Codzienna pielęgnacja włosów

Codzienna pielęgnacja włosów

Odpowiednia codzienna pielęgnacja włosów sprawia, że są zdrowe i piękne. Dbaj o nie!

Są dni kiedy Twoje włosy żyją własnym życiem. Czasami nie masz pojęcia, dlaczego tak jest! My wiemy natomiast, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji włosów, możesz osiągnąć rewelacyjny efekt.    Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak sprawić, by włosy były zdrowe i silne. Zyskasz łatwą do okiełznania, wspaniale wyglądającą fryzurę.

Myj włosy!

Każdy dzień zaczynaj z czystymi i lśniącymi włosami. Utrzymuj je w czystości, pielęgnując regularnie, kilka razy w tygodniu lub codziennie. Szampon nie tylko oczyszcza skórę głowy i włosy, usuwając brud, sebum i resztki kosmetyków, ale może również wypłukiwać naturalne substancje natłuszczające, które sprawiają, że włosy są lśniące, sprężyste i łatwe w utrzymaniu. Używaj szamponu przeznaczonego specjalnie do Twojego rodzaju włosów. Czy są kręcone, proste, pofalowane, płaskie, zniszczone lub    farbowane, bez trudu znajdziesz szampon do każdego rodzaju włosów. Jeśli spędzasz dużo czasu na basenie lub plaży, sięgnij po specjalny szampon i produkty do włosów przeznaczone na takie właśnie sytuacje.    Postępuj zgodnie instrukcją na produkcie i obserwuj swoje włosy, by wiedzieć, kiedy potrzebują umycia.

Nawilżaj je

Odżywka nawilża włosy, które dzięki temu mniej się plączą i łatwiej rozczesują. Przed zakupem dokładnie zapoznaj się z informacją na opakowaniu i wybierz taki produkt, który pasuje do Twoich włosów. Postępuj zgodnie z instrukcją i używaj ilość preparatu odpowiednią do długości włosów.

Chroń włosy

Stan Twoich włosów odzwierciedla stan zdrowia. Jeśli dbasz o siebie jedząc zdrowe, zbilansowane posiłki, ćwiczysz i wysypiasz się, będzie to także widać po Twoich włosach.    Jeśli nie jesteś zdrowa, Twoje włosy też nie będą.


Aby skutecznie dbać o włosy, trzeba postępować z nimi delikatnie i chronić je. Począwszy od wody, jakiej używasz do mycia (nie za gorąca i nie za zimna) , poprzez staranne rozczesywanie niewielkich pasemek włosów w kierunku od nasady do końcówek, a skończywszy na umiejętnym używaniu suszarki oraz innych urządzeń do stylizacji – wszystko to ma wpływ na Twoje włosy.


Istnieją specjalne produkty do pielęgnacji włosów, minimalizujące uszkodzenia związane z gorącym powietrzem, które warto zastosować przed użyciem suszarki lub lokówki. Bierz zawsze pod uwagę otoczenie, w jakim się znajdujesz i warunki pogodowe: noś czapkę, kapelusz lub szalchroniące włosy przed nadmiarem słońca, słoną lub chlorowaną wodą, wiatrem i zanieczyszczeniami powietrza.


Jaki jest twój sekret na okiełznanie włosów?

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B