Jak szybko posprzątać pokój?

Jak szybko posprzątać pokój?

Przygotuj siebie i swój pokój na nowy rok szkolny przy pomocy naszych sprytnych wskazówek organizacyjnych. Dowiedz się, jak posprzątać pokój.


Zagracony pokój to zagracona głowa! Poświęć jedno popołudnie i uporządkuj swój pokój w ramach planu powrotu do szkoły, zanim do tego chaosu dołączą kwestie związane na nauką. Oto kilka wskazówek, jak posprzątać pokój.

Skąd mam wiedzieć, co zatrzymać?

To, co zaśmieca Twój umysł, albo rzecz której nie chcesz lub nie potrzebujesz jest rupieciem. Trudno jest rozstawać się z przedmiotami. Myślimy o tym, ile za nie zapłaciliśmy, wiążą się z nimi szczególne wspomnienia, obawiamy się, że pewnego dnia mogą nam się przydać. Jeżeli nie potrafisz się zdecydować, wypróbuj naszą wskazówkę: podziel swoje rzeczy na trzy części: rzeczy, które zostają, rzeczy, które może wykorzystasz i rzeczy, które wyrzucisz. Weź duży worek na śmieci i wypełnij go przedmiotami z ostatniej kupki, a następnie zanieś go do instytucji zajmującej się udzielaniem pomocy innym. Podaruj swoim starym rzeczom nowe życie. Przechowuj przedmioty z drugiej kupki przez miesiąc lub dwa i jeśli przez ten czas nie sięgniesz po żaden z nich – oddaj je potrzebującym.

Gdzie mam położyć rzeczy, które potrzebuję?

Grupuj! Przechowuj podobne rzeczy razem - powieś wszystkie jeansy, a następnie wszystkie inne spodnie, ułóż biżuterię według koloru. Do przechowywania małych rzeczy używaj małych, plastikowych pudełek. Nie słuchaj tego głosu, który mówi „Mam wolne miejsce. Położę to tu na chwilę.” Jeśli przechowujesz przedmioty w miejscu, które do tego przeznaczyłaś, szybciej je znajdziesz i odłożysz, bo jest tylko jedno miejsce, w którym mogą się znajdować.

Od czego zacząć?

Zajmij się jednym miejscem, np. podłogą w szafie lub biurkiem. Podzielenie obszaru pracy na mniejsze i łatwe do opanowania odcinki sprawia, że staje się ona mniej nużąca. Obiecaj sobie, że będziesz pracowała przez godzinę. Ograniczony czas będzie Cię motywował do działania. Skup się na pracy, którą masz do wykonania. Wyłącz telefon i zamknij drzwi. Obiecaj sobie małą nagrodę, którą sobie podarujesz po zakończeniu pracy (przeczytasz najświeższe wiadomości, obejrzysz film). Zasłużyłaś na to!

Jak utrzymać porządek?

Jeśli utrzymanie porządku wymaga jedynie minuty - chociaż czasami może to wydawać się nazbyt kłopotliwe - po prostu od razu zrób to, co masz zrobić. Powieś kurtkę, odłóż na miejsce kolczyki, wrzuć brudne skarpetki do kosza na brudną bieliznę. Nie będziesz żałować!


A może masz jakieś własne wskazówki, jak posprzątać pokój? Podziel się z nami w komentarzach!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Czy warto iść na studia?

Wiele rzeczy może powstrzymywać Cię przed pójściem na studia. Nie daj się zniechęcić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: poszewka na poduszkę

Zmień stary podkoszulek w poszewkę na poduszkę i udekoruj nią swój pokój lub podaruj ją przyjaciółce.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nie chcesz iść na studia?

Czy Twój plan, by nie iść na studia jest dobry? Zadaj sobie te pytania i dowiedz się.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy plotkowanie ma jakieś pozytywne strony?

Chodzi nie tylko o wymienianie się najświeższymi informacjami. Dowiedz się dlaczego plotka nie zawsze musi być zła.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny