Powrót do szkoły. Dziesięć sposobów, jak być wspaniałą.

Powrót do szkoły. Dziesięć sposobów, jak być wspaniałą.

Popraw swoje sposoby powrotu do szkoły. Oto dziesięć kroków, które pomogą Ci opanować tę sztukę.

Zamiast przejmować się powrotem do szkoły, wróć do niej bez stresu. Nie zastanawiaj się teraz jak – my już to za Ciebie zrobiliśmy. Oto dziesięć łatwych kroków, by wszystko opanować.

 1. Ostateczna rozgrywka z ciuchami!
  Przejrzyj szafę i sprawdź, co z ubiegłego roku na Ciebie pasuje, a co nie, co nadal jest w modzie, a co nie jest. Schowaj rzeczy, które zostają, a resztę wrzuć do pudła na cele charytatywne (lub oddaj młodszej kuzynce).
 1. Kupuj, ile możesz.
  Przejdź się po sklepach w poszukiwaniu nowych ubrań (i mundurka, jeśli u Ciebie w szkole obowiązuje). Pamiętaj, co wyrzuciłaś. Jeśli spodnie z ubiegłego roku były za krótkie, ale bluzka pasuje… wiesz o co chodzi.
 1. Przybory.
  Wybierz podstawowe przybory do szkoły (zeszyty, długopisy, gumki do ścierania) na pierwszy dzień szkoły i skompletuj wszystko, aby przybory zgadzały się z tym, co nauczyciel wyszczególnił na swojej liście. Nie zapomnij o fajnym kalendarzu pasującym do Twojej osobowości i sposobu, w jaki organizujesz czas. On zdecydowanie ułatwi Ci życie!
 1. Zadbaj o komputer!
  Uporządkuj miejsce, w którym się uczysz. Jeżeli masz w domu komputer upewnij się, że ma wszystkie dostępne aktualizacje oprogramowania. Jeśli nie masz komputera, zapoznaj się z zasadami korzystania z komputera w szkolnej bibliotece lub sali komputerowej.
 1. Zaszczep się!
  Szczepionki nie są niczym miłym! Ale chyba nie chcesz zaliczyć wstydliwej wpadki i zostać odesłaną do domu pierwszego dnia w szkole z powodu brakujących szczepień? Zapytaj rodziców, czy wszystkie Twoje badania i szczepienia wymagane przez szkołę są aktualne.
 1. Zajęcia pozalekcyjne
  Planujesz jakieś zajęcia pozalekcyjne? Zastanów się do jakich klubów mogłabyś wstąpić lub jakie sporty mogłabyś zacząć uprawiać i pomyśl o zaprzestaniu tych, które spowodowały za dużo stresu w ubiegłym roku szkolnym.
 1. Najbardziej uczęszczana droga
  Jeżeli chodzisz z koleżankami do szkoły lub na przystanek autobusowy, uzgodnijcie miejsce, w którym będziecie się spotykać.
 1. Bądź zawsze przygotowana na niespodziewane wypadki
  Niezależnie od tego, czy już miesiączkujesz, czy jeszcze nie, przygotuj sobie saszetkę awaryjną, którą będziesz trzymać w szafce lub w torbie. Zapakuj do niej tampony, podpaski i świeżą parę majtek.
 1. Coś smacznego.
  Jesz obiady w stołówce? Przygotuj pieniądze. Weźmiesz jedzenie ze sobą? Idź do supermarketu po swoje ulubione jedzenie. Gdy robisz zakupy, wybierz coś na szybkie śniadanie i przekąskę, którą zjesz po lekcjach.
 1. Pobudka!
  Letnie drzemki mogą wybić Cię z rytmu, więc idź spać o rozsądnej godzinie i zmuś się do wcześniejszego wstawania. W ten sposób nie będziesz aż tak wybita z rytmu, gdy nadejdzie czas na poważne poranne wstawanie.

Czym się najbardziej denerwujesz w pierwszym dniu szkoły? Co możesz zrobić, żeby się przygotować i poczuć się lepiej?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Zarabiaj pieniądze i ciesz się słońcem w sezonowej pracy, która pozwoli Ci na jedno i na drugie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak opanować stres przed egzaminem?

Uwierz, że dasz sobie ze wszystkim radę i pożegnaj się ze stresem przed egzaminem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak sprawić, by domowy manicure wyglądał profesjonalnie

Nie wydawaj pieniędzy na kosmetyczkę. Opanuj sztukę domowego manicure.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny