Jak dbać o naturalne włosy?

Jak dbać o naturalne włosy?

Dbanie o Twoje naturalne włosy jest łatwiejsze niż myślisz! Oto dowody.


Tak jak w przypadku każdego innego rodzaju włosów, czarne włosy mogą sprawiać trudności. Ale nie trzeba wydać fortuny salonie fryzjerskim, aby cieszyć się pięknymi włosami. Wypróbuj kilka prostych, domowych sposobów i paru produktów do włosów bez spłukiwania.

Myj i nawilżaj

Używaj szamponu mocno nawilżającego, który oczyści włosy i ułatwi rozczesywanie, nie usuwając z nich składników odżywczych. Wybieraj produkty przeznaczone do pielęgnacji czarnych włosów, z substancjami nawilżającymi, bo dzięki temu będą miękkie, błyszczące i łatwe w układaniu. Upewnij się, że produkt jest wystarczająco łagodny dla włosów chemicznie prostowanych i naturalnych.

Uważaj na zniszczenia

Co sprawia, że czarne włosy są suche i łamliwe? Nadużywanie suszarki, lokówki, uszkodzenia chemiczne będące rezultatem trwałej ondulacji, farbowanie, rozjaśnianie, a także silne preparaty prostujące włosy, zbyt duża ekspozycja na słońce, nadmierne szczotkowanie i czesanie – to wszystko może prowadzić do zniszczenia i wzmożonej łamliwości włosów.

Rozczesuj pod prysznicem

Unikniesz uszkodzeń i wyrywania włosów rozczesując je na mokro. Użyj produktu przeznaczonego do rozczesywania włosów i rozplątuj je grzebieniem z rzadkim rozstawem zębów.

Dobre nawyki

Nawilżaj włosy codziennie, zwłaszcza jeśli je farbujesz, myj, nakładaj odżywkę i używaj suszarki raz w tygodniu. Aby uniknąć rozdwajania końcówek, regularnie podcinaj włosy co trzy do pięciu tygodni. Aby przeciwdziałać sztywnym, zmęczonym włosom, zaplanuj na 2-3 miesiące wcześniej chemiczne prostowanie odrostów.

Susz profesjonalnie

Dobra suszarka z nasadką grzebieniową to rewelacyjne rozwiązanie. Ustaw najniższą możliwą temperaturę i upewnij się, że strumień powietrza jest skierowany w dół, z dala od skóry głowy. To pomaga uniknąć elektryzowania się włosów i sprawia, że są bardziej błyszczące i łatwiejsze w układaniu.

Dbać o naturalne włosy to jedno. Stylizacja to zupełnie co innego! Jakie są Twoje ulubione fryzury?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Pięć modnych nadruków, które zdziałają cuda w Twojej szafie

Nadruki to świetny sposób na ożywienie Twojej garderoby. Wypróbuj te wyprzedzające modę trendy!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Najgorsze podrywy

Każda dziewczyna prędzej, czy później doczeka momentu, gdy pojawi się w jej życiu adorator. Ada Skon opowie co zrobić, jeśli ten nie okaże się być naszym księciem z bajki. Poczytaj jej historyjki o najgorszych

Dowiedz się wiecej

Poznaj gwiazdy Internetu, które dla nas piszą!