Ćwiczenia w domu

Ćwiczenia w domu

Bądź sprawna nawet gdy na dworze zimno - łatwe sposoby na ćwiczenia w pomieszczeniu.

Wraz z nadejściem zimy u niektórych dziewczyn spada poziom aktywności. Teraz jednak nie znajdziesz już pretekstu, żeby zalegać na kanapie tylko dlatego, że za oknem zima! Mamy kilka świetnych pomysłów na zachowanie formy bez wychodzenia na zewnątrz w czasie mroźnych dni i bez płacenia słono za karnet na siłownię.

Trzymaj formę chodząc po sklepach


Chodzenie jest doskonałym ćwiczeniem, a centrum handlowe może posłużyć jako zadaszone miejsce do spacerów. Weź przyjaciółkę i zróbcie okrążenie na każdym z pięter. Wybierzcie schody zamiast windy! Weź krokomierz do mierzenia odległości, którą pokonasz, a potem z każdym tygodniem wydłużaj sobie dystans. Jak tylko osiągniesz postawiony sobie wcześniej cel, kup sobie coś w nagrodę.


Nabierz formy przed telewizorem


Nie zalegaj bez ruchu na kanapie. Zrób parę przysiadów i pompek podczas oglądania. Włącz sobie pokaz tańca albo kanał muzyczny i poruszaj się trochę. Włącz DVD z ćwiczeniami. (Można je wypożyczyć w niektórych bibliotekach). Jeśli masz inteligentną telewizję, poszukaj programów z ćwiczeniami fizycznymi dla dziewczyn. Możesz nawet pobiegać w miejscu albo zrobić parę pajacyków - tylko nie rób w domu gwiazdy!


Poćwicz na zajęciach pozalekcyjnych


Skorzystaj z zajęć sportowych odbywających się po lekcjach. Spróbuj swoich sił w drużynie koszykówki albo piłki nożnej. Weź udział w lekcji robienia przewrotów. Naucz się karate. Jeśli w swojej szkole nie możesz znaleźć nic ciekawego dla siebie, sprawdź ofertę pobliskich klubów sportowych. Możesz też zorganizować babskie ćwiczenia na własną rękę: dowiedz się w szkole, czy możecie razem z koleżankami skorzystać raz w tygodniu z sali gimnastycznej, żeby pobiegać sobie wspólnie za piłką.


Zapunktuj, zdobywając formę


Chcesz zapunktować u swoich rodziców? Zaproponuj pomoc w obowiązkach domowych! Twoja mama będzie w szoku patrząc, jak odkurzasz, ścierasz kurz i składasz pranie... Nie! Nie jesteś pewna, czy tego chcesz? Spójrz na to w ten sposób: może prace domowe nie są twoim idealnym wyobrażeniem treningu, ale trzeba im przyznać, że pomagają rozciągnąć mięśnie i spala się przy nich dużo kalorii. Pomyśl: upieczesz w ten sposób „trzy pieczenie na jednym ogniu”: Poprawisz formę, będziesz miała czysto w pokoju, a może i rodzice spojrzą na ciebie łaskawszym okiem przekonani, że stajesz się coraz bardziej odpowiedzialna.


Jakie są twoje triki na ćwiczenia zimą?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.
  • Pokaż komentarze

ćwiczenie na zakupach

pudi 2016-08-19

haha, z tym chodzeniem po galerii spoko pomysł! :D jakbym odpaliła sobie krokomierz to pewnie za każdym razem jak jestem na zakupach robiłabym z 5km xD ale co do ćwiczenia dla utrzymania formy, to wole sobie w domu puścić filmik z yt i poćwiczyć z którąś z trenerek. taki dają wycisk, że to nieporównywalne z chodzeniem po galerii!

Rozciąganie

kociaraXLluna 2016-05-02

Ja od niedawna zaczęłam sie rozciągać do szpagatu :) Mam w sobie tyle energii, więc postanowiłam zacząć ćwiczyć i uprawiać jogę, aby się troche uspokoić, wyluzować.

Dojrzewanie u chłopców

Nasz przewodnik po męskim okresie dojrzewania pomoże Ci zrozumieć, co się dzieje z Twoimi kolegami

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Bezpieczne opalanie

Proste i łatwe sposoby pielęgnacji skóry, które pozwolą ci czerpać radość z opalania bez poparzeń słonecznych

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Domowy peeling do ust

Złuszczanie naskórka jest najlepszym sposobem na supergładki uśmiech. Na szczęście peeling do ust można zrobić w bardzo prosty sposób.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak używać nici dentystycznej?

Czy używanie nici dentystycznej jest trudne? Oto sposób na czyste i piękne zęby, gdy nosisz aparat ortodontyczny.

Dowiedz się wiecej

Oral-B