kobiet. Po co robić z tego temat tabu? Chcemy przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje, jakich możesz potrzebować, a także rozwiać wszelkie wątpliwości.

Powiązane artykuły

article
Czym jest wydzielina z pochwy?
Czasami jest jej sporo, kiedy indziej niewiele.
/miesiaczka/wkladki-higieniczne-i-uplawy/czym-jest-wydzielina-z-pochwy/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl