Tampony czy podpaski?

0
Tampony czy podpaski?Tampony czy podpaski?

Figi czy stringi? Szpilki czy baleriny? Tampony czy podpaski?

Wybór między tamponem a podpaską bywa trudny. Każdy z tych produktów ma swoje niewątpliwe zalety, ale czasami ich stosowanie może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci rozstrzygnąć dręczący Cię dylemat. Zatem co wybrać: tampony czy podpaski?

Na początek ustalmy jedno: to Twój wybór! To czy zdecydujesz się na podpaski, czy tampony zależy wyłącznie od Ciebie i nikt nie ma tu nic do gadania. Serio. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i upodobań. To, co sprawdza się u Ciebie w danym dniu cyklu lub podczas konkretnej aktywności, jest jedynym słusznym wyborem. I tampony, i podpaski mają swoje plusy i doskonale sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Do rzeczy…

Czy tampony są lepsze niż podpaski? Tampony są świetne, ale niekoniecznie lepsze. Wszystko sprowadza się do tego, z czym czujesz się komfortowo w danej sytuacji i jakiego rodzaju czynności wykonujesz. Oto kilka niekwestionowanych zalet tamponów:

  • są małe. Możesz schować je nawet do najmniejszej kieszonki i zawsze mieć przy sobie;
  • wkłada się je do pochwy, dzięki temu są niewidoczne i świetnie sprawdzają się na basenie;
  • zapewniają niewidzialną i dyskretną ochronę, więc możesz nosić to, co chcesz.

A podpaski? Cóż, są świetne z wielu powodów!

  • Nie wkłada się ich do pochwy (co w przypadku tamponów może na początku sprawiać pewne trudności). Po wyjęciu z opakowania można ich użyć od razu bez zbędnych ceregieli, a do tego są bardzo wygodne.
  • To częsty wybór dziewcząt, które dopiero zaczynają miesiączkować, ponieważ są łatwe w użyciu i zapewniają skuteczną ochronę!
  • Łatwiej jest określić, kiedy należy zmienić podpaskę, ponieważ można to szybko sprawdzić, będąc w toalecie.
  • Podpaski są dość długie i przykleja się je do wewnętrznej strony bielizny, więc istnieje małe prawdopodobieństwo, że ją zabrudzisz, nawet jeśli zapomnisz o zmianie podpaski.
  • Świetnie sprawdzają się na noc. Spanie z założoną podpaską jest bardzo wygodne i nie musisz jej wymieniać tak często, jak tampon.

A jak się ma to wszystko do łatwości użytkowania?

Zarówno tampony, jak i podpaski są bardzo łatwe w użyciu. Aby założyć podpaskę, trzeba jedynie odkleić ochronny pasek, który znajduje się z tyłu i przykleić ją do wewnętrznej strony bielizny. Jeśli podpaska ma skrzydełka, należy je dodatkowo owinąć wokół brzegów bielizny. I już, gotowe!

Aplikacja tamponu też jest prosta. Złap aplikator kciukiem i środkowym palcem i wsuń do pochwy, lekko pochylając go w kierunku kręgosłupa. Należy wsuwać aplikator do momentu, kiedy palce dotkną skóry. Następnie wciśnij palcem wskazującym wewnętrzną rurkę aplikatora do zewnętrznej rurki, wsuwając tym samym tampon do pochwy. Potem trzeba już tylko wyciągnąć aplikator. W ten sposób tampon jest umieszczony we właściwym miejscu w pochwie, a na zewnątrz zostaje tylko sznureczek. Owiń aplikator w papier toaletowy i wyrzuć go do kosza. Bułka z masłem!

Większość dziewcząt stosuje podpaski podczas pierwszych kilku miesiączek, a później przechodzi na tampony. Natomiast niektóre dziewczyny sięgają po tampony od razu i nie wyobrażają sobie życia bez nich. Nie ma tutaj lepszych czy gorszych rozwiązań, także to czy używasz tamponów czy podpasek zależy wyłącznie od Ciebie. Wszystkie chwyty dozwolone. Wszystko, co sprawia, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie jest w 100% w porządku.

Tampony
Tampony
Podpaski
Podpaski
Menstruacja
Menstruacja
Higiena
Higiena

Powiązane artykuły

article
Tampony czy podpaski?
Wybór między tamponem a podpaską bywa trudny.
/miesiaczka/okres-i-cykl-menstruacyjny/tampony-czy-podpaski/
Czas czytania (3) min
undefined?w=1920
pl