MyDziewczynyMiesiączka – wskazówki i porady

Czy tampon może utknąć w pochwie?

Czy tampon może utknąć w pochwie?

0
Czy tampon może utknąć w pochwie?Czy tampon może utknąć w pochwie?

Niektóre dziewczęta wolą tampony od podpasek, bo te pierwsze wchłaniają krew menstruacyjną, zanim jeszcze wypłynie na zewnątrz. To oznacza, że kiedy masz okres, możesz pływać, uprawiać sporty i nosić ulubioną bieliznę. Chociaż tampony są świetną opcją, niektóre dziewczęta obawiają się, że tampon może utknąć w pochwie. Dlatego dzisiaj zajmiemy się tym pilnym tematem dnia:

Czy tampon może utknąć w pochwie?

Krótka odpowiedź: teoretycznie nie.

Dłuższa odpowiedź: nadal nie. Ale w bardzo rzadkich przypadkach jego wyjęcie może być trudniejsze i wtedy niektóre dziewczęta mogą dojść do wniosku, że ich tampon utknął im gdzieś w środku. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej o tym, co zrobić, kiedy tampon utknie w pochwie.

Jak wyjąć tampon

Na ogół tampony można dość łatwo usunąć. Mają specjalny sznureczek, który zostaje na zewnątrz i stanowi zabezpieczenie, dzięki któremu tampon nie może utknąć w środku. Ten sznureczek jest przyszyty bardzo mocno, więc nie musisz obawiać się, że nagle się urwie. Kiedy będziesz chciała wyjąć tampon, rozluźnij się i delikatnie pociągnij za sznureczek, a bez problemu to zrobisz! Owiń zużyty tampon kawałkiem papieru toaletowego i wyrzuć do kosza na śmieci. Brawo! Właśnie wyjęłaś tampon. To naprawdę łatwe. I nic nie zostało w środku.

A co zrobić, jeśli tampon mi utknął, bo nie mogę znaleźć sznureczka?

W bardzo rzadkich przypadkach może się zdarzyć, że sznureczek został przypadkowo wsunięty do środka razem z tamponem. Jeśli tak właśnie się stało, nie panikuj. Podpowiemy Ci, jak wyjąć tampon w takiej sytuacji. To całkiem łatwe. Rozluźnij się i delikatnie wsuń palce do pochwy. Twoja pochwa ma tylko ok. 7-13 cm długości, powinnaś więc bez większych problemów wyczuć w niej tampon, chwycić go i wyciągnąć. Teraz gdy już wiesz, co zrobić, gdy tampon utknie w pochwie, możesz dalej stosować tampony i nie martwić się takimi niespodziankami!

Czyli tampony nie mogą utknąć lub zgubić się w pochwie?

Trochę wiedzy o tym, jak działają tampony, pomoże Ci zrozumieć, dlaczego nie mogą utknąć ani zgubić się w środku. Uniemożliwia im to Twoja anatomia, czyli budowa Twojego ciała, która sprawia, że tampony pozostają w pochwie. Na końcu pochwy znajduje się szyjka macicy, a w niej jest jedynie niewielki otwór, mniejszy niż końcówka długopisu, przez który wypływa np. krew menstruacyjna. Tampon nie może przedostać się tą drogą z pochwy do macicy. A to oznacza, że nie ma gdzie się przemieścić! Ale możesz mieć wrażenie, że tampon utknął w środku, jeśli jesteś bardzo spięta. Spróbuj rozluźnić mięśnie, które go trzymają, zanim pociągniesz za sznureczek, a wtedy tampon wysunie się bez problemu.

Czy w takim razie tampon może utknąć w pochwie? Nie.

Dopiero zaczynasz używać tamponów? Polecamy Ci TAMPAX Compak Pearl, które są doskonałym wyborem dla początkujących użytkowniczek, bo są łatwe w użyciu i zapewniają bardzo dobrą ochronę. Gładki aplikator z zaokrągloną końcówką sprawia, że włożenie tamponu jest bardzo łatwe. Teraz możesz leżeć na plaży z przyjaciółmi, wybrać się na przyjęcie przy basenie, zagrać w piłkę nożną lub robić inne rzeczy, na które masz ochotę, wiedząc, że jesteś doskonale chroniona i czując się swobodnie i komfortowo podczas miesiączki.

Czy tampon może utknąć
Tampony
Tampony
Menstruacja
Menstruacja
Przeciekanie podczas okresu
Przeciekanie podczas okresu

Powiązane artykuły

article
Czy tampon może utknąć w pochwie?
Niektóre dziewczęta wolą tampony od podpasek, bo te pierwsze wchłaniają krew menstruacyjną, zanim jeszcze wypłynie na zewnątrz.
/miesiaczka/tampony/czy-tampon-moze-utknac/
Czas czytania (2) min
undefined?w=1920
pl