Łupież: Co robić?

Łupież: Co robić?

Drapiesz się w głowę, zastanawiając się czy to łupież?

Dostrzegłaś białe płatki złuszczonego naskórka we włosach? Z tą dolegliwością, w pewnym okresie życia, boryka się nawet połowa ludności świata - więc nie martw się. To bardzo częste, i całkowicie naturalne zjawisko.


Co to jest?


Łupież zaczyna się od tłuszczu wytwarzanego przez skórę głowy, zwanego sebum oraz żyjącego na głowie mikroorganizmu Malassezia globosa (który pomimo tej nazwy nie jest wcale taki groźny!!). Dla osób wrażliwych na ten mikroorganizm, łupież objawia się charakterystycznym złuszczaniem naskórka. Złuszczający się naskórek jest zazwyczaj niewidoczny, ale kiedy pojawia się świąd, reakcją organizmu jest przyśpieszenie procesu odnowy komórek skóry. Ich nadmiar skleja się ze sobą i przekształca w widoczne płatki łupieżu.


Jakie są objawy?

Najbardziej typowym objawem łupieżu są widoczne we włosach i na ubraniu płatki naskórka. Istnieją również mniej widoczne, ale odczuwalne oznaki, takie jak sucha, swędząca i zaczerwieniona skóra głowy. Ponieważ łuszczyca powoduje podobne objawy, skonsultuj się z lekarzem, jeśli po kilku tygodniach używania szamponu Head & Shoulders nie zauważyłaś poprawy.


Jak mogę pozbyć się łupieżu?

Dobra wiadomość - regularnie stosując szampony i odżywki Head & Shoulders możesz łatwo pozbyć się łupieżu. Specjalny składnik Head & Shoulders, pirytionian cynku, jest polecany przez dermatologów do zwalczania nie tylko objawów, ale również przyczyn powstawania łupieżu. Przez cały okres regularnego stosowania produktu pirytonian cynku oddziałowuje na mikroorganizm powodujący łupież, zwalczając podrażnienia u źródła i zapobiegając ich nawrotom.

Masz jakąś żenującą historię związaną z łupieżem? Opowiedz!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jak dbać o włosy

Bad hair day? Nie przejmuj się :) Carpe diem!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!