Sposoby na bóle menstruacyjne

Sposoby na bóle menstruacyjne

Jak poczuć się lepiej, gdy masz denerwujące skurcze, czyli bóle menstruacyjne.

Skurcze mogą zrujnować Twój dzień – a nawet cały tydzień! Ale możesz zrobić coś więcej niż tylko zgrzytać zębami i przetrzymywać to. Istnieją proste sposoby na bóle menstruacyjne, które pomogą Ci, gdy jest Ci najgorzej.Spróbuj kombinacji tych sposobów na bolesne miesiączki, aby czuć się lepiej:


  1. Najprostszym sposobem na bóle miesiączkowe jest stosowanie ogólnodostępnych środków przeciwbólowych. Farmaceuta najlepiej doradzi Ci, który wybrać. Leki te mogą Ci pomóc, aby skurcze były mniej dotkliwe. Pamiętaj aby najpierw zapytać swoją mamę.


  2. Kolejny sposobem na bóle menstruacyjne są ćwiczenia. Regularne ćwiczenia i rozciąganie są bardzo skuteczne.


  3. Delikatnie masuj brzuch, żeby pomóc rozluźnić mięśnie.


  4. Możesz wziąć preparaty z witaminą B1 lub magnezem – mogą one zmniejszyć skurcze, wzdęcia i inne objawy PMS. Jeśli nie jesteś pełnoletnia, pamiętaj, aby zapytać rodzica.


  5. Jako sposób na bóle miesiączkowe, świetnie działa też ciepła kąpiel albo kompres rozgrzewający na podbrzusze lub lędźwie.


Czy masz jakieś inne sposoby na bolesne miesiączki, którymi możesz podzielić się z innymi dziewczynami?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

NamniedzialaCBD

17.11.2018

Ja prawie mdlałam z bólu i teraz nareszcie mogę funkcjonować normalnie !!! Okazało się , że miałam początkową fazę endo. Polecam każdej kobiecie, która ma problem z bolesnymi miesiączkami bądź trądzikiem (czesto 2 w jednym) ten olej : essenz 5 % konopiafarmacja pl ja po miesiącu wróciłam do życia już nie ma we mnie tego napięcia przed każdą miesiączką.

miesiączka

queen14 16.07.2018

Hej dziewczyny nie martwcie się ja mam juz 14 lat i dopiero wczoraj dostalam pierwszej miesiaczki

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy masz okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny