Dziesięć wskazówek, jak nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę

Dziesięć wskazówek, jak nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę

Porady, jak wziąć się do roboty i nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę.

Odkładanie na ostatnią chwile to nie cecha charakteru lub wada. To po prostu odkładanie na jutro tego, co można zrobić dziś. To jakbyś zamiast przygotować się do grupowego projektu poszła do sklepu. Jeśli to brzmi znajomo, to definitywnie masz do czynienia z nastawieniem „zrobię to później”. Co możesz zrobić?

  1. Nie czekaj na inspirację, żeby się zabrać do pracy.

Opisz uczucie, jakie Ci towarzyszy, gdy czegoś nie zrobisz i uczucie jakie odczuwasz, gdy zrobisz, to co powinnaś. Kontrast pomiędzy poczuciem winy i ulgi może będzie wystarczającą motywacją do działania!

  1. Po prostu zacznij.

Po 5 minutach pracy zdecyduj, czy spędzisz nad nią kolejne 5 minut. Łatwej jest wtedy, gdy już zaczniemy. Prawdopodobnie nie będziesz chciała marnować tego czasu, który już włożyłaś w wykonanie zadania, zatem będziesz kontynuować i skończysz to, co masz do zrobienia.

  1. Zapisz to.

Zapisz wszystko, co masz do zrobienia i określ, ile czasu będziesz potrzebować na zrobienie każdej rzeczy. W ten sposób masz plan z widocznym zakończeniem działania.

  1. Ustal priorytety.

Co ma być zrobione w pierwszej kolejności, robimy w pierwszej kolejności. Najpierw zrób najtrudniejsze, najnudniejsze i najmniej ekscytujące rzeczy, potem już wszystko pójdzie gładko.

  1. Podziel pracę.

Podziel pracę na małe, łatwe do zrobienia odcinki, by czekający na Ciebie obowiązek nie przytłaczał Cię. Codziennie zrób trochę. Może nawet Ci się to spodoba?

  1. Wyznacz celi i termin.

Powiedz komuś, jaki masz cel. Wypowiedzenie tego sprawi, że będziesz chciała go osiągnąć i udowodnić innym, że możesz to zrobić.

  1. Nagradzaj siebie.

Uzgodnij sama ze sobą, że czynność, która była bardziej kusząca od wykonania zadania będzie Twoją nagrodą. Na co zasługujesz po dwóch godzinach pracy? Na długi prysznic? Godzinę telewizji? Ty decydujesz!

  1. Nie przesadzaj.

Nie przesadzaj i nie staraj się robić wszystkiego jak najlepiej. Czasami lepiej po prostu coś zrobić, niż zrobić to idealnie. Poza tym doskonałość wymaga praktyki.

  1. Patrz perspektywicznie.

Odkładanie nieprzyjemnych zadań na później nie sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, zatem, naucz się niczego nie odkładać, a będziesz szczęśliwsza!

  1. Zrób to, co naprawdę możesz zrobić.

Bądź realistką, a nie będziesz zawiedziona. Skoncentruj się na zrobieniu tego, co masz zrobić zamiast martwić się tym, na co nie masz wpływu.


Jakiego typu zadania najczęściej odkładasz na później?!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Kim jesteś

Niech ten plakat przypomina Ci o tym, byś otaczała się przyjaciółkami, a nie dręczycielkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Nie plotkuj

Niech ten plakat przypomina Ci, że plotkowanie jest formą gnębienia innych.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny