Co należy i czego nie należy robić w kwestii pójścia do ginekologa

Co należy i czego nie należy robić w kwestii pójścia do ginekologa

Dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć zanim udasz się do ginekologa.

To całkowicie zrozumiałe! Jesteś nerwowa! Może zastanawiasz się, co lekarz będzie robił. Co powinnaś wiedzieć przed badaniem? Czy to będzie krępujące? Spójrz na nasz spis tego, co należy i czego nie należy robić, aby przestać się martwić i w pełni przygotować się na wizytę.


CO POWINNAŚ ZROBIĆ
idź z rodzicem. Badanie okolic miednicy może być bardzo stresujące i przyda Ci się ktoś do wsparcia. Twoja mama, lub inny zaufany dorosły, zostanie w poczekalni, chyba, że zechcesz, aby była w gabinecie w czasie badania. To Twoja wizyta więc rób to, z czym się dobrze czujesz.


CZEGO NIE POWINNAŚ ROBIĆ
być nerwowa. Jest to naturalny element kobiecości, teraz, kiedy już jesteś nastolatką. Bądź spokojna i pewna siebie. Jesteś teraz dojrzewającą kobietą, więc dbasz o swoje zdrowie!


CO POWINNAŚ ZROBIĆ
weź prysznic lub kąpiel rano w dniu wizyty. Będziesz się czuła pewniej.


CZEGO NIE POWINNAŚ ROBIĆ
irygacji przed corocznym badaniem; może to spowodować nieprawidłowe wyniki testów. Irygacji nigdy nie należy robić dla ukrycia nieprzyjemnego zapachu, upławów, bólu, swędzenia lub pieczenia przed badaniem w obrębie miednicy. Twoja pochwa naturalnie czyści się sama, dzięki czemu nie ma potrzeby irygacji.


CO POWINNAŚ ZROBIĆ
zapisać datę, kiedy zaczął się Twój ostatni okres, jak długo trwał i jak często masz miesiączki. Powinnaś zapisywać swoje cykle miesiączkowe.


CZEGO NIE POWINNAŚ ROBIĆ
zapomnieć zadzwonić do lekarza jeśli masz okres w dniu wizyty. Możesz chcieć przełożyć wizytę na dzień, kiedy nie będziesz mieć miesiączki.


CO POWINNAŚ ZROBIĆ
zadawać pytania. Przed wyjściem zrób listę pytań, jakie chcesz zadać. Możesz zadawać pytania przed samym badaniem, od razu kiedy zobaczysz się z lekarzem, podczas badania lub po nim.


CZEGO NIE POWINNAŚ ROBIĆ
bać się zadać jakiegoś pytania. Jeśli chodzi o Twoje zdrowie to nie ma głupich pytań. U każdego lekarza powinnaś zapytać jakie badania będziesz miała tego dnia, jakich leków potrzebujesz i dlaczego, oraz czego możesz się spodziewać podczas wizyty. Jeśli wstydzisz się zapytać lub jeżeli lekarz nie udziela odpowiedzi na Twoje pytania, możesz zastanowić się nad zmianą lekarza.


CO POWINNAŚ ZROBIĆ
przygotować się. Niektóre badania odbywają się corocznie. Wykorzystaj każdą wizytę do maksimum. Rób notatki! Możesz nie zapamiętać wszystkich pytań, które chcesz zadać. To jest miejsce, gdzie ściąga jest całkowicie dozwolona. Zapisz swoje pytania przed wyjściem z domu i będziesz mogła je sprawdzić na miejscu w gabinecie.
Jakie były Twoje pierwsze wrażenia z wizyty u ginekologa?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Rodzaje tamponów i ich rozmiary

Są różne rozmiary i rodzaje tamponów. Nie są one produkowane w jednym uniwersalnym rozmiarze dla wszystkich. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedni rodzaj tamponów w zależności od obfitości krwawienia.

Dowiedz się wiecej

Tampax

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy ćwiczenia podczas okresu to coś, z czego powinnaś zrezygnować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Pierwszy okres

Dla wielu dziewczyn pierwsza miesiączka to ważny punkt zwrotny w okresie dojrzewania. Dowiedz się, jak wygląda pierwsza miesiączka i jakie są jej objawy.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak dostać się do szkoły aktorskiej?

Marzysz aby zostać sławną aktorką? Z nami może Ci się udać. Pierwszy krok to szkoła aktorska. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie najlepiej studiować.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl