Pielęgnacja urody zimą

Pielęgnacja urody zimą

Pierwsze przymrozki mamy już za sobą. Ledwo oswoiłyśmy się z nadejściem jesieni a już zawitała zima. Nie dajmy się jej zaskoczyć! Zobacz jak dbać o siebie zimą!


Nie masz czasu na choroby, kiedy jesienno-zimowa aura w końcu motywuje do wzięcia się do nauki. Do zrobienia wielu, wielu innych rzeczy, na które ciągle była nieodpowiednia pora. Goniłaś za ostatnimi promieniami słońca, chcąc wykorzystać je na maksa. W porządku. Teraz pora zabrać się do roboty!

Przygotuj się do działania. I niech Ci nic nie przeszkodzi w zdobywaniu wiedzy! Chorobom mówimy nie! zastosuj się do naszych sześciu porad, a zima przejdzie obok Ciebie niepostrzeżenie, nie odciskając piętna choroby!

1. Gorąca herbatka
Lubisz zimowe wieczory spędzać otulona kocem, z książką w ręku? A jakże! Do drugiej ręki proponujemy wziąć gorącą herbatkę z cytryną i sokiem malinowym. Działanie uodporniające ma również herbata z suszonych kwiatów i liści lipy. Może się skusisz?

2. Suche włosy
Oczywiście, że nawet pod czapką włosy muszą być świeże i puszyste. Zastanów się jednak, czy nie przełożyć mycia włosów na wieczór i nie robić tego rano przed wyjściem. Wychodzenie na zimne powietrze z wilgotnymi włosami jest bardzo niebezpieczne! Rodzice na pewno wiele razy Ci to powtarzali. I słusznie, bo poważne zawianie może skutkować nawet groźnym paraliżem ciała. To nie żarty!

3. Buźka pod ochroną
Zimą nie zapominaj o odpowiednim nawilżeniu skóry, zwłaszcza skóry twarzy, która najbardziej narażona jest na działanie mrozu. Uwaga! Pamiętaj jednak, że krem nie może być zbyt tłusty! Stosowanie takiego właśnie kremu może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych! Pilnuj się!

4. Łagodne dłonie
Bez rękawiczek ani rusz! Zwłaszcza, że tej zimy są niezwykle modne! Im dłuższe, tym lepsze. Najgorsze, co możesz zafundować swoim dłoniom to wystawienie ich na mróz, szczególnie kiedy są wilgotne, np. po myciu. To prosta droga do pomarszczonych i szorstkich dłoni jak u staruszki. Jeśli chcesz mieć rączki piękne jak u niemowlaka, miej zawsze przy sobie krem i smaruj nim dłonie przed wyjściem na zewnątrz. Koniecznie zakładaj rękawiczki! A kiedy zdarzy Ci się odmrozić dłonie, zafunduj im ciepłą kąpiel w podgrzanej oliwie z oliwek z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny.

5. Ciepło ubrana
Modnie znaczy ciepło. Zero wystających gołych brzuszków i dekoltów. Nie zimą! Teraz trendy jest ubieranie się „na cebulkę”. Im więcej wystaje spod drugiego, tym lepiej! I zdrowiej!

Trzymajcie się ciepło!

Zostaw komentarz * Pole obowiązkowe
Klikając Prześlij, potwierdzam własnoręczne sporządzenie całości przesyłanej treści oraz akceptuję Regulamin.

Ubranie do pracy: podstawy

Oto zabawny i funkcjonalny poradnik, jak się ubierać dla pracujących dziewczyn takich jak Ty.

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Co Twoje ubrania mogą o Tobie powiedzieć

Wszystkie dziewczyny mają pomysły na to, jak się modnie ubrać. Czy Twój styl odzwierciedla Twoją osobowość?

Dowiedz się wiecej

MyDziewczyny

Jedzenie z aparatem ortodontycznym

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twój aparat zadziałał szybciej i byś mogła pożegnać się z nim tak szybko, jak to możliwe.

Dowiedz się wiecej

Oral-B