Włosy pod czapką - mogą być piękne!

Włosy pod czapką - mogą być piękne!

Poznaj ciekawe sposoby na to jak mieć piękne włosy pod czapką.

Nadeszła zima, a wraz z nią konieczność ciepłego ubierania się, w tym także zakładania czapki. Masz wrażenie, że pod nią Twoje włosy stają się matowe, naelektryzowane i szybciej się przetłuszczają? Są na to sposoby!

Czapka Twoim sprzymierzeńcem

zdarzało Ci się ściągać czapkę z głowy, gdy tylko wyszłaś za róg domu i mama nie mogła zobaczyć Cię z okna? Skończ z tym – to dziecinada! Czapka na pewno nie jest Twoim wrogiem, a unikając jej noszenia robisz na złość tylko sobie. Ale jeśli akurat nie dokuczają siarczyste mrozy, możesz zastąpić ją chusteczką albo beretem. Wybierając nakrycie głowy, pamiętaj też, aby nie było ono zbyt przylegające – po pierwsze, będzie Ci niewygodne, a po drugie, Twoje włosy szybciej będą się przetłuszczać.

Uwaga na mycie!

W zimie przeważnie odczuwamy potrzebę częstszego mycia włosów. Nie ma w tym nic złego, ale jeśli preferujesz ranne odświeżanie czupryny, bądź ostrożna! Żeby porządnie wyschnąć, Twoje włosy potrzebują co najmniej dwóch godzin. A wyjście na zimne powietrze z wilgotnymi kosmykami nie tylko grozi przeziębieniem i powikłaniami, ale też może spowodować naruszenie struktury włosów, a w efekcie utratę przez nie blasku i większe elektryzowanie.

Właściwe kosmetyki

W drogeriach znajdziesz mnóstwo specyfików, które sprawią, że Twój fryz dłużej będzie idealny. Szczególnie właściwie dobrane lakiery i pianki mogą okazać się niezwykle pomocne. Ważne, żeby były trwałe, odporne na wilgoć i nie sklejały włosów. Sięgnij np. po proponowane przez Wellę produkty do pielęgnacji (Vivality) i stylizacji (Wellaflex lub Shock Waves). Możesz też kupić sobie produkt, który optycznie zwiększy objętość Twoich włosów.

W zimie zrezygnuj natomiast z balsamów i odżywek „bez spłukiwania”. Mają one zwykle gęstą konsystencję i tylko niepotrzebnie dodatkowo obciążają fryzurę.

Zimowa fryzurka

W chłodne dni warto pomyśleć o wygodnej fryzurze, która nie wymaga długiego modelowania suszarką czy mocnego ściskania spinkami. Dzięki prostocie oszczędzisz włosom cierpień, a sobie obaw, że układana przez godzinę fryzura rozwali się zaraz po zdjęciu czapki. Powinnaś też poczekać z obciążającymi włosy zabiegami, takimi jak trwała czy farbowanie. A jeśli już nie możesz się powstrzymać, wybierz łagodny preparat wzbogacony składnikami odżywczymi. Najlepiej odwiedź dobrą fryzjerkę – taka na pewno wie, co robi:-)

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Nowy wizerunek na powrót do szkoły

Niewielkie zmiany w garderobie mogą zaprezentować Cię z zupełnie innej strony. Wypróbuj nasze wskazówki, jak wrócić do szkoły z nowym wizerunkiem.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Kolorowy makijaż oczu

Kilka porad dotyczących wykonania bardzo fajnego i kolorowego makijażu oczu.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Letnia lista rzeczy do zrobienia

Niech to lato będzie najlepsze ze wszystkich. Wykorzystaj nasze pomysły na dobrą zabawę.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny