Siła uśmiechu - uśmiech może zdziałać cuda

Siła uśmiechu - uśmiech może zdziałać cuda

Dzięki nam poznasz uśmiech od środka. Przekonaj się, jaką wielką siłę ma uśmiech i skąd się bierze!


Uśmiech może zdziałać cuda – pewnie nie raz już słyszałaś to zdanie. Ale właściwie – o co w nim dokładnie chodzi? Jakie cuda? I dlaczego wykonujemy ten dziwny grymas? Dzięki nam poznasz uśmiech „od środka”.

Skąd się bierze śmiech?
Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego zdarza nam się wybuchnąć niekontrolowanym śmiechem albo mimo woli pokazać ząbki w uśmiechu? Wszystkiemu „winny” jest nasz mózg, który w ten sposób reaguje na nadchodzące bodźce. Wystarczy, że usłyszymy fajny dowcip, a odzew mamy natychmiast. Mądry ten organizm, nie?

Śmiech to zdrowie
To nie tylko kolejne powiedzenie, przekazywane przez nasze babcie. Kiedy się śmiejemy, spalamy taką liczbę kalorii jak podczas aerobiku. A czy tak nie jest przyjemniej? W każdym razie, na pewno mniej się zmęczymy:-) Poza tym, podczas śmiechu nasz organizm wytwarza endorfiny, odpowiedzialne za dobry nastrój. Możesz więc zapomnieć o wszelkich dołach. To jest to!

Widziałaś film „Patch Adams”? Jeśli tak, przypomnij sobie, jak fantastycznie terapia śmiechem zadziałała na Robina Williamsa. I nie był to tylko wymysł reżysera! Gelotologia – brzmi skomplikowanie, prawda? W rzeczywistości jest to po prostu leczenie śmiechem. Niemożliwe? A jednak! Chodzi o to, że gdy człowiek ma pozytywne nastawienie, łatwiej mu pokonać chorobę. Naturalny lek za darmo – wow!

I życie staje się łatwiejsze...
Wyobraź sobie, że jesteś szefem ważnej firmy i musisz zatrudnić nowego pracownika. Masz do wyboru dwóch kandydatów: pierwszy podczas rozmowy wygląda jak chmura gradowa, drugi przyciąga uwagę miłym uśmiechem. Któremu dasz pracę? To taka drobna rada na przyszłość...

Ale już teraz lepiej sobie poradzisz, jeśli roztoczysz wokół siebie pozytywną aurę. Z uśmiechem na ustach łatwiej będzie Ci przekonać znajomych do swojej racji (nawet, jeśli chodzi tylko o wybór filmu na dvd). Po co od razu się kłócić? Tak samo z rodzicami czy nauczycielami. Możesz przećwiczyć specjalne miny na różne okazje: uwodzicielski uśmiech dla chłopaka, nieśmiały przy wychowawczyni, ironiczny, gdy chcesz dać do zrozumienia, że ktoś gada głupoty. Poza tym, kiedy się uśmiechasz, spada poziom adrenaliny, a więc jesteś mniej zestresowana i masz lepsze pomysły. Zobaczysz – już niedługo świat będzie należał do Ciebie!

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Metody depilacji

Pragniesz mieć idealnie gładkie nogi? Sprawdź jakie metody depilacji polecamy i wybierz odpowiednią dla siebie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co zabrać na plażę?

Każdy lubi słońce! Z rozsądnie spakowaną torbą plażową będziesz gotowa na dzień zabawy na słońcu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl