Siła uśmiechu - uśmiech może zdziałać cuda

Siła uśmiechu - uśmiech może zdziałać cuda

Dzięki nam poznasz uśmiech od środka. Przekonaj się, jaką wielką siłę ma uśmiech i skąd się bierze!


Uśmiech może zdziałać cuda – pewnie nie raz już słyszałaś to zdanie. Ale właściwie – o co w nim dokładnie chodzi? Jakie cuda? I dlaczego wykonujemy ten dziwny grymas? Dzięki nam poznasz uśmiech „od środka”.

Skąd się bierze śmiech?

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego zdarza nam się wybuchnąć niekontrolowanym śmiechem albo mimo woli pokazać ząbki w uśmiechu? Wszystkiemu „winny” jest nasz mózg, który w ten sposób reaguje na nadchodzące bodźce. Wystarczy, że usłyszymy fajny dowcip, a odzew mamy natychmiast. Mądry ten organizm, nie?

Śmiech to zdrowie

To nie tylko kolejne powiedzenie, przekazywane przez nasze babcie. Kiedy się śmiejemy, spalamy taką liczbę kalorii jak podczas aerobiku. A czy tak nie jest przyjemniej? W każdym razie, na pewno mniej się zmęczymy:-) Poza tym, podczas śmiechu nasz organizm wytwarza endorfiny, odpowiedzialne za dobry nastrój. Możesz więc zapomnieć o wszelkich dołach. To jest to!


Widziałaś film „Patch Adams”? Jeśli tak, przypomnij sobie, jak fantastycznie terapia śmiechem zadziałała na Robina Williamsa. I nie był to tylko wymysł reżysera! Gelotologia – brzmi skomplikowanie, prawda? W rzeczywistości jest to po prostu leczenie śmiechem. Niemożliwe? A jednak! Chodzi o to, że gdy człowiek ma pozytywne nastawienie, łatwiej mu pokonać chorobę. Naturalny lek za darmo – wow!

I życie staje się łatwiejsze...

Wyobraź sobie, że jesteś szefem ważnej firmy i musisz zatrudnić nowego pracownika. Masz do wyboru dwóch kandydatów: pierwszy podczas rozmowy wygląda jak chmura gradowa, drugi przyciąga uwagę miłym uśmiechem. Któremu dasz pracę? To taka drobna rada na przyszłość...


Ale już teraz lepiej sobie poradzisz, jeśli roztoczysz wokół siebie pozytywną aurę. Z uśmiechem na ustach łatwiej będzie Ci przekonać znajomych do swojej racji (nawet, jeśli chodzi tylko o wybór filmu na dvd). Po co od razu się kłócić? Tak samo z rodzicami czy nauczycielami. Możesz przećwiczyć specjalne miny na różne okazje: uwodzicielski uśmiech dla chłopaka, nieśmiały przy wychowawczyni, ironiczny, gdy chcesz dać do zrozumienia, że ktoś gada głupoty. Poza tym, kiedy się uśmiechasz, spada poziom adrenaliny, a więc jesteś mniej zestresowana i masz lepsze pomysły. Zobaczysz – już niedługo świat będzie należał do Ciebie!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Powody, dla których potrzebujemy hobby

Wypełnij swój czas czymś, co naprawdę może zmienić Twoje życie.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny