Jak zwiększyć pewność siebie?

Jak zwiększyć pewność siebie?

Jesteś w dołku? Poczujesz się o niebo lepiej, gdy wypróbujesz nasze sposoby na zwiększenie pewności siebie.

Każda z nas ma takie dni, kiedy nie czuje się dobrze sama ze sobą i chciałyby narzucić kołdrę na głowę i pozostać tak przez miesiąc lub dwa. Ale co to da (poza niebezpiecznie nieświeżym oddechem)? Następnym razem, gdy Twój poziom pewności siebie spadnie, wypróbuj naszych 6 wskazówek.


1. Stój prosto.
Nawet jeśli zwyczajowo się garbisz, wyprostowanie się sprawi, że poczujesz się bardziej pewna siebie. Wyobraź sobie linę, która ciągnie Twoją głowę w górę, a za nią idzie szyja i kręgosłup. No proszę – piękna postawa i więcej pewności siebie!


2. Uśmiechaj się!
Uśmiechanie się nie wymaga wiele wysiłku, a jest najprostszym sposobem na poprawienie sobie humoru i podniesienie pewności siebie. I jeszcze coś! Uśmiechnij się do kogoś – rozświetlisz dzień i sobie, i tej osobie.


3. Zrób coś dobrego
Bez względu na to, czy zajmie Ci to rok, czy tylko jeden dzień, zrobienie czegoś dla sprawy, która leży Ci na sercu wpłynie nie tylko pozytywnie na czyjeś życie, ale Ty również od razu poczujesz się lepiej.


4. Poćwicz.
W wielu badaniach dowiedziono, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na naszą psychikę. To swego rodzaju eliksir - ludzie, którzy biegają i regularnie chodzą do klubu fitness lub należą do drużyny sportowej mają wyższy poziom samooceny i są bardziej zadowoleni ze swojego wyglądu.


5. Odwiedź fryzjera.
Oglądanie siebie w lustrze sprawia, że kiepsko się czujesz? Może dlatego, że ciągle wyglądasz tak samo. Zamiast fundować sobie totalną metamorfozę, zastosuj metodę małych kroczków. Nowa fryzura jest doskonałym sposobem na to, byś zaczęła się ze sobą lepiej czuć i by Twoja pewność siebie poszybowała w górę – jedno cięcie i gotowe!


6. Wypróbuj coś nowego.
Nauka języka obcego lub lekcje hip-hopu – wyjście ze swojej strefy komfortu może wystarczyć, żeby przełączyć Twój tryb samooceny z uśpionego na włączony. Wybierz coś, co Cię interesuje, a co w przeszłości nie było dla Ciebie łatwe. Poczucie, że coś osiągnęłaś, jakie będzie Ci towarzyszyć, gdy tylko dasz sobie szansę, będzie nieocenione.


Zdjęcie: Thomas Barwick/Getty Images

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

Fffffghhf

Tyuinbvdc nn 2018-01-11

Tghu dgik dyjjgvbbb fttuuu drfdy ddfcddryyy fdddrghhbv vhhbbb

ratunku pomozcie

rogerm12 2016-12-01

Ja jeszcze nie mam okresu ale calkowici nie lapie jak to jest kiedy okres ile trwa kiedy można zajść w ciążę czy jak sie konczy cykl to odrazu jest następny mam 12lat ratujcie a ja musze to wiedziec

Udawaj aż uwierzysz

Alice 2016-08-15

Chyba każdy chciałby być pewny siebie, a tak nie jest. Nie każdemu się udaje. Osobiście obstawiam przy metodzie (jest to też jedno z moich haseł) "udawaj, aż uwierzysz". Z początku to co się robi, np. prostowanie się albo uśmiechanie, może przychodzić z trudem, albo wyglądać sztucznie. Ale z czasem zapomina się, że to tylko "udawane". To jest naprawdę! :-)

pewnosc siebie

karolina123 2016-06-10

dziewczyny, pewnosci siebie nie nauczycie sie w jeden dzien. oprocz charakteru bardzo weile czynnikow wplywa na to jakie jetesmy: wychowanie, srodowisko w jakim sie znajdujemy. najwazniejsze to bycie soba. atrykul jest bardzo pomocby jednak gdy bedziemy stale myslec o tym w jaki sposob mamy sie zachowac, wyjdzie to smiesznie a nie natrualnie :) glowa do gory i nie ma o co sie martwic. pewnosc siebie sama przyjdzie z czasem

Odważna Gryfonka

Odważna Gryffonka 2016-05-09

Zawsze byłam nieśmiałą osobą, ale od jakiegoś czasu się więcej uśmiecham, chodzę wyprostowana, ścięłam włosy no i dużo ćwiczę po szkole. Od czasu, gdy zaczęłam to robić to nawet nie miałam tremy przed konkursem recytatorskim, a zawsze, aż drżałam ze strachu przed tym, że się pomylę i inni będą się śmiać. Dzięki Wam za pomoc. :)

Trudny czas dorastania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w trakcie dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Bezpieczne opalanie

Proste i łatwe sposoby pielęgnacji skóry, które pozwolą ci czerpać radość z opalania bez poparzeń słonecznych

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak przetrwać w gimnazjum?

Gimnazjum może być przerażające. Oto trzy pomysły jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B