MyDziewczynyMiesiączka – wskazówki i porady

Czy tampon może utknąć w pochwie?

Czy tampon może utknąć w pochwie?

0
Czy tampon może utknąćCzy tampon może utknąć

Niektóre dziewczęta wolą tampony od podpasek, bo te pierwsze wchłaniają krew menstruacyjną, zanim jeszcze wypłynie na zewnątrz. To oznacza, że kiedy masz okres, możesz pływać, uprawiać sporty i nosić ulubioną bieliznę. Chociaż tampony są świetną opcją, niektóre dziewczęta obawiają się, że tampon może utknąć w pochwie. Dlatego dzisiaj zajmiemy się tym pilnym tematem dnia:

Czy tampon może utknąć w pochwie?

Krótka odpowiedź: teoretycznie nie.

Dłuższa odpowiedź: nadal nie. Ale w bardzo rzadkich przypadkach jego wyjęcie może być trudniejsze i wtedy niektóre dziewczęta mogą dojść do wniosku, że ich tampon utknął im gdzieś w środku. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej o tym, co zrobić, kiedy tampon utknie w pochwie.

Jak wyjąć tampon

Na ogół tampony można dość łatwo usunąć. Mają specjalny sznureczek, który zostaje na zewnątrz i stanowi zabezpieczenie, dzięki któremu tampon nie może utknąć w środku. Ten sznureczek jest przyszyty bardzo mocno, więc nie musisz obawiać się, że nagle się urwie. Kiedy będziesz chciała wyjąć tampon, rozluźnij się i delikatnie pociągnij za sznureczek, a bez problemu to zrobisz! Owiń zużyty tampon kawałkiem papieru toaletowego i wyrzuć do kosza na śmieci. Brawo! Właśnie wyjęłaś tampon. To naprawdę łatwe. I nic nie zostało w środku.

A co zrobić, jeśli tampon mi utknął, bo nie mogę znaleźć sznureczka?

W bardzo rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że sznureczek został przypadkowo wsunięty do środka razem z tamponem. Jeśli tak właśnie się stało, nie panikuj. Podpowiemy Ci, jak wyjąć tampon w takiej sytuacji. To całkiem łatwe. Rozluźnij się i delikatnie wsuń palce do pochwy. Twoja pochwa ma tylko ok. 7-13 cm długości, powinnaś więc bez większych problemów wyczuć w niej tampon, chwycić go i wyciągnąć. Teraz gdy już wiesz, co zrobić, gdy tampon utknie w pochwie, możesz dalej stosować tampony i nie martwić się takimi niespodziankami!

Czyli tampony nie mogą utknąć lub zgubić się w pochwie?

Trochę wiedzy o tym, jak działają tampony, pomoże Ci zrozumieć, dlaczego nie mogą utknąć ani zgubić się w środku. Uniemożliwia im to Twoja anatomia, czyli budowa Twojego ciała, która sprawia, że tampony pozostają w pochwie. Na końcu pochwy znajduje się szyjka macicy, a w niej jest jedynie niewielki otwór, mniejszy niż końcówka długopisu, przez który wypływa np. krew menstruacyjna. Tampon nie może przedostać się tą drogą z pochwy do macicy. A to oznacza, że nie ma gdzie się przemieścić! Ale możesz mieć wrażenie, że tampon utknął w środku, jeśli jesteś bardzo spięta. Spróbuj rozluźnić mięśnie, które go trzymają, zanim pociągniesz za sznureczek, a wtedy tampon wysunie się bez problemu.

Czy w takim razie tampon może utknąć w pochwie? Nie.

Dopiero zaczynasz używać tamponów? Polecamy Ci TAMPAX Compak Pearl, które są doskonałym wyborem dla początkujących użytkowniczek, bo są łatwe w użyciu i zapewniają bardzo dobrą ochronę. Gładki aplikator z zaokrągloną końcówką sprawia, że włożenie tamponu jest bardzo łatwe. Teraz możesz leżeć na plaży z przyjaciółmi, wybrać się na przyjęcie przy basenie, zagrać w piłkę nożną lub robić inne rzeczy, na które masz ochotę, wiedząc, że jesteś doskonale chroniona i czując się swobodnie i komfortowo podczas miesiączki.

Czy tampon może utknąć
Tampony
Tampony
Menstruacja
Menstruacja
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu

Powiązane artykuły

article
Czy tampon może utknąć w pochwie?
Niektóre dziewczęta wolą tampony od podpasek, bo te pierwsze wchłaniają krew menstruacyjną, zanim jeszcze wypłynie na zewnątrz.
/miesiaczka/tampony/czy-tampon-moze-utknac/
Czas czytania (2) min
https://res.cloudinary.com/mwace/image/upload/w_auto,c_limit,q_auto,f_auto/BeingGirl_PL/Articles/A14/Kobiece-sutki-Header1.jpg
pl