Jak złagodzić PMS?

Jak złagodzić PMS?

‘Wypróbuj naturalne sposoby na PMS, aby Twój okres nie był taki przykry.

Podczas gdy dieta, ruch i medycyna konwencjonalna mogą skutecznie zmniejszać fizyczne objawy menstruacyjne, metody naturalne wpływają zarówno na naszą duszę i ciało. Te tradycyjne środki zaradcze, znane od tysięcy lat, są uważane za lecznictwo naturalne i są doskonałymi sposobami łagodzenia PMS. Przed wypróbowaniem któregokolwiek z nich porozmawiaj z rodzicem, aby upewnić się, że również jego zdaniem jest to dobry pomysł.

 1. Relaksacja/Medytacja
  Wszystko, począwszy od krótkiej przerwy, aż do głębokiego, skoncentrowanego relaksu całego ciała. Skradnij chwilę dla siebie, wyciągnij do góry nogi lub poczytaj czasopismo i to może wystarczyć, aby pozbyć się bólów związanych z okresem. Przy cięższych objawach, wyćwiczenia wymagają techniki medytacyjne i głębokie rozluźnianie mięśni.
 1. Aromaterapia.
  Aromaterapia to wykorzystanie czystych olejków eterycznych z roślin aromatycznych w celu zmniejszenia problemów zdrowotnych i ogólnej poprawy samopoczucia. Aromaty mięty pieprzowej, lawendy i cyprysu wykorzystuje się dla zmniejszenia dyskomfortu przy miesiączce. Najlepszym sposobem korzystania z aromaterapii są zapalone świeczki, stosowanie perfum i balsamów.
 1. Zioła / Herbaty.
  W tradycyjnej medycynie chińskiej używa się naparów z ziół w celu rozwiązania problemów wywołanych przez zaburzenia równowagi energetycznej i pomocy w przywróceniu zdrowia. Wiele ziół wiąże się ze zmniejszeniem dolegliwości menstruacyjnych: dziurawiec, rozmaryn, mięta i dziki imbir, aby wymienić tylko kilka. Herbata rumiankowa jest zalecana dla złagodzenia skurczy PMS.
 1. Masaż
  Masaż działa poprzez polepszenie krążenia, rozluźnienie mięśni oraz łagodzenie napięć psychicznych. Daje świetnie odczucia i jest jednym z naturalnych środków łagodzenia PMS.


 1. Czekolada.
  Jeśli czujesz się naprawdę okropnie, jedynym rozwiązaniem wydaje się czekolada. Substancje chemiczne zawarte w czekoladzie mogą dać mózgowi tymczasowe wrażenie dobrego samopoczucia. Tylko nie przesadź!

Czy masz dla nas jakieś wskazówki? Jaki jest Twój sposób na PMS?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Miesiączka - jak się na nią mówi na świecie?

Dowiedz się, jak w 10 różnych krajach dziewczęta nazywają „te dni”.

Dowiedz się wiecej

Always

Skurcze i bole menstruacyjne

Dokuczają Ci bóle menstruacyjne? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. Nie zwlekaj, zwalcz skurcze miesiączkowe i ból pojawiający się w czasie okresu.

Dowiedz się wiecej

Secret

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny