Używanie tamponów - prawdy i mity

Używanie tamponów - prawdy i mity

Co jest prawdą a co fikcją, jeśli chodzi o używanie tamponów? Dowiedz się już teraz.


Na pierwszy rzut oka, tampony mogą się wydawać nieco dziwne, ale są wspaniałe. Zwłaszcza wtedy, gdy podpaski się nie nadają – jak na basenie i przy uprawianiu sportów. Oto odpowiedzi na niektóre najczęściej zadawane pytania dotyczące tamponów.

Czy można założyć tampon, a następnie go zgubić?

Zdecydowanie nie! Twoja pochwa ma ok. 12 cm długości. Na końcu znajduje się szyjka macicy, zamykająca wejście do niej. Ma ona bardzo mały otwór umożliwiający wypływ wydzieliny miesiączkowej, ale nie jest on wystarczająco duży, aby przeszedł przez niego tampon lub inne przedmioty.

Mając to na uwadze, tampon może przemieścić się w Twojej pochwie tak, że nie będziesz mogła go dosięgnąć. Jeśli zostawisz tampon w środku, może to spowodować nieprzyjemne upławy lub infekcję. Oto co musisz zrobić: W przysiadzie włóż kciuk i palec wskazujący do pochwy. Przesuwaj palcami w różnych kierunkach i spróbuj wyczuć sznureczek lub sam tampon. Kiedy go wyczujesz, chwyć i wyciągnij. Jeśli nie możesz usunąć tamponu, musisz niezwłocznie udać się do ginekologa.

Tampony dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach! Skąd mam wiedzieć, jaki poziom wchłanialności wybrać?

Sugerujemy abyś kupiła opakowanie, które zawiera tampony o kilku rozmiarach. Wypróbuj różne wchłanialności w różnych dniach. Dobrą zasadą jest aby zmieniać tampon co 4 do 8 godzin (NIGDY nie należy pozostawiać tamponu na więcej niż 8 godzin). Jeśli po tym czasie tampon nie jest nasycony, to kolejny użyj o mniejszej chłonności. Należy zawsze używać tamponu o najniższej wchłanialności dla Twojego krwawienia.

Dlaczego czasami usunięcie tamponu jest bezproblemowe, a innym razem bardzo trudne?

Wahania hormonalne mogą powodować pewną suchość pochwy. A zbyt wczesna zmiana tamponu może być przyczyną takiej trudności. Jeśli masz problem z usunięciem tamponu, zwykle może pomóc zmiana pozycji oraz rozluźnienie. Następnym razem sprawdź, czy lepiej zadziała tampon o mniejszej wchłanialności.


Jakie mity słyszałaś na temat tamponów?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

MITY O TAMPONACH

Odważna Gryffonka 21.05.2016

1-Sznureczek może się urwać. |NIE 2-Tampon może przebić błonę dziewiczą. |NIE 3-Tampon to korek, zatrzymuje krew (nie wchłania). |MIT!!! 4-Wraz z tamponem nie są usuwane te "skrzepy". Zostają w pochwie i uniemożliwiają swobodne wypływanie krwi miesiączkowej. |TOTALNY MIT Znam jeszcze wiele więcej takich mitów, ale śpieszę się na ważne spotkanie.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Rodzaje podpasek always

Zastanawiasz się, jakich podpasek powinnaś używać? Nie ma wątpliwości, że pełen komfort zapewnią Ci wkładki i podpaski Always. Kliknij i przeczytaj więcej.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak prawidłowo użyć tampon?

Kliknij i dowiedz się, jak używać tamponów. Dzięki odpowiednimi produktom i dobrym radom stosowanie tamponów może być ciche i dyskretne.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny