Skurcze i bole menstruacyjne

Skurcze i bole menstruacyjne

Dokuczają Ci bóle menstruacyjne? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.

Skąd się biorą bóle menstruacyjne?
Jeśli nigdy nie wystąpiły u Ciebie bóle menstruacyjne, to jesteś jedną z najszczęśliwszych dziewczyn na świecie. Niestety, dla wielu kobiet to normalne, że przed okresem i w trakcie miesiączkowania muszą sobie radzić z różnymi dolegliwościami.

Co to za ból?

Bóle menstruacyjne to najpowszechniejsze z tych dolegliwości i mimo, że powodują pewien dyskomfort, nie powinny zbytnio komplikować Ci życia. Niektóre dziewczęta odczuwają zawroty głowy, mdłości, mają biegunkę lub wymiotują podczas okresu. Większość jednak po prostu odczuwa mniej lub bardziej intensywny ból w dolnych partiach brzucha.

Co powoduje bóle menstruacyjne?
Bóle podczas okresu są spowodowane skurczem mięśni, który utrudnia przepływ krwi i powoduje odczuwanie dolegliwości.
W przypadku bólu menstruacyjnego, mięśnie te znajdują się w macicy. Ale istnieją też inne czynniki, które mają wpływ na występowanie i intensywność bólów menstruacyjnych. Na przykład Twoja ogólna sprawność fizyczna i sposób odżywiania się. Odrobina pozytywnego myślenia (te bóle wkrótce miną!), ćwiczenia i zdrowa dieta mogą znacząco zmniejszyć dolegliwości. Zadziała też ciepła kąpiel i termofor.

Czy bóle menstruacyjne występują u wszystkich kobiet?

Mimo, że to dość powszechna dolegliwość, nie występuje ona u wszystkich. Możesz się uważać za szczęściarę, jeśli jesteś jedną z nich, choć większość z nas i tak odczuwa przynajmniej lekki dyskomfort podczas miesiączki. To naturalne. Pamiętaj jednak, że jeśli pojawia się u Ciebie silny, nietypowy ból brzucha i pleców – warto skonsultować to z lekarzem rodzinnym.

Czy silne bóle miesiączkowe są dziedziczne?
W niektórych przypadkach, bolesne miesiączki mogą być uwarunkowane genetycznie. Mogą się do nich przyczynić również inne czynniki, takie jak nadwaga lub niedowaga, która może spowodować całkowite zatrzymanie się okresu. &ndash To dość poważne schorzenie, którym natychmiast musi się zająć Twój lekarz rodzinny).

Czy tampony pogarszają bóle menstruacyjne?

Bóle menstruacyjne występują u wielu kobiet, jednak nie ma dowodów wskazujących na to, że są one spowodowane lub zintensyfikowane przez stosowanie tamponów. Jednak, jeśli stosowanie tamponów sprawia, że czujesz się obolała, powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem, lub szkolną pielegniarką.

Czy ćwiczenia pomagają, czy szkodzą w tej sytuacji?

Ćwiczenia przyczyniają się do zmniejszenia bólów menstruacyjnych. Prawdopodobnie nie będziesz miała ochoty na ćwiczenia, kiedy męczą Cię bóle menstruacyjne, ale nawet krótki, energiczny spacer może poprawić sytuację.  

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

Good

2018-01-11

It is an automated review.The product is very good and highly recommendable

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak złagodzić PMS?

‘Wypróbuj naturalne sposoby na PMS, aby Twój okres nie był taki przykry.

Dowiedz się wiecej

Always

Razem walczmy o dobro

Dołącz się do Demi Lovato w walce z dręczycielkami i połóż kres dręczeniu dziewczyn przez dziewczyny.

Dowiedz się wiecej

Secret

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny