Co robić, gdy ktoś się nad Tobą znęca

Co robić, gdy ktoś się nad Tobą znęca

Jak przeciwstawić się agresji rówieśniczej i pomóc położyć jej kres raz na zawsze.

Wyjaśnijmy sobie jedno - to nie Twoja wina, że ktoś Ci dokucza. Dręczyciel może twierdzić, że na to zasługujesz, ale to nieprawda! Wszystkie fajne dziewczyny zgadzają się co do jednego - nikt nie zasługuje na to, żeby inni mu dokuczali lub się nad nim znęcali! Przeczytaj, jak  powinnaś zareagować, kiedy padniesz ofiarą dręczycieli.

  1. Staraj się zakończyć nieprzyjemną sytuację, zanim sprawy zajdą za daleko.
  1. Odpowiedz dręczycielowi na jego zaczepki, ale dokładnie przemyśl, co chcesz powiedzieć. Bądź asertywna i pewna siebie, ale zachowaj spokój i nie podnoś głosu.
  1. Poproś o pomoc. Jeżeli widzisz wokół siebie znajome twarze, zawołaj te osoby po imieniu. Jeżeli nikogo znajomego nie ma w pobliżu, zwróć się o pomoc do osoby, która znajduje się najbliżej Ciebie.

  1. Stosuj strategię uników – odpowiadaj w sposób spokojny i neutralny lub twierdzący - tak, aby nie zaognić sytuacji jeszcze bardziej. „Być może”. „To Twoja opinia”.

  1. Odpowiadaj na zaczepki słowne. Staraj się zaskoczyć dręczyciela i sprawić, by przemyślał to, co robi, ale jednocześnie uważaj, by go nie rozzłościć. Możesz powiedzieć: „Jak uważasz”.

  1. Jeżeli zdecydujesz się odpowiedzieć na zaczepki, nie spiesz się i przećwicz wcześniej swoją reakcję. Bądź pewna siebie, ale nie agresywna i utrzymuj kontakt wzrokowy.

Walczmy razem w dobrej sprawie. Jeżeli spotkałaś się z agresją rówieśniczą, podziel się z nami swoją historią. Nawet jeśli nie padłaś ofiarą dręczyciela, przeczytaj zamieszczone tu historie i postaraj się udzielić wsparcia tym z nas, które tego doświadczyły. Wspólnie możemy stawić czoła agresji wśród dziewczyn!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Razem walczmy o dobro

Dołącz się do Demi Lovato w walce z dręczycielkami i połóż kres dręczeniu dziewczyn przez dziewczyny.

Dowiedz się wiecej

Secret

Plakat: Wspólnie walczmy o dobro

Powieś ten plakat i pokaż światu, że jesteś przeciwna dręczeniu innych.

Dowiedz się wiecej

Secret

Jak radzić sobie z agresją w Internecie?

Nie angażuj się w agresywne zachowania w sieci - zwłaszcza gdy dotyczą Ciebie. Oto wskazówki, jak trzymać się od nich z daleka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl