Skurcze menstruacyjne

Skurcze menstruacyjne

Czy zbliża się u Ciebie kolejna miesiączka? Sprawdź jak możesz złagodzić ból podczas okresu.

Zazwyczaj przychodzą niespodziewanie. Łapią nas w trakcie snu, albo nawet w szkolnej ławce. Ale raz w miesiącu wiesz, kiedy się ich spodziewać. Oczywiście w trakcie okresu.

Co powoduje skurcze i ból podczas okresu?

Skurcze w czasie miesiączki są tym samym, co wszystkie inne skurcze w Twoim ciele. Mięśnie kurczą się zbyt mocno lub za szybko, utrudniając dopływ krwi i wywołując ból. W wypadku miesiączki, mięśnie te znajdują się w macicy. Ale przyczyny skurczy mogą być też zupełnie inne. Zdrowa menstruacja zależy również od Twojej ogólnej kondycji i nastawienia psychicznego. Dziewczyny, myślimy pozytywnie! Wyjdzie nam to na zdrowie! W połączeniu z ćwiczeniami na bóle menstruacyjne i odpowiednią dietą, zapomnimy, co to jest okres!


Czy wszystkie kobiety odczuwają skurcze i ból podczas okresu?

Nie! Wiele dziewczyn w ogóle nie odczuwa bólu w czasie miesiączki. Co najwyżej lekki dyskomfort. Normalka. Jednak, jeśli nie należysz do tego grona szczęśliwych, a wręcz przeciwnie – odczuwasz skurcze w okolicach brzucha i pleców porozmawiaj o tym z mamą lub skontaktuj się z lekarzem. Zwykle proste ćwiczenia, gorąca kąpiel lub poduszka elektryczna potrafią zdziałać cuda.

Czy bóle menstruacyjne są dziedziczne?

Nie ma dowodów na to, że bóle podczas okresu pojawią się u Ciebie tylko dlatego, że ma je Twoja mama. Jeśli jednak wmawiasz sobie, że tak jest, na pewno tak będzie. Lepiej dla Ciebie będzie, kiedy zdasz sobie sprawę, że miesiączka jest naturalnym, zdrowym procesem, który wcale nie musi być bolesny. Uwierz w to!

Czy stosowanie tamponów może nasilić skurcze?

Wiele kobiet cierpi na skurcze menstruacyjne, ale nie ma dowodów na to, że są one wywoływane bądź wzmacniane przez tampony. Jeśli jednak stosowanie tamponu sprawia Ci ból, powinnaś porozmawiać z lekarzem albo szkolną pielęgniarką.


Czy ćwiczenia ma bóle menstruacyjne pomagają w takich okolicznościach?

Ćwiczenia na bóle menstruacyjne pomagają usunąć napięcie, które może powodować skurcze. Nic jednak nie załatwi sprawy za Twoje nastawienie do okresu. Tylko pozytywne myślenie pozwoli Ci zapomnieć o kobiecych niedogodnościach!


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy masz okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pielęgnacja urody zimą

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą. Ledwo oswoiłyśmy się z nadejściem jesieni a już zawitała zima. Nie dajmy się jej zaskoczyć! Zobacz jak dbać o siebie zimą!

Dowiedz się wiecej

Crest