Skurcze menstruacyjne

Skurcze menstruacyjne

Czy zbliża się u Ciebie kolejna miesiączka? Sprawdź jak możesz złagodzić ból podczas okresu.

Zazwyczaj przychodzą niespodziewanie. Łapią nas w trakcie snu, albo nawet w szkolnej ławce. Ale raz w miesiącu wiesz, kiedy się ich spodziewać. Oczywiście w trakcie okresu.

Co powoduje skurcze i ból podczas okresu?

Skurcze w czasie miesiączki są tym samym, co wszystkie inne skurcze w Twoim ciele. Mięśnie kurczą się zbyt mocno lub za szybko, utrudniając dopływ krwi i wywołując ból. W wypadku miesiączki, mięśnie te znajdują się w macicy. Ale przyczyny skurczy mogą być też zupełnie inne. Zdrowa menstruacja zależy również od Twojej ogólnej kondycji i nastawienia psychicznego. Dziewczyny, myślimy pozytywnie! Wyjdzie nam to na zdrowie! W połączeniu z ćwiczeniami na bóle menstruacyjne i odpowiednią dietą, zapomnimy, co to jest okres!


Czy wszystkie kobiety odczuwają skurcze i ból podczas okresu?

Nie! Wiele dziewczyn w ogóle nie odczuwa bólu w czasie miesiączki. Co najwyżej lekki dyskomfort. Normalka. Jednak, jeśli nie należysz do tego grona szczęśliwych, a wręcz przeciwnie – odczuwasz skurcze w okolicach brzucha i pleców porozmawiaj o tym z mamą lub skontaktuj się z lekarzem. Zwykle proste ćwiczenia, gorąca kąpiel lub poduszka elektryczna potrafią zdziałać cuda.

Czy bóle menstruacyjne są dziedziczne?

Nie ma dowodów na to, że bóle podczas okresu pojawią się u Ciebie tylko dlatego, że ma je Twoja mama. Jeśli jednak wmawiasz sobie, że tak jest, na pewno tak będzie. Lepiej dla Ciebie będzie, kiedy zdasz sobie sprawę, że miesiączka jest naturalnym, zdrowym procesem, który wcale nie musi być bolesny. Uwierz w to!

Czy stosowanie tamponów może nasilić skurcze?

Wiele kobiet cierpi na skurcze menstruacyjne, ale nie ma dowodów na to, że są one wywoływane bądź wzmacniane przez tampony. Jeśli jednak stosowanie tamponu sprawia Ci ból, powinnaś porozmawiać z lekarzem albo szkolną pielęgniarką.


Czy ćwiczenia ma bóle menstruacyjne pomagają w takich okolicznościach?

Ćwiczenia na bóle menstruacyjne pomagają usunąć napięcie, które może powodować skurcze. Nic jednak nie załatwi sprawy za Twoje nastawienie do okresu. Tylko pozytywne myślenie pozwoli Ci zapomnieć o kobiecych niedogodnościach!


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Guzki w piersiach

Dowiedz się więcej o guzkach w piersiach i co musisz zrobić, gdy wyczujesz je u siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak radzić sobie z PMS

Niech ten cytat będzie Twoim mottem na dziś!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Metody depilacji nóg

Kilka prostych i dobrych nawyków, by goląc zachować miękką i gładką skórę

Dowiedz się wiecej

Olay

Domowy peeling do ust

Złuszczanie naskórka jest najlepszym sposobem na supergładki uśmiech. Na szczęście peeling do ust można zrobić w bardzo prosty sposób.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny