Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Chcesz wiedzieć, czy występują u Ciebie objawy PMS, czy to coś innego?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego stał się tematem wielu słabych dowcipów – nawet faceci żartują, że mają PMS! Nierzadko ludzie obwiniają PMS o inne problemy lub choroby. Może to być niezamierzony błąd. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czy to, co się Tobie przytrafia to rzeczywiście jest syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Oto wspaniały sposób.


Prowadź dziennik lub kalendarz! Zapisz jakie masz objawy syndromu napięcia przedmiesiączkowego i kiedy. Oceń każdy objaw, jak bardzo jest nasilony – łagodny, umiarkowany, czy bardzo mocny! Następnie zapisz kiedy dostaniesz okres. Jeżeli masz te objawy na 10 dni przed rozpoczęciem okresu i tylko w tym czasie, to jeśli zanikają one kiedy zaczyna się miesiączka, to są szanse na to, że jest to rzeczywiście zespół napięcia miesiączkowego. Na MyDziewczyny.pl znajdziesz mnóstwo wskazówek jak redukować objawy zespołu napięcia miesiączkowego i bóle miesiączkowe, ale jeśli masz dużo objawów, to powinnaś udać się do lekarza.
Jeśli masz objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego przez cały miesiąc, to być może po prostu przechodzisz przez trudny etap dojrzewania. Dobra wiadomość: dojrzewanie kiedyś się kończy. Jeżeli przechodzisz przez stresujący czas porozmawiaj o tym z kimś dorosłym lub przyjaciółką, na pewno udzielą Ci wsparcia!


Jeśli jesteś już po okresie dojrzewania i masz objawy PMS, które trwają długo po rozpoczęciu miesiączki, to być może masz inne schorzenie, które należy leczyć. Na przykład, zawroty głowy, które trwają przez cały miesiąc to powód, aby udać się do lekarza. Jeśli czujesz się smutna lub na długi czas tracisz zainteresowanie atrakcyjnymi zajęciami, albo też odczuwasz wahania nastroju przez cały miesiąc, to może to być coś jeszcze oprócz PMS.


Czy Tobie przytrafił sie PMS? Jak sobie z nim radzisz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak wygląda okres?

Dowiedz się, dlaczego miesiączkujesz, jak wygląda okres i poznaj odpowiedzi na typowe pytania dotyczące cyklu miesiączkowego.

Dowiedz się wiecej

Always

Co ile zmieniać tampon?

Dowiesz się najważniejszej rzeczy na temat tamponów: jak i jak często należy je zmieniać.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Powiernik sekretów

My dziewczyny - nastolatki często mamy problem z odpowiednim doborem znajomych. O matko i córko radzą, kogo warto obdarzyć naszym zaufaniem, skoro tak często się zawodzimy.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!