Łupież: Co robić?

Łupież: Co robić?

Drapiesz się w głowę, zastanawiając się czy to łupież?

Dostrzegłaś białe płatki złuszczonego naskórka we włosach? Z tą dolegliwością, w pewnym okresie życia, boryka się nawet połowa ludności świata - więc nie martw się. To bardzo częste, i całkowicie naturalne zjawisko.


Co to jest?


Łupież zaczyna się od tłuszczu wytwarzanego przez skórę głowy, zwanego sebum oraz żyjącego na głowie mikroorganizmu Malassezia globosa (który pomimo tej nazwy nie jest wcale taki groźny!!). Dla osób wrażliwych na ten mikroorganizm, łupież objawia się charakterystycznym złuszczaniem naskórka. Złuszczający się naskórek jest zazwyczaj niewidoczny, ale kiedy pojawia się świąd, reakcją organizmu jest przyśpieszenie procesu odnowy komórek skóry. Ich nadmiar skleja się ze sobą i przekształca w widoczne płatki łupieżu.


Jakie są objawy?

Najbardziej typowym objawem łupieżu są widoczne we włosach i na ubraniu płatki naskórka. Istnieją również mniej widoczne, ale odczuwalne oznaki, takie jak sucha, swędząca i zaczerwieniona skóra głowy. Ponieważ łuszczyca powoduje podobne objawy, skonsultuj się z lekarzem, jeśli po kilku tygodniach używania szamponu Head & Shoulders nie zauważyłaś poprawy.


Jak mogę pozbyć się łupieżu?

Dobra wiadomość - regularnie stosując szampony i odżywki Head & Shoulders możesz łatwo pozbyć się łupieżu. Specjalny składnik Head & Shoulders, pirytionian cynku, jest polecany przez dermatologów do zwalczania nie tylko objawów, ale również przyczyn powstawania łupieżu. Przez cały okres regularnego stosowania produktu pirytonian cynku oddziałowuje na mikroorganizm powodujący łupież, zwalczając podrażnienia u źródła i zapobiegając ich nawrotom.

Masz jakąś żenującą historię związaną z łupieżem? Opowiedz!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Pięć modnych nadruków, które zdziałają cuda w Twojej szafie

Nadruki to świetny sposób na ożywienie Twojej garderoby. Wypróbuj te wyprzedzające modę trendy!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!