Pielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów latem

Dzięki naszym poradom pokochasz swoje włosy latem.

Słońce grzeje, temperatura rośnie, czas popływać! Czy może być coś lepszego?! Lato to idealna pora roku, aby odpocząć, spędzając każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Wszyscy wiemy, jak ważna jest ochrona ciała i skóry przed promieniami słonecznymi. Ale czy wiesz, że latem warto również zwrócić szczególną uwagę na włosy? Dzięki naszym wskazówkom zabezpieczysz włosy przed upałem, by były zdrowe i silne!

  1. Chroń włosy przed słońcem!

Twoja skóra (ta na głowie również) jest narażona na oparzenia słoneczne, ale czy wiesz, że Twoje włosy też mogą ulec zniszczeniu? Chroń je, zakładając na głowę szal, kapelusz lub czapkę, zwłaszcza, gdy dłużej przebywasz na słońcu. Upewnij się, że nakrycie nie jest zbyt ciasne i nie ogranicza krążenia krwi w skórze głowy!

  1. Przygotuj włosy na basen!

Słona woda i substancje chemiczne zawarte w wodzie basenowej mogą uszkodzić włosy. Latem bądź więc delikatna dla swoich włosów i przygotuj je na taką ewentualność. Aby ochronić włosy, wystarczy spłukać je wodą przed i po kąpieli. Aby zapobiec ich plątaniu warto przed pływaniem zapleść warkocz lub użyć czepka.

  1. Nawadniaj się!

Nawadnianie jest szczególnie ważne w okresie letnim; niezbędne dla zdrowia włosy i ciała. Staraj się pić co najmniej 8-10 szklanek płynów dziennie, a nawet więcej, jeśli spędzasz czas aktywnie na świeżym powietrzu.

  1. Nawilżaj!

Lato to świetna okazja, aby stosować odżywkę do włosów bez spłukiwania, która jest tym dla włosów, czym balsam dla ciała. Ponadto wspaniale podkreśla loki i sprawia, że włosy będą się dużo mniej elektryzować.

  1. Susz włosy naturalnie!

Ze względu na upał wszystko, co może dodatkowo uszkodzić włosy jest zabronione, w tym m.in. suszarki. Pozwól, by Twoje włosy wyschły na powietrzu i zademonstruj światu swoje naturalne fale. Ogranicz do minimum płaskie żelazko i lokówkę.

  1. Używaj delikatnych akcesoriów do włosów!

Ponieważ w wyniku działania wysokiej temperatury włosy są wyjątkowo wrażliwe, należy zachować szczególną ostrożność stosując bezpieczne akcesoria do włosów, które nie pogłębią uszkodzeń. Najlepsze są gumki do kucyków bez metalowych elementów, klamerki o gładkich krawędziach oraz opaski z tkaniny, które poruszają się wraz z włosami.

Co kochasz najbardziej w letnich stylizacjach włosów?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Pięć modnych nadruków, które zdziałają cuda w Twojej szafie

Nadruki to świetny sposób na ożywienie Twojej garderoby. Wypróbuj te wyprzedzające modę trendy!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny