Pierwszy okres. Jak się przygotować?

Pierwszy okres. Jak się przygotować?

Czy jesteś gotowa na nadejście okresu? A jeśli krwawienie zaskoczy Cię w momencie, w którym najmniej się tego spodziewasz?

Czy jesteś gotowa na nadejście okresu? A jeśli krwawienie zaskoczy Cię w momencie, w którym najmniej się tego spodziewasz?

Jak możesz się przygotować, skoro nawet nie wiesz kiedy to się zacznie?
Tak samo jak nosi się parasol na wypadek deszczu, po prostu miej przy sobie tampon lub podpaskę. Tampony są małe, więc bez problemu zmieszczą się w torebce. Możesz też zostawić zapasowe środki higieniczne w szkolnej szafce. Na kilka dni przed spodziewanym okresem załóż wkładkę higieniczną Always. Jeśli jednak miesiączka Cię zaskoczy, nie wstydź się. Spytaj koleżankę, czy ma ze sobą podpaski lub tampony. Może będzie Ci mogła pomóc szkolna pielęgniarka, sekretarka, lub któraś z nauczycielek?

Co się stanie jeśli okres się rozpocznie, a Ty nie będziesz miała zabezpieczenia?
Jako środek doraźny, złóż kawałek papieru toaletowego i włóż go w majtki, żeby wchłaniał krwawienie. Okres zazwyczaj rozpoczyna się od kilku kropli krwi, więc masz czas, żeby zorganizować odpowiednie zabezpieczenie.

A co jeśli okres zacznie się w szkole?
Jeśli okres rozpocznie się niespodziewanie, bez względu na to, gdzie jesteś, nie panikuj. W szkole, nauczyciele i szkolna pielęgniarka wiedzą, co się dzieje i mogą zapewnić Ci „awaryjne” środki higieniczne.

Kiedy miesiączka się wyreguluje, będziesz wiedzieć, kiedy możesz się spodziewać okresu, więc przygotujesz własny zapas środków ochronnych. Przechowuj je w zamykanej na zamek przegródce w torbie, lub w plecaku. Wiele dziewcząt nosi tampony Tampax Compak [link to BeingGirl > products > tampax > tampax compak page] Ze względu na ich dyskretny rozmiar, łatwo schować je w torebce i zmieścić w dłoni.

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy dostałaś okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl