Bezpieczne opalanie

Bezpieczne opalanie

Proste i łatwe sposoby pielęgnacji skóry, które pozwolą ci czerpać radość z opalania bez poparzeń słonecznych

Pewnie od zawsze dorośli mówili ci, jak ważne jest podczas opalania stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i odpowiednia pielęgnacja skóry. Może do dzisiaj pamiętasz, jak rodzice smarowali cię od stóp do głów kremem z mocnym filtrem (SPF).


Oczywiście teraz jesteś o wiele starsza. Ale nie oznacza to, że nie musisz już stosować filtrów. Nikt przecież nie chce dostać poparzeń słonecznych. W dodatku słońce może mieć bardzo szkodliwe działanie na skórę, na przykład wywołać poparzenia, uszkodzić skórę i spowodować jej przedwczesne starzenie.


Wskazówki, jak bezpiecznie się opalać

  • Codziennie smaruj twarz kremem z filtrem. Dostępne są kremy nawilżające, a nawet podkłady z filtrem przeciwsłonecznym.
  • Poszukaj lekkiego balsamu lub błyszczyka z filtrem, przeznaczonego do stosowania na plaży - ochroni wyjątkowo wrażliwą skórę twoich ust przed słońcem. (Niech twoje usta też wyglądają obłędnie podczas plażowania!)
  • Bez względu na to, czy jesteś na powietrzu, czy w wodzie, zawsze miej na sobie filtr ochronny. Jeśli masz jasną karnację, używaj wysokiego filtru (SPF30 lub SPF45). Nie martw się, z takim filtrem też się opalisz. Ochronisz się jedynie przed szkodliwym promieniowaniem.  • Zabieraj ze sobą na plażę lub do parku wielki, kolorowy parasol plażowy, który zapewni ci cień i schronienie przed słońcem. Czy zdarzyło ci się kiedyś zasnąć leżąc na plaży?

Jak łączysz bycie w zgodzie z modą i ochronę twojej skóry przed słońcem?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Trudny czas dorastania

Bycie nastolatką nie jest łatwe, ale możliwe do przejścia bez większych dramatów. Zobacz zasady, którymi kierowała się Littlemooonster96 w trakcie dorastania.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Wrażliwe zęby i dziąsła

Wrażliwe dziąsła i zęby nie pozwalają Ci cieszyć się jedzeniem, a ich mycie sprawia Ci ból? Nie przejmuj się – istnieje wiele sposobów, by sobie z nimi poradzić.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Okres dojrzewania u dziewczyn

Okres dojrzewania to czas, w którym ciało każdej nastolatki się zmienia. Dowiedz się jakie są pierwsze oznaki okresu dojrzewania u dziewcząt.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny