Jak pielęgnować włosy zimą?

Jak pielęgnować włosy zimą?

Wraz z nadejściem zimy zmieniają się potrzeby Twoich włosów. Sprawdź, jak możesz zapewnić im odpowiednią pielęgnację.


Wraz z nadejściem zimy zmieniają się potrzeby Twoich włosów. Porywisty wiatr, śnieg, deszcz oraz lodowate zimno sprawiają, że stają się one suche i łamliwe. Czy wiesz, że ogrzewanie wewnątrz budynków może tak samo zniszczyć włosy, jak kilka godzin suszenia ich suszarką? Rozdwajające się końcówki, przesuszone loczki, naelektryzowane spłaszczone pod czapką włosy, to prawdziwa zmora zimowych miesięcy!

Dziwnym trafem, dziewczęta, które wiedzą, że trzeba stosować odżywkę latem z powodu wysokich temperatur i słońca, zapominają, iż w okresie od grudnia do lutego, ogrzewanie może zupełnie odwodnić włosy. Nie martw się jednak! Bez względu na to, co jest przyczyną problemów z włosami, możesz zapewnić im odpowiednią pielęgnację, która ochroni je przed zniszczeniem. BeingGirl przygotowało dla Ciebie dziesięć wskazówek, jak zadbać o włosy zimą. Koniecznie przeczytaj!

Zimowa wskazówka nr 1. Zimno na zewnątrz sieje spustoszenie na Twojej głowie? Skorzystaj z tego samego środka, z jakiego skorzystałabyś w przypadku prania: zmiękczającego płynu do tkanin, np. Lenor. Delikatnie potrzyj nim włosy, aby usunąć ładunek elektrostatyczny. Możesz również przygotować specjalną płukankę - dwie łyżki stołowe płynu do tkanin oraz jedna łyżka wody powinny rozwiązać problem.

Zimowa wskazówka nr 2. Szalik i czapka to podstawa ochrony włosów przed zimnem i wiatrem. Pamiętaj jednak, aby nie przylegały one zbyt mocno, ponieważ skóra głowy również potrzebuje powietrza!

Zimowa wskazówka nr 3.
Niestety, gorące prysznice nie są Twoim sprzymierzeńcem. Wysoka temperatura może przesuszyć skórę głowy i zniszczyć włosy. Pamiętaj, aby myć je w ciepłej lub chłodnej wodzie!

Zimowa wskazówka nr 4. Postaraj się myć włosy rzadziej, a po każdym umyciu stosuj odżywkę. Nie spłukuj jednak jej całkowicie - pozostaw ok. 25% kosmetyku na włosach. Jeśli Twoje włosy są delikatne, cienkie lub bardzo miękkie, pozostaw odżywkę tylko na końcach. Aby zatrzymać wilgoć wewnątrz włosów, przepłukuj je zimną wodą. Dzięki temu Twoja fryzura nabierze dodatkowego blasku!

Zimowa wskazówka nr 5. Ogranicz korzystanie z suszarki do włosów. Jeśli musisz z niej skorzystać, najpierw nałóż na włosy odżywkę bez spłukiwania. Następnie podsusz włosy w niskiej temperaturze, koncentrując się na ich nasadzie. Pamiętaj - im rzadziej będziesz stosowała przyrządy do stylizacji włosów, tym lepiej dla Ciebie!

Zimowa wskazówka nr 6. Nigdy nie wychodź na dwór z mokrą głową! Nie tylko narazisz się mamie, ale również ryzykujesz, że Twoje włosy przemarzną i zaczną się łamać.

Zimowa wskazówka nr 7. Sprawdź, czy Twój lakier do włosów nie zawiera dużej ilości alkoholu. Nie spryskuj włosów perfumami. Jedno i drugie zwiększa suchość i łamliwość włosów.

Zimowa wskazówka nr 8. Zadbaj o prawidłowe nawilżenie włosów! Nawilżacz powietrza może ograniczyć występowanie zjawiska elektryczności statycznej. Z kolei picie dużej ilości wody sprawi, że cały Twój organizm będzie dobrze nawodniony.

Zimowa wskazówka nr 9. Podcinaj włosy regularnie co 8 do 10 tygodni, to bardzo ważne! Unikniesz zniszczonych końcówek i nadasz lokom większą sprężystość.

Zimowa wskazówka nr 10.
Stosuj dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Nałóż na dłoń kilka kropli naturalnego oleju, oliwy z oliwek, oleju kartamusowego, z awokado lub jojoby i pocieraj skórę głowy póki nie zacznie się błyszczeć. Następnie rozprowadź mieszankę na włosach, rozpoczynając od końcówek, a kończąc u nasady włosów. Pozostaw na noc.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Cztery proste sposoby, jak podrasować dres

Niech Cię nie zwiedzie jego swobodny i nieformalny charakter - dres może być superelegancki, gdy zestawimy go z odpowiednimi dodatkami.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Usta ombre

Jest już wszędzie! Na włosach, paznokciach, a teraz również na ustach!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!

4 fakty pomagające zrozumieć kolegów w Twoim wieku

Zastanawiasz się, jak zdobyć chłopaka? Pomoże Ci to zrozumieć, dlaczego chłopcy zachowują się tak, jak się zachowują!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny