Ćwiczenia podczas okresu

Ćwiczenia podczas okresu

‘Czy podczas okresu ominie Cię wyjście na basen? Nie! Dowiedz się, dlaczego pływanie podczas okresu jest możliwe! Zobacz też, czy możesz ćwiczyć podczas okresu i jakie ćwiczenia podczas okresu pozwolą Ci przetrwać go bez bólu.


Czy okres nie pozwala Ci robić rzeczy, które lubisz? Na pewno nie musi tak być! Nie ma powodów, abyś przez okres musiała się ograniczać – pływanie podczas okresu jest jak najbardziej okej. Dodatkowo przy prawidłowym użyciu tamponów i podpasek lub wkładek, możesz uprawiać ćwiczenia podczas okresu i nosić swoje ulubione ubrania, nie martwiąc się, że cokolwiek „będzie widać”. Oto kilka pytań, które zadaje wiele dziewczyn na temat aktywności fizycznej podczas okresu.

Czy można ćwiczyć podczas okresu?

Niezależnie, czy nosisz podpaskę, czy tampon, wciąż możesz uprawiać każdy sport i robić to, co zawsze!

Czy pływanie podczas okresu jest możliwe?

Tak. Stosowanie tamponów umożliwia pływanie podczas okresu, ponieważ krwawienie jest wchłaniane wewnętrznie. (Zawsze dobrze jest zmienić tampon bezpośrednio przed i po korzystaniu z basenu). Nie zalecamy pływania z podpaską, gdyż nasiąknie wodą i nie będzie wchłaniać wydzieliny. Nie wspominając o tym, że napęcznieje i będzie widoczna przez strój!

Jak ćwiczenia podczas okresu wpływają na Twoje samopoczucie?

Lekkie ćwiczenia podczas okresu nie mają wpływu na ilość krwawienia czy długość okresu. W rzeczywistości mogą pomóc zredukować bóle menstruacyjne. Ponieważ ćwiczenia są ważne dla dobrego stanu zdrowia, powinny one być częścią Twojego rozkładu dnia. Jednak bardzo intensywna aktywność fizyczna – treningi do maratonu – może powodować amenorrheę, czyli brak miesiączki.

Czy podczas okresu można brać gorącą kąpiel?

Najważniejsze, aby podczas okresu utrzymywać dobrą higienę osobistą. Polecamy gorącą kąpiel lub prysznic – może to pomóc przy skurczach lub po prostu ogólnie Cię rozluźni. Większość kobiet zakłada tampon kiedy planują wziąć miłą długą kąpiel w czasie okresu.

Czy mogę myć włosy podczas okresu?

Tak. Czy możesz sobie wyobrazić, żeby przez tydzień nie myć włosów? Absolutnie nie! Nie ma powodu, aby nie myć włosów podczas miesiączki. Woda nie zatrzyma krwawienia. Jeśli myjesz włosy pod prysznicem a masz silne krwawienie, możesz założyć tampon, choć niektóre kobiety wolą prysznic bez tamponu – to kwestia osobistego wyboru.


Czy masz więcej pytań? Pytaj o wszystko! Być może inna dziewczyna będzie znała odpowiedź, której szukasz.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas miesiączki

Łagodniejszy przebieg miesiączki dzięki regularnym ćwiczeniom.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Dlaczego nie mam okresu?

Jeśli przestałaś miesiączkować, to trzeba ustalić przyczynę. Od czego zacząć?

Dowiedz się wiecej

Always

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Metody depilacji nóg

Kilka prostych i dobrych nawyków, by goląc zachować miękką i gładką skórę

Dowiedz się wiecej

Olay