Co robić, gdy ktoś się nad Tobą znęca

Co robić, gdy ktoś się nad Tobą znęca

Jak przeciwstawić się agresji rówieśniczej i pomóc położyć jej kres raz na zawsze.

Wyjaśnijmy sobie jedno - to nie Twoja wina, że ktoś Ci dokucza. Dręczyciel może twierdzić, że na to zasługujesz, ale to nieprawda! Wszystkie fajne dziewczyny zgadzają się co do jednego - nikt nie zasługuje na to, żeby inni mu dokuczali lub się nad nim znęcali! Przeczytaj, jak  powinnaś zareagować, kiedy padniesz ofiarą dręczycieli.

  1. Staraj się zakończyć nieprzyjemną sytuację, zanim sprawy zajdą za daleko.
  1. Odpowiedz dręczycielowi na jego zaczepki, ale dokładnie przemyśl, co chcesz powiedzieć. Bądź asertywna i pewna siebie, ale zachowaj spokój i nie podnoś głosu.
  1. Poproś o pomoc. Jeżeli widzisz wokół siebie znajome twarze, zawołaj te osoby po imieniu. Jeżeli nikogo znajomego nie ma w pobliżu, zwróć się o pomoc do osoby, która znajduje się najbliżej Ciebie.

  1. Stosuj strategię uników – odpowiadaj w sposób spokojny i neutralny lub twierdzący - tak, aby nie zaognić sytuacji jeszcze bardziej. „Być może”. „To Twoja opinia”.

  1. Odpowiadaj na zaczepki słowne. Staraj się zaskoczyć dręczyciela i sprawić, by przemyślał to, co robi, ale jednocześnie uważaj, by go nie rozzłościć. Możesz powiedzieć: „Jak uważasz”.

  1. Jeżeli zdecydujesz się odpowiedzieć na zaczepki, nie spiesz się i przećwicz wcześniej swoją reakcję. Bądź pewna siebie, ale nie agresywna i utrzymuj kontakt wzrokowy.

Walczmy razem w dobrej sprawie. Jeżeli spotkałaś się z agresją rówieśniczą, podziel się z nami swoją historią. Nawet jeśli nie padłaś ofiarą dręczyciela, przeczytaj zamieszczone tu historie i postaraj się udzielić wsparcia tym z nas, które tego doświadczyły. Wspólnie możemy stawić czoła agresji wśród dziewczyn!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Plakat: Bądźmy razem

Ten plakat będzie Ci przypominał, że nie reagując, sama stajesz się dręczycielką.

Dowiedz się wiecej

Secret

Plakat: Nie bądź dręczycielką

Spraw, by Twoje przyjaciółki włączyły się do wspólnej akcji i powieś ten plakat wszędzie tam, gdzie się z nimi spotykasz.

Dowiedz się wiecej

Secret

Jak opanować stres przed egzaminem?

Uwierz, że dasz sobie ze wszystkim radę i pożegnaj się ze stresem przed egzaminem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak ZAWSZE być dobrym sportowcem

Czy ktoś kiedykolwiek powiedział Ci, że nie nadajesz się do uprawiania sportu? Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci udowodnić, że jesteś dobrym sportowcem na boisku i poza nim.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny