6 faktów i mitów o okresie

6 faktów i mitów o okresie

ISTNIEJE WIELE PRZESĄDÓW ZWIĄZANYCH Z MIESIĄCZKĄ. POZNAJ FAKTY I MITY NA TEMAT OKRESU. DOWIEDZ SIĘ, CZY PODCZAS OKRESU MOŻNA PŁYWAĆ LUB CHODZIĆ NA SIŁOWNIĘ.Basen? Nie... Farbowanie włosów? Tak... Siłownia? Nie... STOP! Dosyć wyliczania przesądów! Miesiączka to temat szczególnie gęsto naszpikowany mitami. Odkryj je zatem i już na zawsze pozostań w tej kwestii ekspertem! Oto 6 mitów i faktów o okresie:

BRAK OKRESU ZAWSZE OZNACZA CIĄŻĘ… FAŁSZ!

Nie masz miesiączki? Powodów może być bardzo wiele. Spóźniający się okres może być skutkiem stresu związanego z nowym rokiem szkolnym, zmiany klimatu, nieodpowiedniej diety, początkowego stadium miesiączkowania… To wszystko sprawia, że Twój organizm się zmienia. Nie wpadaj więc od razu w panikę.

W „TE DNI” WYSIŁEK FIZYCZNY JEST ZAKAZANY… FAŁSZ!

Odrobina ruchu to zawsze odrobina zdrowia. Ból brzucha nie ustaje? Znowu męczą Cię nieprzyjemne skurcze? Nic prostszego – masz duży wybór aktywnych zajęć. Truchcik na świeżym powietrzu sprawi, że poczujesz się rześko, a wizyta na basenie przyniesie Ci błogie odprężenie i ulgę. Więc... wyginaj śmiało ciało!

MENSTRUACJA SPRAWIA, ŻE ŁAPIE CIĘ CHANDRA… PRAWDA!

Nie masz ochoty na kino z przyjaciółką? Ignorujesz SMSy od swojego chłopaka? A młodszego brata najchętniej wyrzuciłabyś przez okno? W czasie okresu to normalka. Niezależnie od tego, jak wesołą i pozytywnie nastawioną do życia dziewczyną jesteś na co dzień, możesz stać się ofiarą burzy hormonalnej. Taki już nasz los. Staraj się wtedy zachować spokój, nie działaj pod wpływem emocji, a szybko przypomnisz sobie, że brat też człowiek... Głowa do góry!


W CZASIE MIESIĄCZKI NIE MOŻESZ MYĆ WŁOSÓW.. FAŁSZ!

To jeden z najbardziej bezsensownych mitów na temat miesiączki. Co prawda z farbowaniem włosów warto się wstrzymać przez parę dni, ale jeśli chodzi o mycie głowy – nie ma żadnych przeszkód! A poza tym w tym czasie powinnaś dbać o siebie jeszcze bardziej. Nie kieruj się więc zasadą „częste mycie skraca życie” – wyglądaj świetnie i czuj się komfortowo nawet w czasie tych trudnych dni!

MIESIĄCZKA WYKLUCZA KORZYSTANIE Z BASENU... FAŁSZ!

Kolejna bzdura. Jeśli lubisz pływać, nie pozwól, żeby taka błahostka jak okres odbierała Ci całą przyjemność. Woda przecież doskonale wpływa na rozluźnienie organizmu i jego metabolizm. Twój chłopak zaprasza Cię do aqua parku? Nie zastanawiaj się więc ani minuty! Zaopatrz się w tampony Tampax, pakuj ręcznik i... spływaj!

WPADEK PODCZAS MIESIĄCZKI MOŻNA UNIKNĄĆ... PRAWDA!

To nieprawda, że każda z nas jest prędzej czy później skazana na nieprzyjemną , krępującą sytuację , gdy nagle i niespodziewanie dostanie okres. Bądź spokojna. Jeśli zadbasz o odpowiednie wkładki, np. Discreet i podpaski Always – nie będzie żadnego obciachu. Miej je przy sobie zawsze wtedy, gdy czujesz, że mogą nadejść „te dni”. W szkole, w domu, na wycieczce w górach. Bardziej się wyluzujesz, jeśli zawsze będziesz mogła sięgnąć po odpowiednią ochronę ;)

Skoro znasz już 6 mitów i faktów o okresie, podziel się nimi z innymi!


Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pielęgnacja urody zimą

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą. Ledwo oswoiłyśmy się z nadejściem jesieni a już zawitała zima. Nie dajmy się jej zaskoczyć! Zobacz jak dbać o siebie zimą!

Dowiedz się wiecej

Crest