Ćwiczenia a okres

Ćwiczenia a okres

‘Czy podczas okresu ominie Cię wyjście na basen? Nie! Dowiedz się dlaczego.

Czy okres nie pozwala Ci robić rzeczy, które lubisz? Na pewno nie musi tak być! Nie ma powodów, abyś przez okres musiała się ograniczać – możesz nawet iść na basen. Przy prawidłowym użyciu tamponów i podpasek lub wkładek, możesz uprawiać sporty i nosić swoje ulubione ubrania, nie martwiąc się, że cokolwiek „będzie widać”. Oto kilka pytań, które zadaje wiele dziewczyn na temat aktywności fizycznej podczas okresu.


Czy można uprawiać sporty podczas miesiączki?


Niezależnie, czy nosisz podpaskę, czy tampon, wciąż możesz uprawiać każdy sport i robić to, co zawsze!


Czy mogę pływać podczas okresu?


Tak. Stosowanie tamponów umożliwia pływanie w basenie w czasie miesiączki, ponieważ krwawienie jest wchłaniane wewnętrznie. (Zawsze dobrze jest zmienić tampon bezpośrednio przed i po korzystaniu z basenu). Nie zalecamy pływania z podpaską, gdyż nasiąknie wodą i nie będzie wchłaniać wydzieliny. Nie wspominając o tym, że napęcznieje i będzie widoczna przez strój!


Jak ćwiczenia fizyczne wpływają na menstruację?


Lekkie ćwiczenia nie mają wpływu na ilość krwawienia czy długość okresu. W rzeczywistości mogą pomóc zredukować bóle menstruacyjne. Ponieważ ćwiczenia są ważne dla dobrego stanu zdrowia, powinny one być częścią Twojego rozkładu dnia. Jednak bardzo intensywna aktywność fizyczna – treningi do maratonu – może powodować amenorrheę, czyli brak miesiączki.


Czy podczas okresu można brać gorącą kąpiel?


Najważniejsze, aby podczas okresu utrzymywać dobrą higienę osobistą. Polecamy gorącą kąpiel lub prysznic – może to pomóc przy skurczach lub po prostu ogólnie Cię rozluźni. Większość kobiet zakłada tampon kiedy planują wziąć miłą długą kąpiel w czasie okresu.
Czy mogę myć włosy podczas okresu?


Tak. Czy możesz sobie wyobrazić, żeby przez tydzień nie myć włosów? Absolutnie nie! Nie ma powodu, aby nie myć włosów podczas miesiączki. Woda nie zatrzyma krwawienia. Jeśli myjesz włosy pod prysznicem a masz silne krwawienie, możesz założyć tampon, choć niektóre kobiety wolą prysznic bez tamponu – to kwestia osobistego wyboru.


Czy masz więcej pytań? Pytaj o wszystko! Być może inna dziewczyna będzie znała odpowiedź, której szukasz.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów

Tampony nie są produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rozmiar w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak złagodzić PMS?

‘Wypróbuj naturalne sposoby na PMS, aby Twój okres nie był taki przykry.

Dowiedz się wiecej

Always

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny