Jak złagodzić PMS?

Jak złagodzić PMS?

‘Wypróbuj naturalne sposoby na PMS, aby Twój okres nie był taki przykry.

Podczas gdy dieta, ruch i medycyna konwencjonalna mogą skutecznie zmniejszać fizyczne objawy menstruacyjne, metody naturalne wpływają zarówno na naszą duszę i ciało. Te tradycyjne środki zaradcze, znane od tysięcy lat, są uważane za lecznictwo naturalne i są doskonałymi sposobami łagodzenia PMS. Przed wypróbowaniem któregokolwiek z nich porozmawiaj z rodzicem, aby upewnić się, że również jego zdaniem jest to dobry pomysł.


 1. Relaksacja/Medytacja  Wszystko, począwszy od krótkiej przerwy, aż do głębokiego, skoncentrowanego relaksu całego ciała. Skradnij chwilę dla siebie, wyciągnij do góry nogi lub poczytaj czasopismo i to może wystarczyć, aby pozbyć się bólów związanych z okresem. Przy cięższych objawach, wyćwiczenia wymagają techniki medytacyjne i głębokie rozluźnianie mięśni.
 2. Aromaterapia.  Aromaterapia to wykorzystanie czystych olejków eterycznych z roślin aromatycznych w celu zmniejszenia problemów zdrowotnych i ogólnej poprawy samopoczucia. Aromaty mięty pieprzowej, lawendy i cyprysu wykorzystuje się dla zmniejszenia dyskomfortu przy miesiączce. Najlepszym sposobem korzystania z aromaterapii są zapalone świeczki, stosowanie perfum i balsamów.


 3. Zioła / Herbaty.  W tradycyjnej medycynie chińskiej używa się naparów z ziół w celu rozwiązania problemów wywołanych przez zaburzenia równowagi energetycznej i pomocy w przywróceniu zdrowia. Wiele ziół wiąże się ze zmniejszeniem dolegliwości menstruacyjnych: dziurawiec, rozmaryn, mięta i dziki imbir, aby wymienić tylko kilka. Herbata rumiankowa jest zalecana dla złagodzenia skurczy PMS.


 4. Masaż  Masaż działa poprzez polepszenie krążenia, rozluźnienie mięśni oraz łagodzenie napięć psychicznych. Daje świetnie odczucia i jest jednym z naturalnych środków łagodzenia PMS.
 5. Czekolada.  Jeśli czujesz się naprawdę okropnie, jedynym rozwiązaniem wydaje się czekolada. Substancje chemiczne zawarte w czekoladzie mogą dać mózgowi tymczasowe wrażenie dobrego samopoczucia. Tylko nie przesadź!

Czy masz dla nas jakieś wskazówki? Jaki jest Twój sposób na PMS?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Guzki w piersiach

Dowiedz się więcej o guzkach w piersiach i co musisz zrobić, gdy wyczujesz je u siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak radzić sobie z PMS

Niech ten cytat będzie Twoim mottem na dziś!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy to prawdziwa miłość?

Czy to prawdziwe uczucie? Twoja pierwsza miłość, którą będziesz zawsze pamiętać? Oto kilka sposobów, aby się tego dowiedzieć

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Domowy peeling do ust

Złuszczanie naskórka jest najlepszym sposobem na supergładki uśmiech. Na szczęście peeling do ust można zrobić w bardzo prosty sposób.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny