Jak szybko posprzątać pokój?

Jak szybko posprzątać pokój?

Przygotuj siebie i swój pokój na nowy rok szkolny przy pomocy naszych sprytnych wskazówek organizacyjnych. Dowiedz się, jak posprzątać pokój.


Zagracony pokój to zagracona głowa! Poświęć jedno popołudnie i uporządkuj swój pokój w ramach planu powrotu do szkoły, zanim do tego chaosu dołączą kwestie związane na nauką. Oto kilka wskazówek, jak posprzątać pokój.

Skąd mam wiedzieć, co zatrzymać?

To, co zaśmieca Twój umysł, albo rzecz której nie chcesz lub nie potrzebujesz jest rupieciem. Trudno jest rozstawać się z przedmiotami. Myślimy o tym, ile za nie zapłaciliśmy, wiążą się z nimi szczególne wspomnienia, obawiamy się, że pewnego dnia mogą nam się przydać. Jeżeli nie potrafisz się zdecydować, wypróbuj naszą wskazówkę: podziel swoje rzeczy na trzy części: rzeczy, które zostają, rzeczy, które może wykorzystasz i rzeczy, które wyrzucisz. Weź duży worek na śmieci i wypełnij go przedmiotami z ostatniej kupki, a następnie zanieś go do instytucji zajmującej się udzielaniem pomocy innym. Podaruj swoim starym rzeczom nowe życie. Przechowuj przedmioty z drugiej kupki przez miesiąc lub dwa i jeśli przez ten czas nie sięgniesz po żaden z nich – oddaj je potrzebującym.

Gdzie mam położyć rzeczy, które potrzebuję?

Grupuj! Przechowuj podobne rzeczy razem - powieś wszystkie jeansy, a następnie wszystkie inne spodnie, ułóż biżuterię według koloru. Do przechowywania małych rzeczy używaj małych, plastikowych pudełek. Nie słuchaj tego głosu, który mówi „Mam wolne miejsce. Położę to tu na chwilę.” Jeśli przechowujesz przedmioty w miejscu, które do tego przeznaczyłaś, szybciej je znajdziesz i odłożysz, bo jest tylko jedno miejsce, w którym mogą się znajdować.

Od czego zacząć?

Zajmij się jednym miejscem, np. podłogą w szafie lub biurkiem. Podzielenie obszaru pracy na mniejsze i łatwe do opanowania odcinki sprawia, że staje się ona mniej nużąca. Obiecaj sobie, że będziesz pracowała przez godzinę. Ograniczony czas będzie Cię motywował do działania. Skup się na pracy, którą masz do wykonania. Wyłącz telefon i zamknij drzwi. Obiecaj sobie małą nagrodę, którą sobie podarujesz po zakończeniu pracy (przeczytasz najświeższe wiadomości, obejrzysz film). Zasłużyłaś na to!

Jak utrzymać porządek?

Jeśli utrzymanie porządku wymaga jedynie minuty - chociaż czasami może to wydawać się nazbyt kłopotliwe - po prostu od razu zrób to, co masz zrobić. Powieś kurtkę, odłóż na miejsce kolczyki, wrzuć brudne skarpetki do kosza na brudną bieliznę. Nie będziesz żałować!


A może masz jakieś własne wskazówki, jak posprzątać pokój? Podziel się z nami w komentarzach!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bądź najlepszą opiekunką dla dzieci w dzielnicy

Opieka nad dziećmi to jedna z najlepszych prac dla nastolatek. Dowiedz się, jak uszczęśliwić małych klientów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: poszewka na poduszkę

Zmień stary podkoszulek w poszewkę na poduszkę i udekoruj nią swój pokój lub podaruj ją przyjaciółce.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Własny styl ubierania w szkole

Pokaż swój nietuzinkowy styl w szkole, bez łamania zasad, w co się ubierać.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trzy zabawne i fajne rzeczy, które możesz zrobić ze swoją rodziną.

Kto wie, może spędzanie czasu ze swoją rodziną może być zabawne? Wypróbuj trzy fajne pomysły.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny