Przyczyny nieświeżego oddechu

Przyczyny nieświeżego oddechu

Dowiedz się, co powoduje nieświeży (fe!) oddech i jak się go pozbyć na zawsze.

Masz gumę do żucia? Nieświeży oddech – to dopada każdą z nas! I odstrasza wszystkich w promieniu 3 metrów. Tak bardzo boimy się mieć nieświeży oddech, że zawsze żujemy gumę i płuczemy usta. Ale co właściwie powoduje nieświeży oddech i jakie są najlepsze sposoby na utrzymanie świeżego oddechu?


Jakie są najczęstsze przyczyny nieświeżego oddechu?

Stały nieprzyjemny zapach z ust (fachowo zwany „halitozą”) może być spowodowany przez wiele czynników, w tym:

 • Jedzenie

  Niektóre pokarmy, takie jak czosnek, powodują nieświeży oddech, ale tylko na chwilę. Kiedy zostają wchłonięte do naszego krwiobiegu, ich zapach przedostaje się do naszego oddechu i pozostaje tam do momentu, kiedy nasze ciało strawi jedzenie. Niestety, nie ma tu szybkiego rozwiązania. Morał: nie zamawiaj pieczywa czosnkowego na pierwszej randce.
 • Suchość w ustach.

  Jeżeli czujesz suchość masz bardzo sucho w ustach, nie masz wystarczającej ilości śliny, aby wypłukać resztki jedzenia i bakterie, które powodują nieświeży oddech, jeżeli nagromadzą się na Twoich zębach. Pij dużo wody przez cały dzień i zasięgnij porady dentysty.
 • Tytoń

  Jeżeli palisz, lepiej rzuć palenie! Nieświeży oddech może mieć różne przyczyny, ale tytoń gwarantuje go na 100%. Jeżeli jesteś gotowa, żeby rzucić palenie, poproś swojego lekarza lub dentystę o poradę i wsparcie.
 • Infekcje

  Nieświeży oddech, który nie ma wyraźnej przyczyny, może oznaczać poważniejszy problem ze zdrowiem (taki jak infekcja). Jeżeli masz stale nieświeży oddech, a Twój dentysta wykluczył schorzenia jamy ustnej, udaj się do lekarza. Nieświeży oddech może oznaczać szereg problemów zdrowotnych, w tym infekcje górnych dróg oddechowych, przewlekłe zapalenie zatok lub zapalenie oskrzeli, cukrzycę lub problemy z wątrobą i nerkami, więc takiego problemu nie można zignorować.

Oddychaj z ulgą

Najlepszym sposobem na pozbycie się nieświeżego oddechu jest przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej. Polega to na myciu zębów dwa razy dziennie i używaniu nici dentystycznej, żeby usunąć resztki jedzenia oraz bakterie, które mogą powodować nieświeży oddech. Płyny do płukania ust niwelują nieświeży oddech na krótko. Jeżeli masz stały problem ze swoim oddechem, Twój dentysta może polecić Ci płyn antybakteryjny przeciw drobnoustrojom, aby bakterie trzymały się z daleka.


Nieświeży oddech - to takie krępujące To takie niezręczne, kiedy masz nieświeży oddech! Podziel się z nami swoją wpadką związaną z nieświeżym oddechem.

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Chcesz swobodnie rozmawiać? Pozbądź się nieświeżego oddechu, korzystając z prostych rozwiązań.

Dowiedz się wiecej

Oral-B

Nadmierne owłosienie na twarzy

Usuwać owłosienie z twarzy, czy pozostawić? Dowiedz się, jakie masz możliwości.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny