Jak przetrwać w gimnazjum?

Jak przetrwać w gimnazjum?

Gimnazjum może być przerażające. Oto trzy pomysły jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Gimnazjum jest stresujące, ale może stać się bardziej przyjazne, gdy wokół siebie masz wspaniałych przyjaciół, wiesz, co Cię czeka i trzymasz się z dala od kłopotów. Chcesz wiedzieć jak?


Miej wokół siebie wspaniałych przyjaciół


Znalezienie przyjaciela, który będzie Cię wspierał jest proste. Jeśli pozostaniesz sobą, poznasz bardzo dużo przyjaciółek, którym będzie na Tobie zależeć. Jeśli się rozejrzysz i podczas przerwy obiadowej zauważysz kogoś, kogo znasz, dołącz do niego. Innym sposobem na zakolegowanie się z kimś jest zaproszenie osoby jedzącej samotnie obiad do swojego stolika.


Jak sobie radzić z presją i agresją rówieśników? W szkole zawsze będą pewne grupy osób, od których lepiej trzymać się z daleka. Nie myśl, że będziesz skarżypytą, jeśli poprosisz nauczyciela o pomoc, gdy ktoś zacznie Cię nękać. Lepiej być bezpieczną, niż później żałować.


Co Cię czeka
Najtrudniej jest poznać, co Cię czeka. Nie możesz spojrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, jak trudne będą klasówki w tym roku szkolnym, ale możesz poprosić kogoś, kto już poznał realia gimnazjum – może ucznia, który jest starszy o rok lub dwa – o kilka wskazówek na temat nauczycieli, jedzenia, prac klasowych i wszystkich innych spraw. Niebawem będziesz wiedziała wszystko i nic Cię nie zaskoczy.


Zapoznanie się ze wszystkim jest chyba najtrudniejsze - zapominasz, gdzie masz lekcje, nie możesz znaleźć autobusu i trudno jest Ci dopasować się do nowego planu. Łatwiej Ci będzie, jeśli będziesz to wszystko zapamiętywać powoli. Niebawem wszystko dobrze poznasz i będziesz znała szkołę tak dobrze, jak własną kieszeń.
Trzymaj się z dala od kłopotów


Od czego zacząć? Trzeba trzymać się z dala od kłopotów w klasie, w jadalni i w każdym innym miejscu. Uwierz nam - zdrowy rozsądek jest w gimnazjum konieczny! Nawet pracownicy szkolnej kuchni pozostają w kontakcie z dyrektorem lub dyrektorką szkoły więc lepiej, żeby Cię na niczym nie przyłapali!


W jaki sposób dajesz sobie radę w gimnazjum? Podziel się z nami i pomóż innym dziewczynom!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pięć obowiązkowych wskazówek dla kierowcy

Prowadzenie samochodu to wolność i podwożenie znajomych. Dowiedz się, jak prowadzić bezpiecznie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Doświadczenie zawodowe poprzez networking

Chcesz nabyć doświadczenie zawodowe (i zarobić pieniądze!), ale najpierw musisz znaleźć pracę. Dowiedz się, jak to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak oczarować chłopaka?

Pewność siebie jest Twoim najlepszym atutem! Wypróbuj nasze podpowiedzi, żeby zdobyć jego serce.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zwiększyć pewność siebie?

Jesteś w dołku? Poczujesz się o niebo lepiej, gdy wypróbujesz nasze sposoby na zwiększenie pewności siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny