Ćwiczenia w domu

Ćwiczenia w domu

Bądź sprawna nawet gdy na dworze zimno - łatwe sposoby na ćwiczenia w pomieszczeniu.


Wraz z nadejściem zimy u niektórych dziewczyn spada poziom aktywności. Teraz jednak nie znajdziesz już pretekstu, żeby zalegać na kanapie tylko dlatego, że za oknem zima! Mamy kilka świetnych pomysłów na zachowanie formy bez wychodzenia na zewnątrz w czasie mroźnych dni i bez płacenia słono za karnet na siłownię.

Trzymaj formę chodząc po sklepach

Chodzenie jest doskonałym ćwiczeniem, a centrum handlowe może posłużyć jako zadaszone miejsce do spacerów. Weź przyjaciółkę i zróbcie okrążenie na każdym z pięter. Wybierzcie schody zamiast windy! Weź krokomierz do mierzenia odległości, którą pokonasz, a potem z każdym tygodniem wydłużaj sobie dystans. Jak tylko osiągniesz postawiony sobie wcześniej cel, kup sobie coś w nagrodę.

Nabierz formy przed telewizorem

Nie zalegaj bez ruchu na kanapie. Zrób parę przysiadów i pompek podczas oglądania. Włącz sobie pokaz tańca albo kanał muzyczny i poruszaj się trochę. Włącz DVD z ćwiczeniami. (Można je wypożyczyć w niektórych bibliotekach). Jeśli masz inteligentną telewizję, poszukaj programów z ćwiczeniami fizycznymi dla dziewczyn. Możesz nawet pobiegać w miejscu albo zrobić parę pajacyków - tylko nie rób w domu gwiazdy!

Poćwicz na zajęciach pozalekcyjnych

Skorzystaj z zajęć sportowych odbywających się po lekcjach. Spróbuj swoich sił w drużynie koszykówki albo piłki nożnej. Weź udział w lekcji robienia przewrotów. Naucz się karate. Jeśli w swojej szkole nie możesz znaleźć nic ciekawego dla siebie, sprawdź ofertę pobliskich klubów sportowych. Możesz też zorganizować babskie ćwiczenia na własną rękę: dowiedz się w szkole, czy możecie razem z koleżankami skorzystać raz w tygodniu z sali gimnastycznej, żeby pobiegać sobie wspólnie za piłką.

Zapunktuj, zdobywając formę

Chcesz zapunktować u swoich rodziców? Zaproponuj pomoc w obowiązkach domowych! Twoja mama będzie w szoku patrząc, jak odkurzasz, ścierasz kurz i składasz pranie... Nie! Nie jesteś pewna, czy tego chcesz? Spójrz na to w ten sposób: może prace domowe nie są twoim idealnym wyobrażeniem treningu, ale trzeba im przyznać, że pomagają rozciągnąć mięśnie i spala się przy nich dużo kalorii. Pomyśl: upieczesz w ten sposób „trzy pieczenie na jednym ogniu”: Poprawisz formę, będziesz miała czysto w pokoju, a może i rodzice spojrzą na ciebie łaskawszym okiem przekonani, że stajesz się coraz bardziej odpowiedzialna.

Jakie są twoje triki na ćwiczenia zimą?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.
  • Pokaż komentarze

ćwiczenie na zakupach

pudi 2016-08-19

haha, z tym chodzeniem po galerii spoko pomysł! :D jakbym odpaliła sobie krokomierz to pewnie za każdym razem jak jestem na zakupach robiłabym z 5km xD ale co do ćwiczenia dla utrzymania formy, to wole sobie w domu puścić filmik z yt i poćwiczyć z którąś z trenerek. taki dają wycisk, że to nieporównywalne z chodzeniem po galerii!

Rozciąganie

kociaraXLluna 2016-05-02

Ja od niedawna zaczęłam sie rozciągać do szpagatu :) Mam w sobie tyle energii, więc postanowiłam zacząć ćwiczyć i uprawiać jogę, aby się troche uspokoić, wyluzować.

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zdrowo się odżywiać?

Odlotowe fakty, dzięki którym dieta dla nastolatków stanie się ciekawą zabawą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kilka sposobów na piękną, promieniejącą twarz

Mówi się, że twarz jest zwierciadłem duszy. Jednak, aby zawsze promieniała blaskiem i przyciągała uwagę, trzeba jej poświęcić trochę czasu.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny