Jak znaleźć pracę sezonową?

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Lato to przerwa od zajęć szkolnych, lekcji, przeładowanych planów i zabawa. Chociaż praca na pół etatu może nie być dla Ciebie najlepszym sposobem na spędzenie wakacji, zmień myślenie! Jest bardzo dużo sezonowych prac dla nastolatków, które pozwolą Ci zarobić pieniądze i jednocześnie cieszyć się wakacjami. Ale działaj prędko! Wiele firm zaczyna nabór ludzi na długo przed wakacjami, zatem im wcześniej zaczniesz szukać, tym łatwiej będzie Ci znaleźć idealne zajęcie.


Pracuj z innymi nastolatkami


Zanim szkoła się skończy, porozmawiaj z rodzicami, przyjaciółmi oraz pedagogiem i rozpocznij poszukiwania pracy na lato. Poproś o radę przyjaciół, którzy już kiedyś pracowali podczas wakacji. Dowiedz się, co im się w ich pracy podobało, a co nie. Poszukaj prac sezonowych w większych przedsiębiorstwach lub parkach rozrywki w internecie lub na targach pracy. Zrób badanie rynku.


Strój kąpielowy lub spacery


Jeśli lubisz słońce, poszukaj zajęcia jako ratownik lub opiekunka i pracuj na otwartym powietrzu.


Jako ratownik będziesz odpowiedzialna za bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą lub przy basenie. To odpowiedzialna praca, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Sprawdź w internecie, czy w Twojej okolicy dostępne są kursy związane z udzielaniem pierwszej pomocy, reanimacją oraz bezpieczeństwem w wodzie. Gdy dostaniesz certyfikat ukończenia kursu, zacznij poszukiwać idealnej pracy jako ratownik i ciesz się korzyściami płynącymi z przebywania przy basenie.


Jeśli bardziej podoba Ci się perspektywa opiekowania się dziećmi, posada opiekunki lub pełnoetatowej niani może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Zanim zaczniesz się kimś opiekować, nie zapomnij przejść kursu pierwszej pomocy i upewnij się, że na pewno jesteś gotowa brać odpowiedzialność za opiekę nad dziećmi. Gdy będziesz gotowa zacząć, porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi i dowiedz się, czy ktoś w ich otoczeniu nie potrzebuje opiekunki do dziecka lub zwróć się do agencji, by znaleźli dla Ciebie pracę u kogoś, kto potrzebuje pomocy przy dziecku.


Zaangażuj się w życie swojej społeczności


Jeśli lubisz uprawiać sporty wyślij aplikację do lokalnego klubu sportowego. Może będziesz w stanie pomóc drużynom poszukującym trenerów? Jeśli kochasz zwierzęta, pójdź do pracy w lokalnym schronisku lub wyprowadzaj psy na spacer. Prace sezonowe są nie tylko okazją do zarabiania pieniędzy! Możesz pomóc swojej społeczności i dobrze się z tym poczuć!


Nie uwzględniliśmy jakiejś pracy sezonowej dla nastolatków? Jaka jest Twoja wymarzona praca na lato?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy warto iść na studia?

Wiele rzeczy może powstrzymywać Cię przed pójściem na studia. Nie daj się zniechęcić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Szkolna impreza: wskazówki na idealną noc

Przygotuj się na niezapomnianą noc. Przeczytaj naszą listę rzeczy do zrobienia przed szkolną imprezą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Randkowanie - porady

Wraz z zakochaniem pojawiają się pytania związane z chłopakami. Oto kilka świetnych porad dla początkujących randkowiczów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pytania na temat chłopaków: Dlaczego nie mam bzika na punkcie chłopaków?

Dowiedz się, dlaczego nie ma powodów do obaw, jeśli chłopcy nie zaprzątają całego Twojego umysłu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny