Włosy pod czapką - mogą być piękne!

Włosy pod czapką - mogą być piękne!

Poznaj ciekawe sposoby na to jak mieć piękne włosy pod czapką.

Nadeszła zima, a wraz z nią konieczność ciepłego ubierania się, w tym także zakładania czapki. Masz wrażenie, że pod nią Twoje włosy stają się matowe, naelektryzowane i szybciej się przetłuszczają? Są na to sposoby!

Czapka Twoim sprzymierzeńcem
zdarzało Ci się ściągać czapkę z głowy, gdy tylko wyszłaś za róg domu i mama nie mogła zobaczyć Cię z okna? Skończ z tym – to dziecinada! Czapka na pewno nie jest Twoim wrogiem, a unikając jej noszenia robisz na złość tylko sobie. Ale jeśli akurat nie dokuczają siarczyste mrozy, możesz zastąpić ją chusteczką albo beretem. Wybierając nakrycie głowy, pamiętaj też, aby nie było ono zbyt przylegające – po pierwsze, będzie Ci niewygodne, a po drugie, Twoje włosy szybciej będą się przetłuszczać.

Uwaga na mycie!
W zimie przeważnie odczuwamy potrzebę częstszego mycia włosów. Nie ma w tym nic złego, ale jeśli preferujesz ranne odświeżanie czupryny, bądź ostrożna! Żeby porządnie wyschnąć, Twoje włosy potrzebują co najmniej dwóch godzin. A wyjście na zimne powietrze z wilgotnymi kosmykami nie tylko grozi przeziębieniem i powikłaniami, ale też może spowodować naruszenie struktury włosów, a w efekcie utratę przez nie blasku i większe elektryzowanie.

Właściwe kosmetyki
W drogeriach znajdziesz mnóstwo specyfików, które sprawią, że Twój fryz dłużej będzie idealny. Szczególnie właściwie dobrane lakiery i pianki mogą okazać się niezwykle pomocne. Ważne, żeby były trwałe, odporne na wilgoć i nie sklejały włosów. Sięgnij np. po proponowane przez Wellę produkty do pielęgnacji (Vivality) i stylizacji (Wellaflex lub Shock Waves). Możesz też kupić sobie produkt, który optycznie zwiększy objętość Twoich włosów.
W zimie zrezygnuj natomiast z balsamów i odżywek „bez spłukiwania”. Mają one zwykle gęstą konsystencję i tylko niepotrzebnie dodatkowo obciążają fryzurę.

zimowa fryzurka
W chłodne dni warto pomyśleć o wygodnej fryzurze, która nie wymaga długiego modelowania suszarką czy mocnego ściskania spinkami. Dzięki prostocie oszczędzisz włosom cierpień, a sobie obaw, że układana przez godzinę fryzura rozwali się zaraz po zdjęciu czapki. Powinnaś też poczekać z obciążającymi włosy zabiegami, takimi jak trwała czy farbowanie. A jeśli już nie możesz się powstrzymać, wybierz łagodny preparat wzbogacony składnikami odżywczymi. Najlepiej odwiedź dobrą fryzjerkę – taka na pewno wie, co robi:-)

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Co zabrać na plażę?

Każdy lubi słońce! Z rozsądnie spakowaną torbą plażową będziesz gotowa na dzień zabawy na słońcu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Jak dbać o długie włosy?

Twoje włosy to jeden wielki nieład? Oto nasz przewodnik, jak poskromić Twoje włosy.

Dowiedz się wiecej

Pantene

Piercing: sześć rzeczy, które powinnaś wziąć pod uwagę

Chcesz przekłuć jakąś część ciała? Oto rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim się zdecydujesz.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl