Ćwiczenia na rozciąganie

Ćwiczenia na rozciąganie

Rozciągaj się regularnie, by jeszcze lepiej skorzystać z codziennych ćwiczeń.


Pewnie powiesz, że i tak ciężko Ci znaleźć czas na trening, więc kto by jeszcze do tego się rozciągał? Która z nas ma czas na leżenie plackiem na podłodze i ćwiczenia rozciągające? Musisz jednak znaleźć na to trochę czasu! Rozciąganie się powinno być dla każdej dziewczyny niezbędnym elementem wszystkich treningów.


Jedną z korzyści, jakie daje rozciąganie się jest nadanie mięśniom większej elastyczności po to, by lepiej przyjmowały na siebie obciążenia podczas treningu. Można w ten sposób uniknąć kontuzji, poprawić krążenie i dodać sobie energii! Podczas rozciągania mięśnie się wydłużają, a ciało zwiększa zakres swoich ruchów.


Rozciąganie powinno sprawiać przyjemność, jeśli więc czujesz ból, przerwij ćwiczenia. Wytrzymaj w każdej z opisanych niżej pozycji przez 10 sekund lub dłużej i wykonaj każde ćwiczenie przynajmniej raz. Powinnaś robić ćwiczenia rozciągające przed każdym treningiem i po nim.


1. Rozciąganie mięśnia czworogłowego

Mięsień czworogłowy to czteroczęściowy mięsień położony w przedniej części uda. Aby go rozciągnąć, musisz zgiąć kolano i chwycić prawą stopę. Teraz pociągnij stopę w kierunku pośladka – poczujesz, jak rozciąga się przednia strona uda. Powtórz to samo z lewą nogą.


2. Rozciąganie bicepsów

Biceps to mięsień położony w przedniej części ramienia, nad łokciem. Aby go rozciągnąć, musisz podnieść ramiona tak, żeby wraz z korpusem stworzyły kształt litery T. Teraz obracaj wolno dłonie, kierując ich wewnętrzną stronę do sufitu, a potem do podłogi.


3. Rozciąganie ramion i tricepsów

Tricepsy znajdują się z tyłu ramion, nad łokciami. Zegnij prawy łokieć za głową tak, aby Twoja dłoń dotykała karku. Lewą ręką naciśnij na prawy łokieć. Aby rozciągnąć ramiona, musisz chwycić lewą ręką za prawą na wysokości łokcia i przyciągnąć ją do klatki piersiowej. Tak samo rozciągnij drugą stronę.


4. Rozciąganie pleców i pachwin

Pachwina to miejsce, w którym wewnętrzna część nogi łączy się z tułowiem. Nie zapomnij o jej rozciąganiu! Usiądź na podłodze ze zgiętymi nogami i złączonymi podeszwami stóp. Stopy pociągnij w kierunku pachwin. Trzymając ręką za stopy, pochyl się i spróbuj dotknąć czołem palców u stóp. Wytrzymaj w tej pozycji przez 10 sekund lub dłużej. (Może nigdy nie uda Ci się to do końca, ale rozciąganie samo w sobie jest fantastyczne!)


5. Rozciąganie ścięgien pod kolanami

Ścięgna podkolanowe znajdują się na tylnej stronie ud. Aby je rozciągnąć, musisz położyć się na plecach na podłodze, ze zgiętymi kolanami. Lewą stopę zostaw na podłodze, prawe kolano zegnij i przyciągnij do klatki piersiowej. Złap obiema dłońmi za udo i powoli prostuj prawą nogę. Powtórz to samo z drugą nogą.


Podziel się swoim najlepszym sposobem na rozciąganie!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Zdrowa dieta dla nastolatek

Zdrowa dieta dla nastolatek, dzięki której poczujesz się świetnie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 pytania na temat pocenia się

Oto informacje o tym, dlaczego się pocimy i jak poznać, czy pocisz się za bardzo.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak zdrowo się odżywiać?

Odlotowe fakty, dzięki którym dieta dla nastolatków stanie się ciekawą zabawą.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Czy to prawdziwa miłość?

Czy to prawdziwe uczucie? Twoja pierwsza miłość, którą będziesz zawsze pamiętać? Oto kilka sposobów, aby się tego dowiedzieć

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny