Łupież: Co robić?

Łupież: Co robić?

Drapiesz się w głowę, zastanawiając się czy to łupież?

Dostrzegłaś białe płatki złuszczonego naskórka we włosach? Z tą dolegliwością, w pewnym okresie życia, boryka się nawet połowa ludności świata - więc nie martw się. To bardzo częste, i całkowicie naturalne zjawisko.


Co to jest?


Łupież zaczyna się od tłuszczu wytwarzanego przez skórę głowy, zwanego sebum oraz żyjącego na głowie mikroorganizmu Malassezia globosa (który pomimo tej nazwy nie jest wcale taki groźny!!). Dla osób wrażliwych na ten mikroorganizm, łupież objawia się charakterystycznym złuszczaniem naskórka. Złuszczający się naskórek jest zazwyczaj niewidoczny, ale kiedy pojawia się świąd, reakcją organizmu jest przyśpieszenie procesu odnowy komórek skóry. Ich nadmiar skleja się ze sobą i przekształca w widoczne płatki łupieżu.


Jakie są objawy?

Najbardziej typowym objawem łupieżu są widoczne we włosach i na ubraniu płatki naskórka. Istnieją również mniej widoczne, ale odczuwalne oznaki, takie jak sucha, swędząca i zaczerwieniona skóra głowy. Ponieważ łuszczyca powoduje podobne objawy, skonsultuj się z lekarzem, jeśli po kilku tygodniach używania szamponu Head & Shoulders nie zauważyłaś poprawy.


Jak mogę pozbyć się łupieżu?

Dobra wiadomość - regularnie stosując szampony i odżywki Head & Shoulders możesz łatwo pozbyć się łupieżu. Specjalny składnik Head & Shoulders, pirytionian cynku, jest polecany przez dermatologów do zwalczania nie tylko objawów, ale również przyczyn powstawania łupieżu. Przez cały okres regularnego stosowania produktu pirytonian cynku oddziałowuje na mikroorganizm powodujący łupież, zwalczając podrażnienia u źródła i zapobiegając ich nawrotom.

Masz jakąś żenującą historię związaną z łupieżem? Opowiedz!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki.

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl