4 pytania na temat pocenia się

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.


Pot! Fuj! Pocenie się to naprawdę nic fajnego, ale dobra wiadomość jest taka, że wszyscy się pocą. To zupełnie naturalne – i zdrowe dla nas! Zwłaszcza jeśli to rezultat jakiejś akcji na siłowni lub w szkolnej drużynie sportowej. A oto garść informacji o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.


Po co cały ten pot?


Kiedy rozgrzewasz się podczas ćwiczeń lub nawet z powodu stresującej sytuacji, jak na przykład wypowiedź przed całą klasą, rośnie temperatura Twojego ciała. Kiedy to się dzieje, mózg wysyła do ciała komunikat nakazujący mu się schłodzić. Jak chłodzi się nasze ciało? Poprzez pocenie się.


Czy wszyscy się pocą?


Ależ tak. Pocenie się to naturalny sposób naszego ciała na utrzymanie wewnętrznej temperatury i zapobieganie przegrzaniu się. Niestety, w okresie dojrzewania możesz zauważyć, że Twój pot zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach. A właśnie tego chciałabyś uniknąć! Jeśli czujesz zapach potu podczas wysiłku, porozmawiaj z mamą o wypróbowaniu dezodorantu.


Jak możesz porozmawiać ze swoimi rodzicami o dezodorantach?


Pamiętasz, jak powiedzieliśmy, że wszyscy się pocą? To obejmuje również Twoich rodziców. I możesz nam wierzyć lub nie, ale Twoja mama też była kiedyś w Twoim wieku i przechodziła przez te same zmiany, które teraz występują u Ciebie. Naprawdę. Dlatego zrozumie, gdy powiesz jej, że chcesz używać antyperspirant, aby poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem.


Kiedy mówimy o nadmiernym poceniu się?


U niektórych osób gruczoły potowe nadmiernie reagują na bodźce i wytwarzają więcej potu niż organizm potrzebuje, co prowadzi do tego, że niektórzy z nas pocą się 4-5 razy bardziej niż inni! Jeśli masz wrażenie, że nadmiernie się pocisz, porozmawiaj ze swoim lekarzem.


Śmiało! Zgłoś się do odpowiedzi na matematyce, tańcz, ile tylko chcesz, załóż czerwoną bluzkę, daj z siebie wszystko na boisku i unoś ręce z radości!


Jakie jest Twoje ulubione zajęcie, które powoduje też , że się pocisz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Trudny czas dorastania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w trakcie dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Dojrzewanie u chłopców

Nasz przewodnik po męskim okresie dojrzewania pomoże Ci zrozumieć, co się dzieje z Twoimi kolegami

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy iść do ginekologa?

Oto kilka oznak, że nadszedł czas na wizytę u lekarza.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak pocieszyć przyjaciółkę

Twoja przyjaciółka ma kłopoty. Oto co możesz zrobić, a czego nie powinnaś robić, żeby jej pomóc.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny