Jak przetrwać w gimnazjum?

Jak przetrwać w gimnazjum?

Gimnazjum może być przerażające. Oto trzy pomysły jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Gimnazjum jest stresujące, ale może stać się bardziej przyjazne, gdy wokół siebie masz wspaniałych przyjaciół, wiesz, co Cię czeka i trzymasz się z dala od kłopotów. Chcesz wiedzieć jak?


Miej wokół siebie wspaniałych przyjaciół


Znalezienie przyjaciela, który będzie Cię wspierał jest proste. Jeśli pozostaniesz sobą, poznasz bardzo dużo przyjaciółek, którym będzie na Tobie zależeć. Jeśli się rozejrzysz i podczas przerwy obiadowej zauważysz kogoś, kogo znasz, dołącz do niego. Innym sposobem na zakolegowanie się z kimś jest zaproszenie osoby jedzącej samotnie obiad do swojego stolika.


Jak sobie radzić z presją i agresją rówieśników? W szkole zawsze będą pewne grupy osób, od których lepiej trzymać się z daleka. Nie myśl, że będziesz skarżypytą, jeśli poprosisz nauczyciela o pomoc, gdy ktoś zacznie Cię nękać. Lepiej być bezpieczną, niż później żałować.


Co Cię czeka
Najtrudniej jest poznać, co Cię czeka. Nie możesz spojrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, jak trudne będą klasówki w tym roku szkolnym, ale możesz poprosić kogoś, kto już poznał realia gimnazjum – może ucznia, który jest starszy o rok lub dwa – o kilka wskazówek na temat nauczycieli, jedzenia, prac klasowych i wszystkich innych spraw. Niebawem będziesz wiedziała wszystko i nic Cię nie zaskoczy.


Zapoznanie się ze wszystkim jest chyba najtrudniejsze - zapominasz, gdzie masz lekcje, nie możesz znaleźć autobusu i trudno jest Ci dopasować się do nowego planu. Łatwiej Ci będzie, jeśli będziesz to wszystko zapamiętywać powoli. Niebawem wszystko dobrze poznasz i będziesz znała szkołę tak dobrze, jak własną kieszeń.
Trzymaj się z dala od kłopotów


Od czego zacząć? Trzeba trzymać się z dala od kłopotów w klasie, w jadalni i w każdym innym miejscu. Uwierz nam - zdrowy rozsądek jest w gimnazjum konieczny! Nawet pracownicy szkolnej kuchni pozostają w kontakcie z dyrektorem lub dyrektorką szkoły więc lepiej, żeby Cię na niczym nie przyłapali!


W jaki sposób dajesz sobie radę w gimnazjum? Podziel się z nami i pomóż innym dziewczynom!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

heheh

julaxx 2017-08-26

Dobry artykuł

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rzuć wyzwanie dręczycielkom

Złóż przyrzeczenie, że nie będziesz dręczyć koleżanek. Dołącz do nas i wspieraj nas w walce o dobro.

Dowiedz się wiecej

Secret

Jak ZAWSZE być dobrym sportowcem

Czy ktoś kiedykolwiek powiedział Ci, że nie nadajesz się do uprawiania sportu? Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci udowodnić, że jesteś dobrym sportowcem na boisku i poza nim.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B