Powrót do szkoły. Dziesięć sposobów, jak być wspaniałą.

Powrót do szkoły. Dziesięć sposobów, jak być wspaniałą.

Popraw swoje sposoby powrotu do szkoły. Oto dziesięć kroków, które pomogą Ci opanować tę sztukę.

Zamiast przejmować się powrotem do szkoły, wróć do niej bez stresu. Nie zastanawiaj się teraz jak – my już to za Ciebie zrobiliśmy. Oto dziesięć łatwych kroków, by wszystko opanować.

1. Ostateczna rozgrywka z ciuchami!

Przejrzyj szafę i sprawdź, co z ubiegłego roku na Ciebie pasuje, a co nie, co nadal jest w modzie, a co nie jest. Schowaj rzeczy, które zostają, a resztę wrzuć do pudła na cele charytatywne (lub oddaj młodszej kuzynce).


2. Kupuj, ile możesz.

Przejdź się po sklepach w poszukiwaniu nowych ubrań (i mundurka, jeśli u Ciebie w szkole obowiązuje). Pamiętaj, co wyrzuciłaś. Jeśli spodnie z ubiegłego roku były za krótkie, ale bluzka pasuje… wiesz o co chodzi.


3. Przybory.

Wybierz podstawowe przybory do szkoły (zeszyty, długopisy, gumki do ścierania) na pierwszy dzień szkoły i skompletuj wszystko, aby przybory zgadzały się z tym, co nauczyciel wyszczególnił na swojej liście. Nie zapomnij o fajnym kalendarzu pasującym do Twojej osobowości i sposobu, w jaki organizujesz czas. On zdecydowanie ułatwi Ci życie!


4. Zadbaj o komputer!

Uporządkuj miejsce, w którym się uczysz. Jeżeli masz w domu komputer upewnij się, że ma wszystkie dostępne aktualizacje oprogramowania. Jeśli nie masz komputera, zapoznaj się z zasadami korzystania z komputera w szkolnej bibliotece lub sali komputerowej.


5. Zaszczep się!

Szczepionki nie są niczym miłym! Ale chyba nie chcesz zaliczyć wstydliwej wpadki i zostać odesłaną do domu pierwszego dnia w szkole z powodu brakujących szczepień? Zapytaj rodziców, czy wszystkie Twoje badania i szczepienia wymagane przez szkołę są aktualne.


6. Zajęcia pozalekcyjne

Planujesz jakieś zajęcia pozalekcyjne? Zastanów się do jakich klubów mogłabyś wstąpić lub jakie sporty mogłabyś zacząć uprawiać i pomyśl o zaprzestaniu tych, które spowodowały za dużo stresu w ubiegłym roku szkolnym.


7. Najbardziej uczęszczana droga

Jeżeli chodzisz z koleżankami do szkoły lub na przystanek autobusowy, uzgodnijcie miejsce, w którym będziecie się spotykać.


8. Bądź zawsze przygotowana na niespodziewane wypadki

Niezależnie od tego, czy już miesiączkujesz, czy jeszcze nie, przygotuj sobie saszetkę awaryjną, którą będziesz trzymać w szafce lub w torbie. Zapakuj do niej tampony, podpaski i świeżą parę majtek.


9. Coś smacznego.

Jesz obiady w stołówce? Przygotuj pieniądze. Weźmiesz jedzenie ze sobą? Idź do supermarketu po swoje ulubione jedzenie. Gdy robisz zakupy, wybierz coś na szybkie śniadanie i przekąskę, którą zjesz po lekcjach.


10. Pobudka!

Letnie drzemki mogą wybić Cię z rytmu, więc idź spać o rozsądnej godzinie i zmuś się do wcześniejszego wstawania. W ten sposób nie będziesz aż tak wybita z rytmu, gdy nadejdzie czas na poważne poranne wstawanie.


Czym się najbardziej denerwujesz w pierwszym dniu szkoły? Co możesz zrobić, żeby się przygotować i poczuć się lepiej?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Poranne wstawanie

Skróć czas porannego przygotowywania się do szkoły przy pomocy tych prostych wskazówek.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy warto iść na studia?

Wiele rzeczy może powstrzymywać Cię przed pójściem na studia. Nie daj się zniechęcić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Zrób to sama: poszewka na poduszkę

Zmień stary podkoszulek w poszewkę na poduszkę i udekoruj nią swój pokój lub podaruj ją przyjaciółce.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny