Walka z łupieżem

Walka z łupieżem

Nie Ty jedna drapiesz się po głowie! Poznaj odpowiedź na pytania o zdrową skórę głowy.

Swędzi Cię skóra głowy. Odczuwasz dyskomfort podczas suszenia włosów lub noszenia końskiego ogona. Dowiedz się, co dolega    Twojej skórze głowy i połóż temu kres.

Dlaczego swędzi mnie głowa i jak mogę temu zaradzić?

Swędzenie może być oznaką rozwijającego się łupieżu. Świąd pojawia się w wyniku podrażnienia, wywołanego przez mikroorganizm nazywany    Malassezia globosa, który rozkłada łój ze skóry głowy tworząc kwas oleinowy. U wrażliwych osób ten kwas powoduje podrażnienie i swędzenie.
Drapanie łagodzi świąd, ale uszkadza skórę głowy i prowadzi do dalszych podrażnień. Może też niszczyć włókna włosów.

Szampon przeciwłupieżowy Head & amp; Shoulders to najlepsza obrona przed swędzenie skóry głowy. Jeśli nie pomoże, skonsultuj się z lekarzem. Przyczyną świądu może też być alergia środowiskowa lub uczulenie na substancje znajdujące się w produktach do włosów.

Dlaczego mam suchą skórę na głowie i co mogę z tym zrobić?

Sucha skóra na głowie, choć nie zawsze tak jest, może być spowodowana łupieżem. Inne objawy to mocno napięta i podrażniona skóra, a także szorstkie lub zmierzwione, pozbawione nawilżania włosy.


Naturalny mechanizm obronny skóry zostaje upośledzony przez łupież, co powoduje wysychanie naskórka. Najważniejsze jest, aby zlikwidować przyczyny łupieżu i przeciwdziałać    jego nawrotom. Szampon przeciwłupieżowy pomaga przywrócić naturalną równowagę tłuszczową na głowie. Stosowanie niskich temperatur podczas stylizacji włosów przy pomocy suszarki, lokówki i prostownicy także    pozwala utrzymać łupież pod kontrolą.

Dlaczego moja skóra głowy jest wrażliwa i co mogę z tym zrobić?

Jeśli masz wrażliwą skórę, jesteś bardziej narażona na łupież. Drapanie może jeszcze bardziej ją podrażniać. W niektórych przypadkach również twoje włosy mogą być bardziej łamliwe.

Unikaj ciężkich produktów do pielęgnacji i stylizacji, nie myj włosów w bardzo gorącej wodzie. Używaj przeciwłupieżowego szamponu i odżywki przeznaczonych specjalnie dla wrażliwej skóry głowy.    Na co dzień stosuj delikatne, niezawierającego barwników, bezzapachowe produkty.

Jak czuje się Twoja skóra na głowie?

Jak myślisz, co wywołuje swędzenie, suchość lub nadwrażliwość, i jak sobie z tym poradzisz?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o włosy

Bad hair day? Nie przejmuj się :) Carpe diem!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

4 postanowienia fitness, których nie złamiesz

Określ swoje cele fitness bardzo precyzyjnie, a będziesz się ich trzymać.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny