Wrażliwe zęby i dziąsła

Wrażliwe zęby i dziąsła

Wrażliwe dziąsła i zęby nie pozwalają Ci cieszyć się jedzeniem, a ich mycie sprawia Ci ból? Nie przejmuj się – istnieje wiele sposobów, by sobie z nimi poradzić.


Wrażliwi ludzie są git, wrażliwe zęby lub dziąsła – niekoniecznie :-( Odbierają Ci ochotę, żeby je myć i nie pozwalają cieszyć się pysznym jedzeniem. Ale spoko – są na to sposoby!
Ból i krwawienie
Jeśli masz wrażliwe zęby, na pewno nie raz poczułaś przeszywający ból po łyku zimnej coli albo gorącej herbaty. Czasem też coś bardzo słodkiego albo kwaśnego wywołuje podobny rezultat. A kiedy myjesz zęby, możesz zauważyć na szczoteczce ślady krwi. Nie panikuj! Pewnie po prostu Twoje dziąsła domagają się, żebyś zajęła się nimi bardziej troskliwie ;-)
Delikatne mycie
Przede wszystkim, do mycia zębów używaj miękkiej szczoteczki (np. Blend-a-med). Twarda tylko niepotrzebnie podrażnia dziąsła. Możesz też kupić specjalną szczoteczkę, przeznaczoną do wrażliwych dziąseł. Nie myj zębów zbyt mocno i zamaszyście. Myślisz, że przez to staną się bielsze i ładniejsze? To mit! Zdecydowanie lepiej zadziała na nie delikatny masaż okrężnymi ruchami. A oto nasze domowe sposoby na wrażliwe dziąsła.
Ziołowa ulga
Nieźle spisze się przygotowana w domu płukanka ziołowa. Łyżkę suszonych liści szałwii lub dziurawca zalej wrzątkiem i zostaw na 15 minut. Napar stosuj systematycznie (najlepiej trzy razy dziennie), a niedługo powinnaś poczuć sporą ulgę. Co więcej, po takim zabiegu w ustach pozostanie Ci przyjemny, ziołowy posmak. Same plusy, nie?
Po prostu miodzio
Lubisz miód? To świetnie! On też może pomóc Ci w leczeniu wrażliwych dziąseł. Możesz kilka razy dziennie ssać kawałki miodu, kupić sobie specjalne pastylki albo przygotować płukankę, do której zamiast ziół użyjesz kropli propolisowych. Uwaga - taka kuracja może potrwać kilka tygodni, zanim zauważysz poprawę. Ale za to na pewno będzie smaczna ;-)
Pomoc z apteki
Jeżeli jesteś zwolenniczką tradycyjnego leczenia, odwiedź aptekę. Znajdziesz tam spory wybór preparatów (pasty, płyny, żele), przeznaczonych specjalnie do wrażliwych zębów i dziąseł. Nie wiesz, na co się zdecydować? Poproś o radę farmaceutkę albo porozmawiaj z lekarzem. Jest spora szansa, że taki produkt, w połączeniu z odpowiednią higieną, szybko pomoże Ci rozwiązać problem. I wszystko będzie ok:-)

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Nieregularny okres - wypróbuj wkładki Discreet

Czy masz problem z nieregularnym okresem? Kliknij i dowiedz się jakie proponujemy rozwiązania. Sprawdź jakie wkładki higieniczne będą najlepsze dla Ciebie.

Dowiedz się wiecej

Always

Dojrzewasz i pocisz się? 5 porad jak zachować świeżość

Zachowaj świeżość w okresie dojrzewania dzięki prostym, codziennym zabiegom higienicznym.

Dowiedz się wiecej

Secret

Jak rozpoznać toksyczną przyjaźń

Wybierając przyjaciół, tak jak partnerów, zdarza nam się popełniać błędy. Jak rozpoznać, że przyjaźń jest toksyczna? Kliknij i sprawdź.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny