Skurcze i bole menstruacyjne

Skurcze i bole menstruacyjne

Dokuczają Ci bóle menstruacyjne? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.

Skąd się biorą bóle menstruacyjne?

Jeśli nigdy nie wystąpiły u Ciebie bóle menstruacyjne, to jesteś jedną z najszczęśliwszych dziewczyn na świecie. Niestety, dla wielu kobiet to normalne, że przed okresem i w trakcie miesiączkowania muszą sobie radzić z różnymi dolegliwościami.

Co to za ból?

Bolesne miesiączkowanie to najpowszechniejsze z tych dolegliwości i mimo, że powodują pewien dyskomfort, nie powinny zbytnio komplikować Ci życia. Niektóre dziewczęta odczuwają zawroty głowy, mdłości, mają biegunkę lub wymiotują podczas okresu. Większość jednak po prostu odczuwa mniej lub bardziej intensywny ból w dolnych partiach brzucha.


Co powoduje bóle menstruacyjne?

Bóle podczas okresu są spowodowane skurczem mięśni, który utrudnia przepływ krwi i powoduje odczuwanie dolegliwości.

W przypadku bólu menstruacyjnego, mięśnie te znajdują się w macicy. Ale istnieją też inne czynniki, które mają wpływ na występowanie i intensywność bólów menstruacyjnych. Na przykład Twoja ogólna sprawność fizyczna i sposób odżywiania się. Odrobina pozytywnego myślenia (te bóle wkrótce miną!), ćwiczenia i zdrowa dieta mogą znacząco zmniejszyć dolegliwości. Zadziała też ciepła kąpiel i termofor.


Czy bolesne miesiączkowanie występuje u wszystkich kobiet?

Mimo, że to dość powszechna dolegliwość, nie występuje ona u wszystkich. Możesz się uważać za szczęściarę, jeśli jesteś jedną z nich, choć większość z nas i tak odczuwa przynajmniej lekki dyskomfort podczas miesiączki. To naturalne. Pamiętaj jednak, że jeśli pojawia się u Ciebie silny, nietypowy ból brzucha i pleców – warto skonsultować to z lekarzem rodzinnym.

Czy silne bóle miesiączkowe są dziedziczne?

W niektórych przypadkach, bolesne miesiączki mogą być uwarunkowane genetycznie. Mogą się do nich przyczynić również inne czynniki, takie jak nadwaga lub niedowaga, która może spowodować całkowite zatrzymanie się okresu. &ndash To dość poważne schorzenie, którym natychmiast musi się zająć Twój lekarz rodzinny).

Czy tampony pogarszają bolesne miesiączki?

Bóle menstruacyjne występują u wielu kobiet, jednak nie ma dowodów wskazujących na to, że są one spowodowane lub zintensyfikowane przez stosowanie tamponów. Jednak, jeśli stosowanie tamponów sprawia, że czujesz się obolała, powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem, lub szkolną pielęgniarką.

Czy ćwiczenia pomagają, czy szkodzą w tej sytuacji?

Ćwiczenia przyczyniają się do zmniejszenia bólów menstruacyjnych. Prawdopodobnie nie będziesz miała ochoty na ćwiczenia, kiedy męczą Cię bóle menstruacyjne, ale nawet krótki, energiczny spacer może poprawić sytuację.


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Good

11.01.2018

It is an automated review.The product is very good and highly recommendable

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak wygląda okres?

Dowiedz się, dlaczego miesiączkujesz, jak wygląda okres i poznaj odpowiedzi na typowe pytania dotyczące cyklu miesiączkowego.

Dowiedz się wiecej

Always

Co ile zmieniać tampon?

Dowiesz się najważniejszej rzeczy na temat tamponów: jak i jak często należy je zmieniać.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!