4 pytania na temat pocenia się

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.


Pot! Fuj! Pocenie się to naprawdę nic fajnego, ale dobra wiadomość jest taka, że wszyscy się pocą. To zupełnie naturalne – i zdrowe dla nas! Zwłaszcza jeśli to rezultat jakiejś akcji na siłowni lub w szkolnej drużynie sportowej. A oto garść informacji o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Po co cały ten pot?

Kiedy rozgrzewasz się podczas ćwiczeń lub nawet z powodu stresującej sytuacji, jak na przykład wypowiedź przed całą klasą, rośnie temperatura Twojego ciała. Kiedy to się dzieje, mózg wysyła do ciała komunikat nakazujący mu się schłodzić. Jak chłodzi się nasze ciało? Poprzez pocenie się.

Czy wszyscy się pocą?

Ależ tak. Pocenie się to naturalny sposób naszego ciała na utrzymanie wewnętrznej temperatury i zapobieganie przegrzaniu się. Niestety, w okresie dojrzewania możesz zauważyć, że Twój pot zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. A właśnie tego chciałabyś uniknąć! Jeśli czujesz zapach potu podczas wysiłku, porozmawiaj z mamą o wypróbowaniu dezodorantu.

Jak możesz porozmawiać ze swoimi rodzicami o dezodorantach?

Pamiętasz, jak powiedzieliśmy, że wszyscy się pocą? To obejmuje również Twoich rodziców. I możesz nam wierzyć lub nie, ale Twoja mama też była kiedyś w Twoim wieku i przechodziła przez te same zmiany, które teraz występują u Ciebie. Naprawdę. Dlatego zrozumie, gdy powiesz jej, że chcesz używać antyperspirant, aby poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem.

Kiedy mówimy o nadmiernym poceniu się?

U niektórych osób gruczoły potowe nadmiernie reagują na bodźce i wytwarzają więcej potu niż organizm potrzebuje, co prowadzi do tego, że niektórzy z nas pocą się 4-5 razy bardziej niż inni! Jeśli masz wrażenie, że nadmiernie się pocisz, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Śmiało! Zgłoś się do odpowiedzi na matematyce, tańcz, ile tylko chcesz, załóż czerwoną bluzkę, daj z siebie wszystko na boisku i unoś ręce z radości!

Jakie jest Twoje ulubione zajęcie, które powoduje też , że się pocisz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Trudny czas dojrzewania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w czasie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Porady ginekologiczne

Mamy dla Was kilka porad ginekologicznych. Na najczęściej zadawane przez was pytania dotyczące dojrzewania odpowiada lekarz ginekolog, dr Agnieszka Zawadzka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o higienę intymną?

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Ten problem dotyczy większości kobiet. Kliknij i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o higienę intymną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny