Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

‘Chcesz wiedzieć, czy występują u Ciebie objawy PMS, czy to coś innego?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego stał się tematem wielu słabych dowcipów – nawet faceci żartują, że mają PMS! Nierzadko ludzie obwiniają PMS o inne problemy lub choroby. Może to być niezamierzony błąd. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czy to, co się Tobie przytrafia to rzeczywiście jest PMS. Oto wspaniały sposób.


Prowadź dziennik lub kalendarz! Zapisz jakie masz objawy i kiedy. Oceń każdy objaw, jak bardzo jest nasilony – łagodny, umiarkowany, czy bardzo mocny! Następnie zapisz kiedy dostaniesz okres. Jeżeli masz te objawy na 10 dni przed rozpoczęciem okresu i tylko w tym czasie, to jeśli zanikają one kiedy zaczyna się miesiączka, to są szanse na to, że jest to rzeczywiście zespół napięcia miesiączkowego. Na MyDziewczyny.pl znajdziesz mnóstwo wskazówek jak redukować objawy zespołu napięcia miesiączkowego i bóle miesiączkowe, ale jeśli masz dużo objawów, to powinnaś udać się do lekarza.


Jeśli masz objawy przez cały miesiąc, to być może po prostu przechodzisz przez trudny etap dojrzewania. Dobra wiadomość: dojrzewanie kiedyś się kończy. Jeżeli przechodzisz przez stresujący czas porozmawiaj o tym z kimś dorosłym lub przyjaciółką, na pewno udzielą Ci wsparcia!


Jeśli jesteś już po okresie dojrzewania i masz objawy PMS, które trwają długo po rozpoczęciu miesiączki, to być może masz inne schorzenie, które należy leczyć. Na przykład, zawroty głowy, które trwają przez cały miesiąc to powód, aby udać się do lekarza. Jeśli czujesz się smutna lub na długi czas tracisz zainteresowanie atrakcyjnymi zajęciami, albo też odczuwasz wahania nastroju przez cały miesiąc, to może to być coś jeszcze oprócz PMS.


Czy Tobie przytrafił sie PMS? Jak sobie z nim radzisz?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy dostałaś okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak radzić sobie z agresją w Internecie?

Nie angażuj się w agresywne zachowania w sieci - zwłaszcza gdy dotyczą Ciebie. Oto wskazówki, jak trzymać się od nich z daleka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl