Jak dobrze dobrać biustonosz?

Jak dobrze dobrać biustonosz?

Nieodpowiedni stanik to zły wybór. Oto dziesięć rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim wybierzesz się na zakupy.

Niezależnie od rozmiaru i kształtu Twoich piersi, znalezienie wygodnego stanika, który będzie odpowiednio je podkreślać jest bardzo ważną sprawą. Dobrze dobrany biustonosz utrzyma piersi na miejscu, podtrzyma je podczas wykonywania ćwiczeń, a nawet może pomóc Ci poprawić swoją sylwetkę.


Zapytaj dowolnej kobiety – znalezienie odpowiedniego stanika nie jest takie łatwe, jakby się to mogło wydawać. Dobry biustonosz może być drogi, zatem zanim wybierzesz się na zakupy, upewnij się, że wiesz, jak kupić najlepszy stanik za kwotę, jaką dysponujesz:

  1. Najprostszym sposobem jest pójście do sklepu, w którym pracują specjalistki zajmujące się doborem biustonoszy. Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę (lub jesteś zbyt nieśmiała), zmierz obwód biustu przed wyjściem z domu.
  2. W miarę jak rośnie obwód Twojej klatki piersiowej, zwiększa się również rozmiar miseczek, więc jeśli Twoje piersi nadal rosną, musisz wiedzieć, że niebawem będziesz potrzebowała nowego, większego biustonosza.
  3. Nie spiesz się na zakupach. Przygotuj się na przymierzanie kilku różnych rodzajów i rozmiarów biustonosza. To czasochłonny proces, ale jest tego wart!
  4. Załóż z powrotem bluzkę, żeby zobaczyć, jak biustonosz wygląda pod ubraniem.
  5. Jeśli kupujesz biustonosz sportowy, zrób kilka podskoków, aby upewnić się, że stanik odpowiednio podtrzymuje Twój biust.
  6. Upewnij się, że biustonosz jest dobrze dobrany. Czy jego tył unosi się? Stanik powinien okalać Twoją klatkę piersiową na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. Jeśli biustonosz unosi się, oznacza to, że jego obwód jest za szeroki. Czy Twoje piersi nie mieszczą się w miseczkach lub miseczki są zbyt luźne? Widzisz jakieś wypukłości? Czy stanik wbija się w skórę? Czy ramiączka opadają lub są za ciasne? Czy krawędzie stanika przylegają do piersi?
  7. Wypróbuj różne warianty biustonoszy - te z wkładkami, te z fiszbinami i biustonosze typu push-up. Jeśli wybierzesz stanik z zapięciem z przodu, upewnij się, że nie rozepnie się zbyt łatwo.
  8. Jeśli zdecydujesz się na kolorowy biustonosz, musisz wiedzieć, że stanik w odcieniu zbliżonym do koloru Twojej skóry będzie najmniej widoczny pod ubraniem w jasnym kolorze.
  9. Nowy biustonosz powinien zapinać się na środkowe lub ostatnie haftki, ponieważ z czasem się rozciągnie.
  10. Upewnij się, że po całym dniu noszenia nowy biustonosz jest tak samo wygodny, jak był w sklepie.

Jaki rodzaj stanika najbardziej lubisz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Dojrzewanie u chłopców

Nasz przewodnik po męskim okresie dojrzewania pomoże Ci zrozumieć, co się dzieje z Twoimi kolegami

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kiedy iść do ginekologa?

Oto kilka oznak, że nadszedł czas na wizytę u lekarza.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Rozmiary i kształty piersi

O tym, jak ma się rozmiar i kształt twoich piersi do piersi innych dziewczyn.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Nie bądź dręczycielką

Spraw, by Twoje przyjaciółki włączyły się do wspólnej akcji i powieś ten plakat wszędzie tam, gdzie się z nimi spotykasz.

Dowiedz się wiecej

Secret