Jak znaleźć pracę sezonową?

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Lato to przerwa od zajęć szkolnych, lekcji, przeładowanych planów i zabawa. Chociaż praca na pół etatu może nie być dla Ciebie najlepszym sposobem na spędzenie wakacji, zmień myślenie! Jest bardzo dużo sezonowych prac dla nastolatków, które pozwolą Ci zarobić pieniądze i jednocześnie cieszyć się wakacjami. Ale działaj prędko! Wiele firm zaczyna nabór ludzi na długo przed wakacjami, zatem im wcześniej zaczniesz szukać, tym łatwiej będzie Ci znaleźć idealne zajęcie.


Pracuj z innymi nastolatkami


Zanim szkoła się skończy, porozmawiaj z rodzicami, przyjaciółmi oraz pedagogiem i rozpocznij poszukiwania pracy na lato. Poproś o radę przyjaciół, którzy już kiedyś pracowali podczas wakacji. Dowiedz się, co im się w ich pracy podobało, a co nie. Poszukaj prac sezonowych w większych przedsiębiorstwach lub parkach rozrywki w internecie lub na targach pracy. Zrób badanie rynku.


Strój kąpielowy lub spacery


Jeśli lubisz słońce, poszukaj zajęcia jako ratownik lub opiekunka i pracuj na otwartym powietrzu.


Jako ratownik będziesz odpowiedzialna za bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą lub przy basenie. To odpowiedzialna praca, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Sprawdź w internecie, czy w Twojej okolicy dostępne są kursy związane z udzielaniem pierwszej pomocy, reanimacją oraz bezpieczeństwem w wodzie. Gdy dostaniesz certyfikat ukończenia kursu, zacznij poszukiwać idealnej pracy jako ratownik i ciesz się korzyściami płynącymi z przebywania przy basenie.


Jeśli bardziej podoba Ci się perspektywa opiekowania się dziećmi, posada opiekunki lub pełnoetatowej niani może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Zanim zaczniesz się kimś opiekować, nie zapomnij przejść kursu pierwszej pomocy i upewnij się, że na pewno jesteś gotowa brać odpowiedzialność za opiekę nad dziećmi. Gdy będziesz gotowa zacząć, porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi i dowiedz się, czy ktoś w ich otoczeniu nie potrzebuje opiekunki do dziecka lub zwróć się do agencji, by znaleźli dla Ciebie pracę u kogoś, kto potrzebuje pomocy przy dziecku.


Zaangażuj się w życie swojej społeczności


Jeśli lubisz uprawiać sporty wyślij aplikację do lokalnego klubu sportowego. Może będziesz w stanie pomóc drużynom poszukującym trenerów? Jeśli kochasz zwierzęta, pójdź do pracy w lokalnym schronisku lub wyprowadzaj psy na spacer. Prace sezonowe są nie tylko okazją do zarabiania pieniędzy! Możesz pomóc swojej społeczności i dobrze się z tym poczuć!


Nie uwzględniliśmy jakiejś pracy sezonowej dla nastolatków? Jaka jest Twoja wymarzona praca na lato?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Powody, dla których potrzebujemy hobby

Wypełnij swój czas czymś, co naprawdę może zmienić Twoje życie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zwrócić uwagę chłopaka?

Chcesz zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który ci się podoba? Nic prostszego! Przeczytaj nasze porady i pomysły, które pomogą ci poderwać Księciunia.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny