Jak wygląda cykl miesiączkowy?

Jak wygląda cykl miesiączkowy?

Dowiedz się dlaczego to nazywamy „okresem” poznaj inne ciekawe fakty na temat miesiączki.

Obojętne, czy miałaś już swój pierwszy okres czy nie, zapewne już dowiedziałaś się kilku rzeczy na temat cyklu miesiączkowego. Ale przede wszystkim czy wiesz, dlaczego to w ogóle nazywany okresem? Odpowiedź, jak i inne fakty na temat miesiączki mogą Cię zaskoczyć!


1. Zastanawiałaś się, dlaczego miesiączkę nazywamy też okresem? Okres oznacza po prostu „powtarzający się cykl wydarzeń”.


2. Niesamowite… 2 400 dni! Jeśli dodasz do siebie wszystkie miesiączki, to przeciętna kobieta może spędzić około 2400 dni miesiączkując. To sześć i pół roku w ciągu całego życia!


3. Chociaż przeciętny cykl trwa 28 dni, to Twój cykl może mieć od 21 do 35 dni!


4. Po pierwszej miesiączce, spodziewaj się kilku nieregularnych okresów. Przez około rok Twoje ciało może się dostosowywać do regularnego cyklu!


5. Twój okres zwykle nadchodzi 6-12 miesięcy po tym, jak zauważysz u siebie upławy. Dla Twojej informacji, wydzielina będzie biała lub żółtawa.


6. Witajcie piersi! Kiedy zaczną rosnąć, możesz spodziewać się swojego pierwszego okresu około 2 do 2,5 roku później.


7. Zapytaj mamę! Możesz dostać okres mniej więcej w tym samym wieku co ona.


8. Twoje ciało rządzi. Jeśli nie masz okresu, może to być sposób, w jaki Twoje ciało mówi Ci, żebyś zwolniła. Stres, zbyt dużo ćwiczeń lub nagłe wahania wagi mogą spowodować brak okresów.


9. Twoje hormony są pomocne dla okresu i skóry! Estrogen sprawia, że skóra wygląda zdrowiej i nie ma trądziku. Niech żyje estrogen!


Czy znasz jakieś interesujące fakty na temat okresu? Podziel się z nami!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Jak powiedzieć mamie, że mam okres

Po raz pierwszy dostałaś okres i zastanawiasz się, czy powiedzieć o tym mamie? Dowiedz się, jak powiedzieć mamie o okresie i dlaczego warto to zrobić.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak rozmawiaćc z mamą o miesiączce

Jak przełamać lody i rozmawiać z mamą o miesiączce i dojrzewaniu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny