Zrób to sama: pięć kroków, by odmienić swój pokój

Zrób to sama: pięć kroków, by odmienić swój pokój

Niech Twoja osobowość, hobby i zdolności będą widoczne w pokoju, który jest całkowicie Twój.

Łatwo jest popaść w rutynę – te same rzeczy każdego dnia: szkoła, praca domowa, zajęcia pozaszkolne – okropność! Jeżeli czujesz, że potrzebujesz inspiracji i zmiany, już czas na przearanżowanie Twojego pokoju!


1. Sprowadź pomocników


Sprawdź, może Twoi rodzice pomogą Ci we wprowadzaniu zmian w sypialni! Pójdź na zakupy z mamą i kupcie nową narzutę na łóżko, a z tatą wybierz kolor farby. Może pomogą Ci sprzedać stare dekoracje z pokoju na portalu aukcyjnym i wykorzystasz zarobione w ten sposób pieniądze na kupno nowych rzeczy!


2. Zbieraj inspiracje


Przeglądaj blogi wnętrzarskie i stwórz swoją własną tablice inspiracji. Upewnij się, że nie przeoczyłaś niczego, co leży nieużywane w Twoim domu. Sprawdź, może jest coś, z czego Twoja rodzina nie korzysta. Czasami stare rzeczy są jak nowe! Przeszukaj poddasze i garaż oraz zapytaj przyjaciół, czy nie mają czegoś, czego nie potrzebują.


3. Określ temat


To może być Twój ulubiony kolor, zespół lub aktor. Jeśli nie masz pomysłu, przyjrzyj się wszystkiemu, co chcesz mieć w swoim pokoju i sprawdź, co się razem komponuje. Możesz również zrobić listę rzeczy, które dodają Ci energii – rzeczy, którymi chciałabyś się codziennie otaczać. Nadal masz mętlik w głowie? Wypróbuj jedną z tych propozycji: podróże, natura, muzyka, zabawa retro lub fale morskie.


4. Zaplanuj przestrzeń


Dobrze zaplanowana przestrzeń sprawi, że pokój będzie przyjemniejszy. Musisz mieć miejsce do snu, lustro, garderobę, dobrze oświetlone miejsce, gdzie będziesz mogła odrabiać zadania domowe i czytać książki - i jeśli to możliwe cichy kącik, w którym ukoisz nerwy.


5. Zapytaj rodziców


Konsultuj swoje pomysły z rodzicami, na wypadek, gdybyś musiała zmienić plany, np. ciężko jest pokryć farbą ciemne kolory, a Ty nie będziesz przecież mieszkać w swoim pokoju całe życie. Twoi rodzice będą rozważać opcje na przyszłość i wezmą pod uwagę możliwości finansowe. Przygotuj alternatywne rozwiązania: jeśli nie możesz przemalować ścian, może możesz powiesić na nich flagi, obrazki lub inne ozdoby?


6. Przekształć swój pokój


Zabierz się za zmianę aranżacji pokoju i nie bój się prosić o pomoc. Zaproś przyjaciółki na imprezę połączoną z dekorowaniem pokoju, albo zapytaj członków rodziny, czy pomogą Ci zmienić kolor ścian. Zanim się spostrzeżesz, będziesz miała świeżo wyglądający pokój i świeże spojrzenie na świat!


Jak wygląda Twój pokój marzeń?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Pomysł na imprezę - filmowe karaoke

Spróbujcie urozmaicić waszą filmową noc i dodajcie karaoke do stałego zestawu filmów.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak przygotować się do szkolnego balu w 24 godziny

Dowiedz się, co zrobić na dzień przed szkolnym balem, żeby był to najlepszy bal w Twoim życiu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak się nie dać upałowi: poradnik, jak przetrwać lato

Od plaży po ogródek, czyli jak się chronić przez upałem, słońcem, insektami i zmienną pogodą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zwrócić uwagę chłopaka?

Chcesz zwrócić na siebie uwagę chłopaka, który ci się podoba? Nic prostszego! Przeczytaj nasze porady i pomysły, które pomogą ci poderwać Księciunia.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny