Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Chcesz wiedzieć, czy występują u Ciebie objawy PMS, czy to coś innego?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego stał się tematem wielu słabych dowcipów – nawet faceci żartują, że mają PMS! Nierzadko ludzie obwiniają PMS o inne problemy lub choroby. Może to być niezamierzony błąd. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czy to, co się Tobie przytrafia to rzeczywiście jest syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Oto wspaniały sposób.


Prowadź dziennik lub kalendarz! Zapisz jakie masz objawy syndromu napięcia przedmiesiączkowego i kiedy. Oceń każdy objaw, jak bardzo jest nasilony – łagodny, umiarkowany, czy bardzo mocny! Następnie zapisz kiedy dostaniesz okres. Jeżeli masz te objawy na 10 dni przed rozpoczęciem okresu i tylko w tym czasie, to jeśli zanikają one kiedy zaczyna się miesiączka, to są szanse na to, że jest to rzeczywiście zespół napięcia miesiączkowego. Na MyDziewczyny.pl znajdziesz mnóstwo wskazówek jak redukować objawy zespołu napięcia miesiączkowego i bóle miesiączkowe, ale jeśli masz dużo objawów, to powinnaś udać się do lekarza.


Jeśli masz objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego przez cały miesiąc, to być może po prostu przechodzisz przez trudny etap dojrzewania. Dobra wiadomość: dojrzewanie kiedyś się kończy. Jeżeli przechodzisz przez stresujący czas porozmawiaj o tym z kimś dorosłym lub przyjaciółką, na pewno udzielą Ci wsparcia!


Jeśli jesteś już po okresie dojrzewania i masz objawy PMS, które trwają długo po rozpoczęciu miesiączki, to być może masz inne schorzenie, które należy leczyć. Na przykład, zawroty głowy, które trwają przez cały miesiąc to powód, aby udać się do lekarza. Jeśli czujesz się smutna lub na długi czas tracisz zainteresowanie atrakcyjnymi zajęciami, albo też odczuwasz wahania nastroju przez cały miesiąc, to może to być coś jeszcze oprócz PMS.


Czy Tobie przytrafił sie PMS? Jak sobie z nim radzisz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Kiedy pojawia się pierwsza miesiączka

Dowiedz się, w jakim wieku nastolatki zaczynają miesiączkować i jakie są typowe oznaki zbliżającej się miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Stosowanie tamponów

Oto dwanaście powodów, dlaczego zdecydowanie warto wypróbować tampony.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Czy to prawdziwa miłość?

Czy to prawdziwe uczucie? Twoja pierwsza miłość, którą będziesz zawsze pamiętać? Oto kilka sposobów, aby się tego dowiedzieć

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny