Jak dobrać biustonosz?

Jak dobrać biustonosz?

Nieodpowiedni stanik to zły wybór. Z nami dowiesz się, jak dobrać biustonosz, który nie będzie Ci przeszkadzał! Oto dziesięć rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim wybierzesz się na zakupy.


Niezależnie od rozmiaru i kształtu Twoich piersi, znalezienie dobrego biustonosza, który będzie odpowiednio je podkreślać jest bardzo ważną sprawą. Dobry biustonosz utrzyma piersi na miejscu, podtrzyma je podczas wykonywania ćwiczeń, a nawet może pomóc Ci poprawić swoją sylwetkę.


Zapytaj dowolnej kobiety, jak dobrać biustonosz, a odpowie Ci, że znalezienie odpowiedniego stanika nie jest takie łatwe, jakby się to mogło wydawać. Dobry biustonosz może być drogi, zatem zanim wybierzesz się na zakupy, upewnij się, że wiesz, jak kupić najlepszy stanik za kwotę, jaką dysponujesz:  1. Najprostszym sposobem jest pójście do sklepu, w którym pracują specjalistki zajmujące się doborem biustonoszy. One na pewno będą wiedzieć, jak dobrać biustonosz. Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę (lub jesteś zbyt nieśmiała), zmierz obwód biustu przed wyjściem z domu.
  2. W miarę jak rośnie obwód Twojej klatki piersiowej, zwiększa się również rozmiar miseczek, więc jeśli Twoje piersi nadal rosną, musisz wiedzieć, że niebawem będziesz potrzebowała nowego, większego biustonosza. Nie spiesz się na zakupach. Przygotuj się na przymierzanie kilku różnych rodzajów i rozmiarów biustonosza. To czasochłonny proces, ale dobry biustonosz jest tego wart!
  3. Załóż z powrotem bluzkę, żeby zobaczyć, jak biustonosz wygląda pod ubraniem.
  4. Jeśli kupujesz biustonosz sportowy, zrób kilka podskoków, aby upewnić się, że stanik odpowiednio podtrzymuje Twój biust.
  5. Upewnij się, że biustonosz jest dobrze dobrany. Czy jego tył unosi się? Stanik powinien okalać Twoją klatkę piersiową na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. Jeśli biustonosz unosi się, oznacza to, że jego obwód jest za szeroki. Czy Twoje piersi nie mieszczą się w miseczkach lub miseczki są zbyt luźne? Widzisz jakieś wypukłości? Czy stanik wbija się w skórę? Czy ramiączka opadają lub są za ciasne? Czy krawędzie stanika przylegają do piersi?
  6. Jeśli zdecydujesz się na kolorowy biustonosz, musisz wiedzieć, że stanik w odcieniu zbliżonym do koloru Twojej skóry będzie najmniej widoczny pod ubraniem w jasnym kolorze.
  7. Nowy biustonosz powinien zapinać się na środkowe lub ostatnie haftki, ponieważ z czasem się rozciągnie.
  8. Upewnij się, że po całym dniu noszenia nowy biustonosz jest tak samo wygodny, jak był w sklepie.

Wiesz już, jak dobrać biustonosz? Jaki rodzaj stanika najbardziej lubisz? Wybrałaś już dobry biustonosz dla siebie?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Porady ginekologiczne

Mamy dla Was kilka porad ginekologicznych. Na najczęściej zadawane przez was pytania dotyczące dojrzewania odpowiada lekarz ginekolog, dr Agnieszka Zawadzka.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o higienę intymną?

Dbasz o higienę, ale mimo to miewasz problemy natury intymnej? Nie wpadaj w panikę. Ten problem dotyczy większości kobiet. Kliknij i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o higienę intymną.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rozwój piersi

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się o zmianach, jakie zachodzą w Twoim ciele podczas dojrzewania. Dowiedz się więcej o rozwoju piersi u dziewczyn.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny