Wydzielina z pochwy

Wydzielina z pochwy

Dowiedz się podstawowych informacji na temat wydzieliny z pochwy.

Wydzielina z pochwy. Może już spotkałaś się z tym określeniem. To płynna substancja, którą wytwarza twoje ciało po to, aby nawilżać i oczyszczać pochwę. Jeszcze zanim pojawi się u ciebie pierwsza miesiączka, najprawdopodobniej zauważysz żółte lub białe zabrudzenia na wewnętrznej stronie bielizny. Będzie to wydzielina z pochwy. To całkowicie normalna oznaka tego, że pewnie niedługo zaczniesz miesiączkować. Oto kilka podstawowych informacji na ten temat.


Ile wydzieliny powinno produkować moje ciało?


Ilość wydzieliny z pochwy różni się w poszczególnych fazach cyklu. Wiąże się to ze zmieniającym się poziomem estrogenu w twoim ciele. Kiedy jego poziom jest najwyższy, twoje ciało produkuje najwięcej wydzieliny.


Zarówno duża, jak i znikoma ilość wydzieliny jest całkiem normalna. Jednak jeśli towarzyszy jej brzydki zapach lub ból, swędzenie czy pieczenie w okolicach intymnych, może to oznaczać infekcję. W takim przypadku porozmawiaj z twoją mamą i wybierzcie się do lekarza.


Co mam zrobić z tą wydzieliną?


Wkładki higieniczne służą do zabezpieczania bielizny przed wydzieliną oraz do utrzymywania uczucia świeżości i czystości przez cały dzień. Są o wiele mniejsze i cieńsze od zwykłych podpasek, możesz więc używać ich w dniach, kiedy nie masz miesiączki.


Wkładki Always dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, w wersji zapachowej lub bez oraz w poręcznych pojedynczych opakowaniach, które łatwo jest ukryć w damskiej torebce. Dzięki miękkim, oddychającym materiałom, z których są zrobione, dają przyjemne uczucie komfortu i świeżości na co dzień, choć są właściwie niezauważalne podczas noszenia!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje podpasek always

Zastanawiasz się, jakich podpasek powinnaś używać? Nie ma wątpliwości, że pełen komfort zapewnią Ci wkładki i podpaski Always. Kliknij i przeczytaj więcej.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Wrażliwe zęby i dziąsła

Wrażliwe dziąsła i zęby nie pozwalają Ci cieszyć się jedzeniem, a ich mycie sprawia Ci ból? Nie przejmuj się – istnieje wiele sposobów, by sobie z nimi poradzić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Porady ginekologiczne

Na najczęściej zadawane przez was pytania dotyczące dojrzewania odpowiada lekarz ginekolog, dr Agnieszka Zawadzka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl