Jak złagodzić PMS?

Jak złagodzić PMS?

‘Wypróbuj naturalne sposoby na PMS, aby Twój okres nie był taki przykry.

Podczas gdy dieta, ruch i medycyna konwencjonalna mogą skutecznie zmniejszać fizyczne objawy menstruacyjne, metody naturalne wpływają zarówno na naszą duszę i ciało. Te tradycyjne środki zaradcze, znane od tysięcy lat, są uważane za lecznictwo naturalne i są doskonałymi sposobami łagodzenia PMS. Przed wypróbowaniem któregokolwiek z nich porozmawiaj z rodzicem, aby upewnić się, że również jego zdaniem jest to dobry pomysł.

 1. Relaksacja/Medytacja
  Wszystko, począwszy od krótkiej przerwy, aż do głębokiego, skoncentrowanego relaksu całego ciała. Skradnij chwilę dla siebie, wyciągnij do góry nogi lub poczytaj czasopismo i to może wystarczyć, aby pozbyć się bólów związanych z okresem. Przy cięższych objawach, wyćwiczenia wymagają techniki medytacyjne i głębokie rozluźnianie mięśni.
 1. Aromaterapia.
  Aromaterapia to wykorzystanie czystych olejków eterycznych z roślin aromatycznych w celu zmniejszenia problemów zdrowotnych i ogólnej poprawy samopoczucia. Aromaty mięty pieprzowej, lawendy i cyprysu wykorzystuje się dla zmniejszenia dyskomfortu przy miesiączce. Najlepszym sposobem korzystania z aromaterapii są zapalone świeczki, stosowanie perfum i balsamów.
 1. Zioła / Herbaty.
  W tradycyjnej medycynie chińskiej używa się naparów z ziół w celu rozwiązania problemów wywołanych przez zaburzenia równowagi energetycznej i pomocy w przywróceniu zdrowia. Wiele ziół wiąże się ze zmniejszeniem dolegliwości menstruacyjnych: dziurawiec, rozmaryn, mięta i dziki imbir, aby wymienić tylko kilka. Herbata rumiankowa jest zalecana dla złagodzenia skurczy PMS.
 1. Masaż
  Masaż działa poprzez polepszenie krążenia, rozluźnienie mięśni oraz łagodzenie napięć psychicznych. Daje świetnie odczucia i jest jednym z naturalnych środków łagodzenia PMS.


 1. Czekolada.
  Jeśli czujesz się naprawdę okropnie, jedynym rozwiązaniem wydaje się czekolada. Substancje chemiczne zawarte w czekoladzie mogą dać mózgowi tymczasowe wrażenie dobrego samopoczucia. Tylko nie przesadź!

Czy masz dla nas jakieś wskazówki? Jaki jest Twój sposób na PMS?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak radzić sobie z okresem

Podczas okresu i tak czujesz dyskomfort, więc naprawdę nie ma powodu, by przez to odmawiać sobie przyjemności. Wręcz przeciwnie – rozpieszczaj się czekoladą lub weź ciepły prysznic.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny