Bezpieczne opalanie

Bezpieczne opalanie

Proste i łatwe sposoby pielęgnacji skóry, które pozwolą ci czerpać radość z opalania bez poparzeń słonecznych

Pewnie od zawsze dorośli mówili ci, jak ważne jest podczas opalania stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i odpowiednia pielęgnacja skóry. Może do dzisiaj pamiętasz, jak rodzice smarowali cię od stóp do głów kremem z mocnym filtrem (SPF).


Oczywiście teraz jesteś o wiele starsza. Ale nie oznacza to, że nie musisz już stosować filtrów. Nikt przecież nie chce dostać poparzeń słonecznych. W dodatku słońce może mieć bardzo szkodliwe działanie na skórę, na przykład wywołać poparzenia, uszkodzić skórę i spowodować jej przedwczesne starzenie.


Wskazówki, jak bezpiecznie się opalać

  • Codziennie smaruj twarz kremem z filtrem. Dostępne są kremy nawilżające, a nawet podkłady z filtrem przeciwsłonecznym.
  • Poszukaj lekkiego balsamu lub błyszczyka z filtrem, przeznaczonego do stosowania na plaży - ochroni wyjątkowo wrażliwą skórę twoich ust przed słońcem. (Niech twoje usta też wyglądają obłędnie podczas plażowania!)
  • Bez względu na to, czy jesteś na powietrzu, czy w wodzie, zawsze miej na sobie filtr ochronny. Jeśli masz jasną karnację, używaj wysokiego filtru (SPF30 lub SPF45). Nie martw się, z takim filtrem też się opalisz. Ochronisz się jedynie przed szkodliwym promieniowaniem.

  • Zabieraj ze sobą na plażę lub do parku wielki, kolorowy parasol plażowy, który zapewni ci cień i schronienie przed słońcem. Czy zdarzyło ci się kiedyś zasnąć leżąc na plaży?

Jak łączysz bycie w zgodzie z modą i ochronę twojej skóry przed słońcem?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Trudny czas dojrzewania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w czasie dojrzewania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zdrowo się odżywiać?

Odlotowe fakty, dzięki którym dieta dla nastolatków stanie się ciekawą zabawą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy pierwsza miesiączka?

Poszerz swoją wiedzę na temat dojrzewania i pierwszego okresu. Dowiedz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny