Codzienna pielęgnacja włosów

Codzienna pielęgnacja włosów

Odpowiednia codzienna pielęgnacja włosów sprawia, że są zdrowe i piękne. Dbaj o nie!

    Są dni kiedy Twoje włosy żyją własnym życiem. Czasami nie masz pojęcia, dlaczego tak jest! My wiemy natomiast, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji włosów, możesz osiągnąć rewelacyjny efekt.    Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak sprawić, by włosy były zdrowe i silne. Zyskasz łatwą do okiełznania, wspaniale wyglądającą fryzurę.

     Myj włosy!

    Każdy dzień zaczynaj z czystymi i lśniącymi włosami. Utrzymuj je w czystości, pielęgnując regularnie, kilka razy w tygodniu lub codziennie. Szampon nie tylko    oczyszcza skórę głowy i włosy, usuwając brud, sebum i resztki kosmetyków, ale może również wypłukiwać naturalne substancje natłuszczające, które sprawiają, że włosy są lśniące, sprężyste i łatwe w utrzymaniu.    Używaj szamponu przeznaczonego specjalnie do Twojego rodzaju włosów. Czy są kręcone, proste, pofalowane, płaskie, zniszczone lub    farbowane, bez trudu znajdziesz szampon do każdego rodzaju włosów. Jeśli spędzasz dużo czasu na basenie lub plaży, sięgnij po specjalny szampon i produkty do włosów przeznaczone na takie właśnie sytuacje.    Postępuj zgodnie instrukcją na produkcie i obserwuj swoje włosy, by wiedzieć, kiedy potrzebują umycia.

     Nawilżaj je

    Odżywka nawilża włosy, które dzięki temu mniej się plączą i łatwiej rozczesują. Przed zakupem dokładnie zapoznaj się z informacją na opakowaniu i wybierz taki produkt, który pasuje do Twoich włosów. Postępuj zgodnie z instrukcją i używaj ilość preparatu odpowiednią do długości włosów.

     Chroń włosy

    Stan Twoich włosów odzwierciedla stan zdrowia. Jeśli dbasz o siebie jedząc zdrowe, zbilansowane posiłki, ćwiczysz i wysypiasz się, będzie to także widać po Twoich włosach.    Jeśli nie jesteś zdrowa, Twoje włosy też nie będą.

    Aby skutecznie dbać o włosy, trzeba postępować z nimi delikatnie i chronić je. Począwszy od wody, jakiej używasz do mycia (nie za gorąca i nie za zimna) , poprzez staranne rozczesywanie niewielkich pasemek włosów w kierunku od nasady do końcówek, a skończywszy na umiejętnym używaniu suszarki oraz innych urządzeń do stylizacji – wszystko to ma wpływ na Twoje włosy.

    Istnieją specjalne produkty do pielęgnacji włosów, minimalizujące uszkodzenia związane z gorącym powietrzem, które warto zastosować przed użyciem suszarki lub lokówki. Bierz zawsze pod uwagę otoczenie, w jakim się znajdujesz i warunki pogodowe: noś czapkę, kapelusz lub szalchroniące włosy przed nadmiarem słońca, słoną lub chlorowaną wodą, wiatrem i zanieczyszczeniami powietrza.

    Jaki jest twój sekret na okiełznanie włosów?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Trwałe usuwanie włosów z twarzy

Czemu nie, ale trwałe usunięcie włosów z twarzy jest stosunkowo drogie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Pięć modnych nadruków, które zdziałają cuda w Twojej szafie

Nadruki to świetny sposób na ożywienie Twojej garderoby. Wypróbuj te wyprzedzające modę trendy!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Sześć wskazówek, jak po mistrzowsku robić zakupy w sklepach vintage

Robienie zakupów w sklepach vintage jest jak poszukiwanie skarbów. Dowiedz się, jak znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju modowy skarb.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Plakat: Wspólnie walczmy o dobro

Powieś ten plakat i pokaż światu, że jesteś przeciwna dręczeniu innych.

Dowiedz się wiecej

Secret

Bon voyage! Pięć powodów, dla których warto studiować za granicą

Myślisz o spędzeniu semestru na studiach za granicą? Oto dlaczego powinnaś to zrobić!

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny