Jakie wybrać perfumy?

Jakie wybrać perfumy?

Szukasz swojego zapachu? Pomożemy Ci go znaleźć!


Perfumy to zabawa, styl i odzwierciedlenie Twojego charakteru. Musisz tylko znaleźć takie, które pokochasz! Możesz uczynić je swoim znakiem rozpoznawczym – takim, o którym wszyscy wiedzą, że należy do Ciebie. Niezależnie od tego, czy oczarowuje Cię zapach egzotycznych owoców lub róż, jaśminu lub wanilii, grapefruita lub piżma, na pewno istnieją perfumy, które będą dla Ciebie idealne.


Oto kilka rad pomocnych w wyborze i stosowaniu odpowiednich dla Ciebie perfum:

  • Zapach może mieć zróżnicowane natężenie, w zależności od stopnia skoncentrowania olejków. Ma to także wpływ na koszt produktu. Mamy zatem perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe, wody kolońskie i dezodoranty. Perfumy są najbardziej skoncentrowane i będą kosztowały najwięcej, dezodoranty są mniej skoncentrowane i będą stanowić niewielki wydatek.
  • Kiedy próbujesz znaleźć swoje nowe perfumy, może być Ci trudno wąchać coraz to nowe zapachy. Powąchaj przez chwilę ziarenko kawy, to oczyści Twój zmysł węchu. Ta właściwość kawy to powód, dla którego wiele perfumerii stawia słoiki z ziarenkami kawy w pobliżu flakonów z perfumami.
  • Zapach może się zmienić w zależności od osoby, która go używa. Mamy przecież swój naturalny zapach, inne diety i typ skóry. Chemia naszego ciała może znacząco zmienić zapach perfum. Wypróbuj zapach, który Ci się podoba, odczekaj jakiś czas i zobacz, jak współgra on z Twoim ciałem, zanim zdecydujesz się na zakup.
  • Aplikuj perfumy jedynie tam, gdzie wyczuwasz puls, ponieważ w tych miejscach skóra jest najcieplejsza. Rozpylaj perfumy na długość wyciągniętego ramienia.
  • Sprawdź, jakiej ilości perfum powinnaś użyć. Eksperci sugerują, że wystarczy spryskać się trzy razy wodą perfumowaną, a pięć razy wodą toaletową. Użyj tyle perfum, żeby Twój zapach był wyczuwalny dla innych, ale nie tak dużo, aby wszyscy już z daleka czuli, że idziesz.
  • Jeżeli chcesz pachnieć bardzo delikatnie, spryskaj perfumami powietrze przed sobą i wejdź w pachnącą chmurkę. Otuli Cię łagodna mgiełka zapachu, która będzie wyczuwalna na całym Twoim ciele, a nie skoncentrowana na jednym lub dwóch miejscach.
  • Nie spryskuj miejsc za uszami. Znajdują się tam gruczoły łojowe i istnieje ryzyko, że Twój zapach może stać się zbyt mocny.
  • Innym doskonałym sposobem na uzyskanie delikatnego zapachu na skórze jest używanie emulsji zapachowej do ciała. Emulsje nie są drogie, więc możesz zdecydować się na kilka.

Pamiętaj: Nie używaj zbyt dużej ilości perfum! W przeciwnym razie będziesz znana jako dziewczyna, którą czuć na kilometr!


Jakie zapachy lubisz?

Zostaw komentarz *Tekst obowiązkowy
Potwierdzam, że napisałam pełną treść komentarza i akceptuję przedstawione tu wskazówki i regulamin.

Pielęgnacja skóry zimą

Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę w okresie zimowym? Sprawdź skuteczne sposoby.

Dowiedz się wiecej

Olay

Depilacja - fakty i mity

Ustalmy fakty raz na zawsze. Oto cała prawda o goleniu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Co zabrać na plażę?

Każdy lubi słońce! Z rozsądnie spakowaną torbą plażową będziesz gotowa na dzień zabawy na słońcu.

Dowiedz się wiecej

Venus

Makijaż dla nastolatek

Jesteś nastolatką i zastanawiasz się kiedy zacząć się malować i jaki make-up pasuje nastolatkom? Przeczytaj nasze rady jak zrobić naturalny makijaż.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl

Ćwiczenia podczas okresu

Masz miesiączkę i dlatego nie możesz robić rzeczy, które lubisz? Dowiedz się, czy podczas okresu powinnaś zrezygnować z aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Dowiedz się wiecej

CoverGirl