Wydzielina z pochwy

Wydzielina z pochwy

Dowiedz się podstawowych informacji na temat wydzieliny z pochwy.

Wydzielina z pochwy. Może już spotkałaś się z tym określeniem. To płynna substancja, którą wytwarza twoje ciało po to, aby nawilżać i oczyszczać pochwę. Jeszcze zanim pojawi się u ciebie pierwsza miesiączka, najprawdopodobniej zauważysz żółte lub białe zabrudzenia na wewnętrznej stronie bielizny. Będzie to wydzielina z pochwy. To całkowicie normalna oznaka tego, że pewnie niedługo zaczniesz miesiączkować. Oto kilka podstawowych informacji na ten temat.


Ile wydzieliny powinno produkować moje ciało?


Ilość wydzieliny z pochwy różni się w poszczególnych fazach cyklu. Wiąże się to ze zmieniającym się poziomem estrogenu w twoim ciele. Kiedy jego poziom jest najwyższy, twoje ciało produkuje najwięcej wydzieliny.


Zarówno duża, jak i znikoma ilość wydzieliny jest całkiem normalna. Jednak jeśli towarzyszy jej brzydki zapach lub ból, swędzenie czy pieczenie w okolicach intymnych, może to oznaczać infekcję. W takim przypadku porozmawiaj z twoją mamą i wybierzcie się do lekarza.


Co mam zrobić z tą wydzieliną?


Wkładki higieniczne służą do zabezpieczania bielizny przed wydzieliną oraz do utrzymywania uczucia świeżości i czystości przez cały dzień. Są o wiele mniejsze i cieńsze od zwykłych podpasek, możesz więc używać ich w dniach, kiedy nie masz miesiączki.


Wkładki Always dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, w wersji zapachowej lub bez oraz w poręcznych pojedynczych opakowaniach, które łatwo jest ukryć w damskiej torebce. Dzięki miękkim, oddychającym materiałom, z których są zrobione, dają przyjemne uczucie komfortu i świeżości na co dzień, choć są właściwie niezauważalne podczas noszenia!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Kiedy pojawia się pierwsza miesiączka

Dowiedz się, w jakim wieku nastolatki zaczynają miesiączkować i jakie są typowe oznaki zbliżającej się miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny