Kilka słów w sekrecie o bieliźnie na „te” dni

Kilka słów w sekrecie o bieliźnie na „te” dni

Wygodna czy ładna? Jaka jest najlepsza bielizna miesiączkowa?


Mamy tyle rodzajów, kształtów i kolorów bielizny do wyboru! A zatem, jaka jest najlepsza bielizna miesiączkowa?

Stare czy nowe? To zależy od Ciebie!

Podczas okresu niektóre dziewczyny lubią zakładać najstarsze i najmniej lubiane majtki, na wypadek gdyby coś się stało i powstała na nich plama. Inne dziewczyny wolą wtedy nosić najnowszą i ulubioną bieliznę, ponieważ – jak mówią – pomaga im to czuć się dobrze i świeżo.

Boisz się plam?

Jeśli używasz tamponów i obawiasz się plam na bieliźnie, które mogą pojawić się wtedy, gdy krwawienie jest bardziej obfite, użyj wkładki higienicznej. Zapewni ona dodatkową ochronę przed przeciekaniem i nie będziesz potrzebowała specjalnej bielizny miesiączkowej.

Jak sobie poradzić z plamami

Jeśli Twój okres pojawi się niespodziewanie i na Twojej bieliźnie powstanie plama, pamiętaj, że ZIMNA woda i sól najlepiej wywabiają plamy z krwi. Następnie wypierz majtki w zwykłym proszku.

Rozmiar ma znaczenie

Bez względu na to, co wybierzesz, pamiętaj, by Twoja bielizna miesiączkowa była w odpowiednim rozmiarze. Zwłaszcza gdy nosisz podpaski. Twoja bielizna pomaga utrzymać je na miejscu i jeśli jest zbyt obszerna, stara lub nie jest już elastyczna – prawdopodobnie nie spełni dobrze swojej roli.

Jaka bielizna miesiączkowa najlepiej sprawdza się u Ciebie?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

Specjalne majtki

2016-07-20

A ja kupiłam takie specjalne majtki na miesiączkę, femingerie. One nie przeciekają i dzięki temu nie mam już problemu z plamami na pościeli :D

Trudny czas dojrzewania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w czasie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Okres dojrzewania u dziewczyn

Okres dojrzewania to czas, w którym ciało każdej nastolatki się zmienia. Dowiedz się jakie są pierwsze oznaki okresu dojrzewania u dziewcząt.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny