Co robić, gdy ktoś się nad Tobą znęca

Co robić, gdy ktoś się nad Tobą znęca

Jak przeciwstawić się agresji rówieśniczej i pomóc położyć jej kres raz na zawsze.

Wyjaśnijmy sobie jedno - to nie Twoja wina, że ktoś Ci dokucza. Dręczyciel może twierdzić, że na to zasługujesz, ale to nieprawda! Wszystkie fajne dziewczyny zgadzają się co do jednego - nikt nie zasługuje na to, żeby inni mu dokuczali lub się nad nim znęcali! Przeczytaj, jak  powinnaś zareagować, kiedy padniesz ofiarą dręczycieli.

  1. Staraj się zakończyć nieprzyjemną sytuację, zanim sprawy zajdą za daleko.
  1. Odpowiedz dręczycielowi na jego zaczepki, ale dokładnie przemyśl, co chcesz powiedzieć. Bądź asertywna i pewna siebie, ale zachowaj spokój i nie podnoś głosu.
  1. Poproś o pomoc. Jeżeli widzisz wokół siebie znajome twarze, zawołaj te osoby po imieniu. Jeżeli nikogo znajomego nie ma w pobliżu, zwróć się o pomoc do osoby, która znajduje się najbliżej Ciebie.

  1. Stosuj strategię uników – odpowiadaj w sposób spokojny i neutralny lub twierdzący - tak, aby nie zaognić sytuacji jeszcze bardziej. „Być może”. „To Twoja opinia”.

  1. Odpowiadaj na zaczepki słowne. Staraj się zaskoczyć dręczyciela i sprawić, by przemyślał to, co robi, ale jednocześnie uważaj, by go nie rozzłościć. Możesz powiedzieć: „Jak uważasz”.

  1. Jeżeli zdecydujesz się odpowiedzieć na zaczepki, nie spiesz się i przećwicz wcześniej swoją reakcję. Bądź pewna siebie, ale nie agresywna i utrzymuj kontakt wzrokowy.

Walczmy razem w dobrej sprawie. Jeżeli spotkałaś się z agresją rówieśniczą, podziel się z nami swoją historią. Nawet jeśli nie padłaś ofiarą dręczyciela, przeczytaj zamieszczone tu historie i postaraj się udzielić wsparcia tym z nas, które tego doświadczyły. Wspólnie możemy stawić czoła agresji wśród dziewczyn!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Plakat: Kim jesteś

Niech ten plakat przypomina Ci o tym, byś otaczała się przyjaciółkami, a nie dręczycielkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Nie plotkuj

Niech ten plakat przypomina Ci, że plotkowanie jest formą gnębienia innych.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy jesteś dobrą przyjaciółką?

Dobra przyjaciółka jest lojalna i ma silny charakter. Dowiedz się, czy masz wszystko, czego trzeba, by być superprzyjaciółką!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny