Jak dbać o skórę głowy?

Jak dbać o skórę głowy?

Zdrowsze, ładniejsze włosy zaczynają się od wskazówek, jak dbać o skórę głowy.


Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego pomimo stosowania coraz większej liczby produktów do stylizacji włosów, trudno jest zapanować nad włosami? Być może to nie one stanowią problem, lecz skóra głowy, która podobnie jak skóra twarzy musi być oczyszczona i nawilżona. Zanim kupisz kolejne produkty do włosów, wypróbuj kilka porad dotyczących zdrowej skóry głowy. Twoje włosy już wyglądają piękniej!

     Codzienna pielęgnacja skóry głowy

  • Używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami na mokre włosy, a przez resztę czasu korzystaj ze szczotki z syntetycznym włosiem.
  • Unikaj zasypiania z mokrymi włosami.
  • Jeśli codziennie używasz produktów do stylizacji włosów, zrób sobie jeden dzień w tygodniu bez nich i pozwól skórze głowy odpocząć.

     Szampon przeciwłupieżowy – co robić i czego unikać

Jeśli zauważysz białe płatki we włosach, nie jesteś jedyna. To łupież – dolegliwość, która dotyka wielu z nas. Koniecznie zastosuj szampon przeciwłupieżowy Head & Shoulders i odpowiednią odżywkę. Nie należy stosować zwykłych odżywek, bo mogą zmyć specjalne składniki do walki z łupieżem w znajdujące się w szamponie.

     Nie pogarszaj

Aby na stałe pozbyć się łupieżu, niezbędne są delikatne produkty do pielęgnacji, które odżywiają włosy i łagodząco wpływają na skórę głowy. Ciężkie kosmetyki mogą pogorszyć niepożądany stan.

Czy zapomnieliśmy o czymś istotnym w pielęgnacji skóry głowy? Podziel się swoimi sposobami na zdrową skórę głowy, dzięki której włosy rosną zdrowo.

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl